Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3hónapos kutyámnak milyen...

3hónapos kutyámnak milyen tápot adjak? Ne legyen nagyon drága, kb 10kg 1500ft.

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
87%
A kutya sok mindent megeszik. Nem ez a kérdés... csupán az mire van kitalálva az emésztőrendszere, illetve h a megevett kajától meddig és hogyan él. Lehet szidni a tápokat - ez is nagy divat mostanában - ám az tény h egy mezei kutyatartó nem tud összeállítani a kutyájának olyan étrendet ami teljesértékű. Maradékon nevelni a kutyát meg sokminden de ne túl igényes dolog...ezen már rég túl van az emberiség fejlettebb része.
2011. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
28%

Sok embert megfertőztek a marketinggépezet profithajhászó hazugságai.Ez az egész kutyatáposdi sehol nem volt 20-30éve és akkor is voltak kutyák. Volt talán 4-5fajta olcsó táp és a kutyák mégis éltek virúltak, dolgoztak ,felnőttek.

A tápgyártás az egyik legnagyobb profitot termelő ágazat, nézd meg milyen röhejes marhaságokat hoznak ki néhány tápgyártó: lassan már külön táp van a lógó meg az állófülü fajtáknak is.

Megideológizálják ,hogy teljesen más kaja kell egy labradornak mint egy németjuhásznak és kihoznak rá két külön terméket stb..

Volt néhány kutyám ,állatorvosi költségük szinte 0 volt, azt hogy bűzmirigy egyáltalán létezik nem is tudtam csak hallomásból. Viszont a tápos kutyákat a környezetemben mind rák viszi el azt is látom sajnos.

2011. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 Akiteki ***** válasza:
100%
Még várom a felvilágosítást az 1500 ft-os minőségi tápról. Valaki azt írta, hogy létezik. Kiváncsi vagyok a megfejtésre.
2011. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
0%
Volna egy kérdésem: az az ember aki nem tudja a legjobb minőségű élelmiszert megvenni a gyerekének az adja intézetbe? Mert ilyen is van sajnos, kb. a magyar lakosság 90%-a.
2011. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem vesszük meg a gyerekünknek a legjobb kaját, mert nem tudjuk, de a középutat megtaláljuk, nem a legrosszabbal etetjük. Így van ez a kutyáknál is. Ajánlottunk viszonylag jó eledeleket, amik nem a legjobbak és nem is a legdrágábbak.


Én is várom a szuper táp nevét ami 1500-ba kerül!

2011. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:

[link]


A teszkóban van ez a márka, ez se a legjobb, de legalább 51% hústartalma van. Most akcióban 3200 Ft a 10 kg.

Mindenképp adj mellé táplálékkiegészítőt.


De azt én se értem minek kell ugy kutya, hogy költeni nem akarsz rá ...

2011. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
100%

A kutya mindent megeszik... aha hát a gyerek is elélni csokin csak kicsit kórházba végezné.

Aki kutyát vállal az vállalja a felelősséget az egészségéért, rendes táplálásáért. Nem kell feltétlenül Acana vagy Hill's, feljebb már írtak középkategóriás tápokat (Josera, Dog chow, happy dog, Select Gold...)

Ha még meg sincs a kutya de már gondot okoz a táp vásárlás mi lesz ha esetleg beteg lesz? A legenyhébb betegséget is 10-20 000ft alatt nem úszod meg.

2011. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
28%

Azért itt is volt agymosás, látom...

Tápmániások figyelmébe:

[link]


Az én kutyám nem hajlandó megenni semmilyen tápot se. Egyszer vettem Butcherst próbaképp, azt megette. De nem élvezte. A josra és társaira még csak rá se nézett. Én inkább veszek neki húst és azt eszi. PL pulykanyesedék (csont nélkül), csirkemáj és kacsafej. Imádja a kacsafejet, és ráadásul tápláló is, az agyvelő miatt. Plusz a kutyim rengeteg zöldséget eszik, nem 70-30%ban adom neki a fehérjét és a többit.

Az állatorvosi rendelőben (csak oltásra járunk) meg folyamatosan azt hallom, h vajon mitől ilyen fényes a kutya szőre, miért hófehér a foga, miért nem büdi a szája, miért ilyen aktív és miért nem beteg sosem...

2011. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:

Ha lenne hozzáértésem, időm és pénzem, akkor megtenném azt, hogy minden nap megfőzöm neki a természetes alapanyagokból a kajáját. Mivel nem értek hozzá, nincs tapasztalatom, hogy a kutyámnak miből mennyit kéne adnom, valamint időm se lenne rá, így marad a prémiumtáp. Hozzáteszem a múltkor volt egy számítás, a prémiumtáp olcsóbbra jött ki, mintha a kutyának minden nap főznek rendesen neki való kaját.


Egyébként áruljátok el légyszí mi a véleménye az illető dokinak a tápról.. Az itteni - munkahelyi - gépemen nincs hang, otthon meg el fogom felejteni megnézni...

2011. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Örülj neki, marha nagy mázlid van hogy a kutya "egészséges". Nekem eddig minden kutyámnál odakellet figyelni az etetésre. A jelenlegi pl. mindentől f*sik, főzőcskét is próbáltam, de csak a Happy Dog island és Hill's-től nincs baja. És nem én vagyok az egyetlen, akinek a jó minőségű táptól lesz egészséges a kutyája tehát nem lehet hogy mi "tápmániások" azért ajánljuk ezeket a tápokat amiért te is a húsokat? tapasztalatból, mert nálunk ez vállt be.
2011. okt. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!