Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3hónapos kutyámnak milyen...

3hónapos kutyámnak milyen tápot adjak? Ne legyen nagyon drága, kb 10kg 1500ft.

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:

Persze..de erre van egy teszt, amivel az összetevői alapján lehet értékelni a tápokat.

Megjegyzem, a royal canin 60%-on teljesített, pedig az egy nagyon drága táp. Míg a profine és a brit sokkal jobb helyen végzett, ha emlékeim nem csalnak 80% fölött.

Tehát, nem az ár a legfontosabb, hanem az összetevők.


Én maradok a prémiumnál, mint írtam, Brit-en és Profine-on élnek a kutyáim (és a macskáim is külön macskák számára készült Brit-et esznek).

Nem drága, mert megfizethető, de biztos ami biztos, hogy később nem lesz baja az állataimnak.


Az enyémek is esznek kacsa/csirke fejet, farhátat, húsokat, stb. De csak is hidegebb időben, pl. ősz végétől tavasz elejéig, akkor többségben főtt kaja van, de mellette megkapják a tápot is. Viszont ha nem ezeket a tápokat adnám a kutyának, meg sem ennék.


Mint írtam én is etettem olcsó, vacak minőségű tápokkal.. Vagyis.. próbáltam etetni, mert meg sem ették (chappy, darling).

De ezek "fogásra" is mások. A prémium tápok zsírosabb tapintásúak, mint az olcsók.....

2011. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
*utolsó előtti
2011. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:

Little Red !


Áruld már el légy szíves, hogy a kérdésben szereplő 1500ft-ból hány napig főzőcskézel a kutyádnak és mekkora a kutyád? Azt hiszem a kérdés pont arra irányul, hogy minél olcsóbban jöjjön ki a kutya etetése. A Josera táp mellett én is szoktam főzni a kutyáimnak, de sokkal többe kerül, mint a táp! 1 kg csirkemáj 500 ft. Mi 1 kg csirkemáj egy közepes kutyának (a nagytestűről meg ne is beszéljünk)? A máj, hús mellé (csontos mellé pláne) még kell rizs, zöldségek, vitaminok. Akkor mi az olcsóbb? 1500 ft-ból meddig eszik egy kutya?

2011. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:

próbálgatom a szárnyaim, de elvileg ez lenne a táp összehasonlító táblázat.. (remélem be is jön), PDF!


[link]

2011. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Milyen fajtájú lesz a kiskutyád?

Amíg felnő, meg kellene oldani, hogy megfelelő ételt kapjon. Én sem preferálom a "drága" tápokat. Meg lehet találni az olcsóbbakban is a kutyádnak megfelelőt. A mérce---- minél kevesebb formázott széklet, a kutya szőre egészséges, a kutya a korának megfelelően mozgékony, stb.

Ha nagytestű kutyád lesz, ott már jobban oda kell figyelni a kölykök etetésére. Végül is a Lidl-ben kapható tápot eteti jó pár tenyésztő ismerősöm.

2011. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:

Britet ajánlom én is, azzal etetek, szerintem nagyon jó, és tényleg nem drága!

[link]

2011. okt. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:

az a fentebb linkelt pdf dolog valós lehet?


kiszámoltam saját tápomra (Brit Care), 101 pont lett


persze lehet, elb...tam v.mit, nemtom..

2011. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
0%

14:33-as!

Roti-nj mix kutyám van, de nem kapatom el. Egy kg csirkemáj egy napra tökéletesen elég.


Plusz szívbaj nélkül odaadom neki a maradékot. Most épp frankfurti levest fog kapni.

2011. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
0%

Ha a kutya megkapja az ételmaradékot akkor eleve fele annyi kaja is elég neki.Az meg termelődik egy családban főleg ,ha gyerek is van . Csirkenyak 100ft/kg körül már kapható ,farhát 200ft körül, ha jóban vagy a hentessel ,kidobandó fejet, belsőséget ,csontokat is fillérekért odaad. Emellé legolcsóbb kutyatészta vagy grétimix és kész.

Ismerős szolgálatikutyája napi 2db farháttal elvan ,meg dobnak neki maradékot.És egy elég méretes rottweiler.Semmi baja, mozgékony szép kutya.

2011. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 A kérdező kommentje:
Happy Dog Maxi Baby-t vettünk neki tegnap. Az jó lesz?
2011. okt. 21. 08:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!