Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van kutyád és ha van milyen...

Van kutyád és ha van milyen fajta és miért azt a fajtát szereted?

Figyelt kérdés
Ez engem nagyon érdekel mindenki válasza írjatok le mindent a kis barátotokról !
2011. okt. 21. 17:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nekem egy szibériai husky szukám van, 2 éves. azért választottam őt, mert pici gyerekkori szerelmem ez a fajta volt.:) persze kisebb koromban nem tarthattam kutyát, hisz nem is tudtam volna úgy gondozni, de már akkor elhatároztam, hogy nekem egyszer lesz egy ilyen kutyusom. aztán most 17 évesen lett egy, összespóroltam rá a pénzem és megvettem Mayát. nagyon gyönyörűek, ha megyek sétálni vele, szinte mindig megdicsérik vagy 7-8an és én meg persze büszkén sétálok vele, hogy egy ilyen csodás kutyának a tulajdonosa lehetek. szeretem azt, hogy elég hiperaktiv, imád rohangálni, jót lehet vele játszani, sokat lehet vele mozogni, ezek mellett okos kutyus, és kicsit makacs is mert ha nincs kedvem akkor nem csinálja meg első kérésre amit mondok, de hát én is makacs vagyok meg önfejű.. akkor a kutyám miért ne lenne az?:D tetszik a vonyitása, bár ritkán szokott, meg mikor ásitozik akkor is úgy nyög egyet a végén, hát zabálni való. jól kijön a többi kutyával, barátságos, bár idegenekkel kicsit tartózkodóbb, megsimogathatják a fejét, de azért ne nagyon akarjanak közelebb kerülni hozzá, de persze nem harap csak látszik, hogy az nem tetszik neki.:D én persze úgy nyúzhatom ahogy akarom.:D igazi társ, nem szeret egyedül, kis bújós. szerintem csodás kutyák. és ő az első kutyám.


a másik kutya ami még tetszik az az akita inu(japán). hogy lesz e ilyenem egyszer az még a jövő titka.:) meg a samoyed is szép.

2011. okt. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

nekem alaszkai malamutom van. Hasonlit a huskyra csak nagyobb és mackósabb. Nagyon szeretem , mindig póráz nélkül sétáltatom és úgy jön mellettem mintha pórázzal mennénk.

Más kutyákkal is nagyon barátságos, és az emberekkel is. De akiket mi utálunk az utcában, ő sem szereti, nem tudom miért, megérzi hogy rossz emberek vagy nem tudom! :)

Ezen kivül nagyon okos, van egy kis keverékünk is, és amikor bajba került ( bele esett egy gödörbe ) ő szolt, vagyis mutatta hogy mennyünk oda , és akkor láttuk meg szegény kutyust! :)

Továbbá,,, nem tudom megmondani hogy miért, de számomra ő a legkedvesebb kutya a világon.

Soha nem csalódtam még benne. De ha meghallja a mentőautót akkor ugy vonyit mint egy farkas! :D

Egyébként nem nyivákolós!

2011. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nekünk tacskónk és kuvaszunk van:) Tacskót azért választottuk, mert a nagymamám befogadott egy tacskót annak idején és nagyon megtetszett a fajta:) A kuvaszt meg házőrzés céljából választottuk és okos is a kutya:) Előző kuvaszunk még egeret, patkányt is fogott, ügyesebben mint egy macska:) A tacskó kiszimatolta, jelzett a kuvasznak, aki elkapta:)
2011. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nekem roti-nj keverékem van, és azért választottam, mert így is könyörögnöm kellett, h újszülötten a hat tesójával együtt ne gázosítsák el őket. Igazából az abszolút favorit fajtám a roti.

Mivel ismertem az apját is és az anyját is, így tudtam, h jó kutya lesz. És igazam is volt :)

2011. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Dobermannom van. Az első kutyám juhászkutya féleség volt(keverék), de miután a kutyaiskolában megismertem az örzővédőt és a munkakutyázást nagyon magával ragadott, ezért egy olyan fajtát kerestem aki alkalmas ezekre és kipróbálhatom vele a dolgot. Nagyon szeretem a dobik küllemét, egyszerűen dobi fanatikus lettem, ha meglátok egyet már rögtön a küllemét,felépítését veszem szemügyre:)) Az én "kiskutyámra" elég sokat vártam, másfél évet, de végre meglett és mindennél jobban szeretem:D 2 éves lesz, és már pár vizsgán túl vagyunk, nagyon jól teljesít.:)
2011. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Igen van.Csivava. Azért mert olyan aranyos és okos. olyan sokmindent tud. Tud szlalomozni,pitizni,két lábon menni,pacsit adni, és jönni utánam
2011. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!