Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kellékeket érdemes...

Milyen kellékeket érdemes vásárolni egy amerikai staffordshire terriernek?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsa kérdés ez, de érdekelnének az árak is pl. egy láncos póráznak stb.
2011. okt. 22. 17:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

tegnap 22:48-as és az 1. vagyok.


Ha 1 soros fojtó van a képen akkor igen, nekünk is ilyen van és nagyon jó.

Kiskorában mi is sima bőrnyakörvet használtunk, majd később a haltit, kb. 1,5 éves korában kapta a fojtót.

A pórázunk ilyen:

[link]

csak a miénk nem bőr, hanem nylon, a Cora-ban vettem 1500Ft körül, nagyon strapabíró, erős, meg vagyok vele elégedve és azt külön szeretem, hogy lehet variálni a hosszát.

Flexit szerintem nem érdeme venni egy ilyen kutyának (én amúgy is félnék, hogy elszakad olyan vékony) hiszen annyira energiagombócok, hogy jobban jársz ha maximálisan behívhatóra neveled és póráz nélkül szabadon futkos.

A miénk 3-4-szer van lent, mindig elengedjük, rohangál, játszik más kutyákkal is és mégis túlbuzog benne az energia.

Képes egy egész napos hegyi túrát végigrohangálni, én még sosem láttam úgy a kutyánk amire azt mondanám, hogy na most halálosan elfáradt ( bár lehet, hogy csak jól leplezi, mivel az ilyen hegyi túrák után általában hazaérve csak eldől és elalszik :DD ).


Gondolkoztam én is a

2011. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Na még 1 tipp:

Papucsot ne adj neki és semmi olyat amit ti magatok is használtok.

A kutya nem tudja megkülönböztetni, hogy ezt a papucsot azért kapta, mert már nem hordjátok, ugyanúgy megrágcsálhatja a jó cipőket is...


És hiába mi sem hagyjuk előtte a játékokat, elég neki az a rövid idő, míg visszahozza az eldobott labdát és már meg is van rágcsálva.

Pár ilyen alkalom és vége a játéknak.

Hihetetlenül erős harapása van!


Volt pár eset amiből ezt megtanulhattam, pl. egy kedves golden retriever ezeréves zsinóros labdáját 2 dobás után szétszedte pedig csak annyit csinált, hogy elszaladt érte, meg vissza...

2011. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi. Kaptál egy mail-t.
2011. okt. 23. 10:21
 14/21 anonim ***** válasza:
Hello. Amstaffom van kölyök most lesz lassan 4 hónapos igazából nem rágja szét a játékait kivéve a labdát, van neki egy szőr állatkája azt sem tépte szét, az egysoros fojtó jó egyébként de én amíg kicsi nem szeretném használni. :)
2011. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszi neked is :) mivel viszed sétálni?
2011. okt. 23. 18:32
 16/21 anonim ***** válasza:
az egysoros fojtó, ugymint a szöges, elektromos stb. egy kiképző eszköz. Sima textilnyakörvvel, kis kajával, vagy jutalomlabdával nagyon szépen meglehet már ilyen pici korban is tanitani laza pórázon közlekedni. Én amugy sem szeretem, ha feladat nélkül kap a kutya labdát. teljesen mindegy mit kérek előtte. Lehet akár egy hozzám, ül, vagy bármi. A labda: jutalom. ha ezt a rendszert, és az utasitások jelentését megismeri már ilyen kis korban, könnyedén fogjátok venni a kamaszkor szárnybontogató időszakait. Ilyenkor még nem tanitunk, hanem játékosan nevelünk. És csak pozitivan. 1 éves kortól beszélünk képzésről.
2011. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Tehát még csak játékosan kell tanítani arra, hogy mit szabad és mit nem. Ül, fekszik és stb. dolgokra kb. 1 évesen.
2011. okt. 23. 18:42
 18/21 anonim ***** válasza:
Én hámmal viszem és nem húz csak ha meglát egy másik kutyust aki nagyon érdekli :D Ülni tud feküdni nem akar a gyere ide az szelektíven megy még csak :D vannak ezek a csomózott kötelek nekünk olyan is van aztsem szedi szét csak néha kihúzza a szálakat belőle :D
2011. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én továbbra is a fojtó mellet maradok. Egyébként akkor ilyen kis labdákat nem nagyon érdemes neki venni, mert szét szedi darabokra?
2011. okt. 23. 19:33
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem, az ül, feksziket is játékosan, kajával, a koncentrációs gyakorlatok a legfontosabbak, és ezekre a kiskutya ilyen korban nagyon fogékony. és labdát nem hagyunk elől. de nem szeretnék beleszólni, és észt osztani, pláne ha nem egy a nézetünk mondjuk az egysoros fojtóval kapcsolatban.
2011. okt. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!