Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánljátok?...

Melyik kutyát ajánljátok? Kinti-benti kutyaként, nem annyira nagy termetű.

Figyelt kérdés
Kinti és benti kutyát szeretnék.Vagyis amíg a suliban leszek kint lesz egy másik kutyával amikor hazaérek akkor beviszem délutánra és este megint ki.Anyu általában otthon van szóval nem lenne egyedül.
2011. okt. 26. 14:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kérdeztem orvostól ezt, és azt mondja hülyeség. Nekem lakás kutyám van, és kijárunk sétálni, sokszor egész napokat töltünk kint a hidegben és nincs tőle semmi baja. Miért lenne más, ha a kert és a lakás között váltakozna? Apum kutyája is be van engedve éjszakára mikor nagy hidegek vannak télen, de nem fázik meg mikor kimegy.
2011. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát őő igen télre természetesen eldőlne hogy hogyan lesz mert ne szeretném hogy valami baja legyen de nyáron meg tavasszal vagyis amikor enyhébb lesz az idő akkor gondoltam hogy behozom télen meg még nem tudom valószínű hogy kint marad a másik kutyussal együtt mert csinálok nekik egy nagy kutyaházat azt kibélelem szivaccsal kibélelném a házuk alját oldalát tetejét.
2011. okt. 26. 19:48
 13/16 anonim ***** válasza:

Én saját példámat írtam le. A bundás kutyámat egyszer behoztam télen a lakásba, és úgy lihegett, hogy rossz volt nézni, nem tudott aludni sem a melegtől.

Ugyanez a kutya tavaly őszel megfázott, mert közbeavatkoztam a téli bundája kialakulásánál. Heteken át napi több órát (de olykor volt, hogy fél napot) bent töltött a már fűtéses lakásban, aztán elkezdett hámlani a bőre, folyott az orra, még a szeme is váladákozott, sokat tüsszögött, és nehezen lélegzett.


Az a szerencsétlen pedig tipikus falusi, igénytelen, keményszervezetű kutya, és már elég rosszul van, de a h*lye gyerek még mindig berakosgatja a lakásba, majd ki.

Soha nem volt baja, amíg csak kinti kutya volt.


Nem törvényszerű, hogy így fog történni, de ezen az alapon sok mindennel lehet kísérletezni.

Én kutyám pl. a tömény, higítatlan Flóraszeptet nyalogatta fel nagy lelkesen, és semmi baja nem lett, még meg se mukkant. Ezek szerint a Flóraszept immunerősítő lenne? :D


Az én egyik állatorvosom pedig arra sarkallt, hogy adjak csak nyugodtan sok csont a kutyámnak, legalább a bűzmirigyét nem kell nyomogatni. Kb. egy heti csont-etetés után szorulásos lett a kutyám (minden nap megevett egy csirkefarhátat), úgyhogy megtanultam, hogy nem kell mindenben mérget venni a szavukra...

2011. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi azt a téli kint-benti dolgot úgy oldjuk meg, hogy kutyának való immunerősítőt kapnak ősszel 1 hónapon keresztül intenzíven majd 2 naponta kapják tél végéig...még soha semmi bajuk nem volt pedig már nem mai gyerekek :)
2011. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Meg még csak annyi hogy nyáron bevihetem meg amikor nem lesz annyira hideg?? mert télen kint lenne szerintem..
2011. okt. 27. 13:36
 16/16 MME ***** válasza:

Igen, be, megkönnyebbülés nekik, ha elbújhatnak a nagy meleg elől.

Szerintem már nem hideg, de még hűvösebb időben segítség a szőrváltáshoz, ha vannak egy kicsit a kintinél melegebb lakásban is. Nekem egyik kutyám bundáját még alaposan alá is kell nyírnom és rövidítenem tavasszal, hogy ne purcanjon meg 25 fokban. Ilyenkor csodálkozik el mindenki, hogy júújj, de miért éhezteted szegényt? Egyébként egész évben azt hallgatom, hogy milyen dagadt, nem egészséges ám elhízlalni a kutyát... Közben egész évben tartja a súlyát :D

Bár a másik kutyámnak a napozás mindene, de elég rövid szőrrel van megáldva. Őt nem zavarja a hőség.

(Egyébként én elsősorban a legyek elől szoktam bemenekíteni őket a lakásba.)

2011. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!