Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi folyik belőle? És miért?

Mi folyik belőle? És miért?

Figyelt kérdés

Ha felveszem a kutyámat az ölembe, és alvásközeli állapotba kerül (jól érzi magát, elhelyezkedik, már a szeme is csukva van), egyszer csak valami írtó büdös valami folyik ki a fenekéből. Teljesen folyékony halmazállapotú, nagyon, nagyon büdös valami.


Mi ez? És máskor miért nem folyik ki? Soha nem szokott ilyen lenni, csak ha felveszem az ölembe, és akkor sem azonnal, hanem kb 5-10 perc múlva, mikor már eléggé ellazult a kutya.


Gondoltam rá, hogy bűzmirigy váladék, de az lehetetlen. Az csak akkor ürül, hogy ha a kutya ürít (kakil) és így kinyomódik a mirigy. Van bűzmirigy betegség (gyulladás), de az meg pont, hogy fordítva van, nem ürül rendesen a mirigy és állatorvossal kell kinyomatni.


Mi ez? Miért csinálja ezt a kutya? Lehetséges, hogy szándékos? Megjelölés? Bűzmirigy váladék ez, vagy valami más?


2011. okt. 27. 11:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Akiteki!

Normális állapot, állatorvoshoz fordultam amikor nálunk is előfordult ilyen. Mindig alvás közben ürül ki a bűzmirigy. Szóval állatorvos magyarázta el, hogy ilyenkor mi történik.

2011. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Akiteki ***** válasza:
Akkor nekem vannak nemnormális kutyáim. Meg mindenki másnak. Az enyémek sz....kor ürítik ki.
2011. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nekem a macskám csinálja ezt,jól érzi magát és ellazul.Ahogy mi sem vagyunk egyformák,úgy ők sem.A nagy átlag nem így üríti ki ,de vannak kivételek.legalább nem lesz azzal probléma,hogy bent marad.A kutyusommal annó járni kellett rendszeresen állatorvoshoz,mert nem ürült magától.Szerintem nyugodtan lehet az öledbe,ők is szeretik ha simogatják és szeretgetik őket.Nincs ezzel semmi baj. :)
2014. okt. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!