Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagy kutya már nem is kutya?

A nagy kutya már nem is kutya?

Figyelt kérdés
Amikor sétálni megyek a kutyámmal aki az átlagnál kicsit nagyobb(72cm.) mindig leszólnak miatta hogy mekkora már egy éve tűröm azt hogy mindenki azt mondja hogy erra a dögre szájkosarat kéne mert közveszélyes pedig olyan a kutya mint egy bárány és ez most rosszabbodni fog mert 1,5 év múlva szeretnék egy dogot. Egyszerűen nem értem meg miért kell leszólni egy kutyát csak mert nem akkora mint egy zsebpatkány.
2011. nov. 3. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Mi az,hogy a nagy kutya nem is kutya? Az emberek manapság csak más ember dolgával tud törődni! :( Hagyd őket a francba...saját dolgod!! Azt csinálsz a kutyáddal amit akarsz,akkor viszed sétáltatni amikor akarod!! Vegyél nyugodtan dogot...nehogy szájkosarat tegyél rá az emberek kedvéért!! Amúgy egy kicsit nagyobb mint az átlag de mit számít az?? Amúgy csak kérdezem,hogy milyen fajta a kutyátok...nem azért kérdezem mert közveszélyesnek tartom csak kíváncsi vagyok!? ;D
2011. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Milyen kutyad van? Amugy meg nallam terdtol felfele kezdodnek a kutyak. Es szerintem ne torodj vele mit mondanak csak mert ahogyan te mondod"zsebpatkanyok" ellepik a bojgonkat.
2011. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
magyar vizsla csak kicsit nagy lett van tk-ja
2011. nov. 3. 20:53
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Első vagyok: kedves utolsó...a kis termetű kutyákban is vannak kivételek!! :) Az én kicsi keverékem nagyon jó házörző és félnek tőle az emberek akár milyen kicsi!! Nagyon jó egy nagy kutya is a házhoz de egy kicsi is kell...nekünk két kutyánk van!! Egy kicsi és egy nagy...attól még,hogy kicsi egy kutya nem kell leszólni mert nem tudhatod,hogy milyen jó társ és milyen jó házörző!! A kiskutyánk az életét is ideadná csak mi legyünk jól,egészségesen ;D Nagyon imádjuk...ennyi^^
2011. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát ez fura, ilyet még nem is hallottam:D Mármint én csak kiskutyákra szoktam ezt hallani. Ne is törődj velük, nem normálisak, bár elhiszem, hogy bosszantó.

Viszont hacsak nem valami ligetes/erdős területen sétáltok, tényleg tegyél rá szájkosarat (vannak kényelmes, anyagból készültek is), elvileg, ha jól tudom, a városban ez szabály (legalábbis Bp.-en). És amúgy sem árt, ha van rajta, pl. múltkor mentem haza a boltból, egy kutyus ki volt kötve a patika elé, amíg a gazdi bent volt. Közeledett felé egy másik kutya a gazdájával, egyiken sem volt szájkosár, elkezdtek egymásra acsarkodni, meg ugrottak volna egymásnak.Mivel mindkettő pórázon volt, ez volt a szerencsém, ugyanis valahogy bekeveredtem a két kutya közé (kb. másfél méter volt küztük, és én), hiába, hogy kutyával nőttem fel, és nem félek tőlük, de igencsak besz@rtam, hogy véletlenül az én lábam találják meg. Szerencsére a kikötött kutyus valószínűleg volt tanítva, mert a lábamtól kb 5 centire volt, közben már nyitva volt kissé a szája, felhúzott száj, stb., de rászóltam erélyesen, hogy maradj!, és leült:)

Egy szó mint száz, kell a szájkosár (sajátunknak is vettünk), mert tényleg csupán véletlenül is történhet baleset.

2011. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Elso! Milyen kutyad van tacsi? Amugy en az olebekre gondoltam.
2011. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tudod, én szeretem a kutyát - "mint olyat". Igazi szeretettel (olyan "embernek kijáróval") szeretem - és tisztelem, mert fantasztikus lény. Mikor az első gyönyörű kutyám (utcáról mentettem meg, meggyötört állapotban) 14 évesen - egy műtét után - elment, azt hittem, rámszakad az ég. Ma is él a szivemben.

Ő is nagy testű volt. A mai kutya-társam ír farkas..megtermett, csupa szeretet, iszonyú intelligens jószág. Nagy kertben él. Sétálni nem megyünk - próbálkoztam egy ideig, hogy pórázra vegyem és menjünk, de AZT...azt az egyet (a nyakörvet és pórázt) nem tudja elviselni. Anélkül pedig maradunk a kertben.

Én is a nagytestű kutyák híve vagyok. Szépek, okosak, kedvesek a kicsik is - de nekem az ő ereje, az izomzata, tekintélye mindennél jobban tetszik. Szelíd és kedves - de hogyha rám támadna valaki, hát kutyául:-) megbánná.

Írod, hogy a tiéd is kedves és barátságos jószág. Biztosan az..akárcsak az enyém. Csak azért gondolj arra, hogy a kutya - mindennel együtt - igenis "veszélyes üzem". Másként "működik", mint az ember. Adott esetben - közterületen - elég egy olyan mozdulat (különösen gyerektől!), egy zaj- vagy szag-hatás, ami számára félreérthető - és rosszul reagál rá. Netán agresszióval. Ezért én azt tanácsolom, pórázon vidd - és szájkosárral. Ha véletlenül ösztönösen reagál egy szituációra - és ezzel kárt okoz (megharap valakit, teszem fel..), akkor a gazdi a hibás. Soha ne kelljen ilyen helyzetbe kerülnötök, se neked, se neki. A szeretett kutyádnak jó, ha így vigyázol rá. Megérti ő - és te maradsz a "mindene", úgy, ahogy eddig. És igenis: légy mindig büszke a nagy-nagy..báránykádra! Tudom, hogy gyönyörű. Szia!

2011. nov. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy ezzel a "zsebpatkány" kifejezéssel ugyanolyan szintre süllyedtél, mint azok, akik a Te kutyádnak beszólnak.

A Te kutyádat ugye nem szólhatják le, de Te nyugodtan mondasz ilyeneket a kistestűekre. Szerintem egy kicsit gondolkozz el.

2011. nov. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nekünk kicsi keverék kutyánk van!! Nagyon imádni való és egyáltalán nincs elkényeztetve...sőt nagyon is strapabíró kutya!! ;D Nem minden kis termetű kutya öleb...van nagyon jó kistestű házörző kutya!! ;D (ezt amúgy nem kötözködésből írtam...remélem nem vetted sértésnek de nem szeretem ha semmibe nézik a kistestű kutyákat) :)
2011. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem 80 centis kutyám van és csak olyanokat hallok, hogy "de gyönyörű", meg jönnek oda az emberek, hogy megsimogathassák. Szerintem rossz helyen laksz! :)
2011. nov. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!