Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes nagytestű fajták...

Közepes nagytestű fajták között melyik a legkönyebben kezelhető?

Figyelt kérdés

sziasztok!

tavasszal szeretnék venni egy közepes-nagytestű kutyát olyan 25kg-65 kg.(ne legyen se kicsi,de ne is egyen nagyon sokat)

Én egy könnyen kezelhető,tanítható,kedves, kutyát szeretnék venni.

nem kell,hogy olyan aktív legyen mint egy border collie,lehet kicsit lusta is,de azért ne feküdjön egész nap.Szeretném ha nem ugrálna,mert szabadon lenne és nem szeretném ha minden reggel amikor megyek iskolába nem ugrálna össze(e erről gondolom minden kutyát lelehet szoktatni) nyáron tudnám kutyaiskolába hordani.

nagyon ritkán be lenne zárva egy kennelbe(pl ha fát vágunk,ha olyan munkát végzünk,hogy megsérülhet.)ebből az alkalomból mondjuk egy héten 3 óra max.

én leonbergire gondoltam,van még ilyen kaliberű hasonlóan szelíd családi kutya?

Köszönöm a válaszokat.


2011. nov. 4. 19:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
miért baj az,ha van előtte száraztáp?
2011. nov. 5. 16:38
 12/15 anonim ***** válasza:

mert az etetés egy szertartás, amivel érzékelteted a kutyával a falkában elfoglalt rangsorát.

olvass utánna

2011. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
értem.
2011. nov. 5. 18:54
 14/15 anonim ***** válasza:
Mondok egy sokkal prózaibb okot is: Egy óriástestű kutyára ha rábízod, hogy annyit egyen, amennyit csak akar, akkor 7 hónapos korára lesz egy iszonyat kövér 70 kilós kutyád, amelyiknek a lábai szanaszét állnak, az izületei tropák és másfél évesen már mozogni sem fog tudni. Óriás testű kölyköt soványan kell tartani, a végeleges méretét és súját úgyis eléri, csak akkor, ha már a vázrendszere is teljesen kifejlődöt. Ráadásul sok olyan feltételt szabtál ebben és a többi általad feltett kérdésben is, ami tulajdonképpen nem fajta függő, hanem csak a nevelésen múlik. Úgy meg nem lehet jól nevelni egy kutyát, ha állandóan előtte van a kaja. A kaja egy "jutalom", amit a vezér MEGHAGY az alatta lévőknek. Nem jár automatikusan! Persze jár, mert ennie kell a kutyának, de ezt felé úgy kell kommunikálni, mintha ez csak a maradék lenne.
2011. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Basszus, ennyire sötét nem lehetek: "súLYát"

Megyek inkább aludni!

2011. nov. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!