Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe jön ki egy kölyök...

Mennyibe jön ki egy kölyök nagytestű kutya ellátása az első évre?

Figyelt kérdés

német juhász, és a kötelező oltásokat is belekalkulálhatjátok, (röntgene csak 1,5 éves korában lesz,azt nem kell hozzászámolni), és Friskies vagy Pedigree szárazat kap és főzök neki hetente húst (125 ft)rizzses, ami 300 Ft, de 4-5 napig eleszi -majd-. Többi nap konzervet kap(300 Ft)

Valaki, aki tapasztalt, mondana egy kb árat így? Köszi :)


2009. máj. 7. 11:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Én azt szólom, hogy az Acana ezerszer jobb és olcsóbb is. Ugyanitt 14 560 a 18 kilós zsák, vagyis 744 Ft/kg, és abban 60% a hús az Eukanuba relatíve gyér, 24%-hoz képest.
2009. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

A csirke hús az egyik legallergénebb húsfajta..és ha megnézzük ebből is csak 20% van benne tehát az összetétele nem a legjobb.


Igaz, izületvédő és csonterősítő szerekben nem szenved hiányt, ám a tápérték elmarad a hasonló árkategóriás tápokhoz képest.

2009. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugadotan számolhatsz úgy, hogy átlagban egy 13,5-es zsák elmegy egy hónap alatt. (Ugye eleinte tovább elég, de 4-6 hónapos kor között többet eszik, mint később, utána 40-50 dkg körül beáll.)
2009. máj. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

kölyöknek táptól függően 200-300 gramm szokott lenni a napi adag prémium táp esetén.


Ebből kiszámolhatod mennyi kell egy hónapban, havonta pedig rátehetsz egy 20-50 gramm pluszt!

2009. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
Aki vak és nem tud olvasni az olvassa már el, hogy házi koszttal keverve számoltam a 2 zsákot és úgy ha nagyon spórolni akar a kérdező!!! A sok hülye egy rakáson már megint aki nem tud mást csak a mínusz gombot nyomkodni a válaszok mellett és okoskodni!! Az ilyenek miatt csalódok egyre nagyobbakat ebben az oldalban.
2009. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Szia!


Már nálatok va a kutyus, vagy még elhozatal előtt álltok? Ha még csak mostanában hozzátok el, a tenyésztőjét kell kifaggatni, milyen oltásokat kapott, hol tart az oltási program, mivel etetett - jobb helyeken adnak is az addig kapott tápból, és vagy maradsz annál, vagy váltasz, de akkor át kell szoktatni a kiskutyát, szép fokozatosan. Általában a nagyobb testűeknél különösen figyelni kell, mert hirtelen megnyúlnak, a csontjaik meg un.'törékenyebbek', szval mindenképp beszéljétek meg a dolgot - etetés, esetleg + vitamin, stb.- az állatorvosotokkal. Ha jó a tenyésztő, ő is fog tanácsot adni.


Tápnál én is javaslok vmi jobb minőséget - Eukanuba, Acana, Hill's pl. - ebből kevesebb is elég és valóban mindent tartalmaz. Néha-néha lehet neki főzni is, de eleinte nem hinném, hogy érdemes, mert akkor nehezebben szokik rá a tápra (állítólag - sztem azért ha következetes a gazdi, ez nem lehet gond).


Ha kerti kutyus, a kötelező + kombinált mellé érdemes még a Lyme-kór ellen is beoltatni, ezt első alkalommal meg kell ismételni (vagyis az 1. évben 2x 6-7000 ft), utána évi 1x ismétlő elegendő. A kullancs/bolha elleni spot-on szereket már 6-800 ft/hó áron meg lehet venni, főleg ha nagyobb tételben rendeled meg pl. nagykerből.


Az egyéb költségek még: fekhely, etető és vizestálka, nyakörv, póráz, játékok, kutyaiskola - határ a csillagos ég, amennyit szánsz rá. :)


Jó kutyázást kívánok Nektek!

2009. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Kedves ideges 12:41-es! Már ne is haragudj, de az évi két zsák felhasználásával nem KEVERED a házikosztot Acanával, hanem FŰSZEREZED... :))))) Két zsákkal a kutya élelmezésének (jóindulattal) 20%-át adja az Acana, ami azért valljuk be őszintén, vajmi kevés...
2009. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
12:41-es: egyáltalán nem akarok rajta spórolni,de ha m már így irogatjátok hogy ez nnyi % hús, annyi...én inkább megveszem neki a húst :) és nem kell százalékoznom :)
2009. máj. 7. 13:33
 29/37 anonim ***** válasza:
Érdekes módon az én kutyámnak kölyök korában a 15 kilós táp simán kitartott vagy 7 hónapig, bár az Royal Canin volt aminek nagyobb az energiatartalma, a kutyám felnőttkori súlya kevesebb úgy 5-10 kilóval egy átlag Németjuhásztól (ettől függetlenül kölyökkorban kb. ugyan oylan súllyal büszkélkedhetett) és húst kapott mellé, tudod én azt hívom házi kosztnak. Erről ennyit.
2009. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Acana táppal etetek, 13,5kg egy hónapra. Ebben a hónapban 16.000Ft ment el.

Ebbe tartozik:

féreghajtó (3 havonta)

spot on (havonta)

táp (havonta)

egy csomag 100db-os szárított bőr, vékony rudak

Évente egyszeri oltás kb 9000Ft, kombinált+veszettség (esetleg Lyme+kb 9000Ft)

3 kutyám van, tehát az oltás 3x-os összeg egy évben, havonta 3x spot-on, tripla féreghajtó. Ha mindezt egy hónapban kapják meg, az oltások kivételével, akkor 25.000Ft abban a hónapban. Szerencsére a 3 kutyát nem egyszerre kell oltani (tavasszal, nyáron, télen).

Átlag 15-16000Ft-tal nyugodtan számolhatsz. Természetesen jó felkészülni arra, ha valami vírust, sérülést összeszed, mert akkor vírus esetén oltást+tablettát is kaphat, ami 6-8000Ft. Aztán bizonyos idő eltelte után vissza is kell vinni a kutyát, ami kb 3000Ft.

Azt tanácsolom még, ha lehet mindent hónap elején vegyél meg (a szokásos, rendszeres dolgokat), pl ha még van tápja, akkor is rendelj, ha tudod, hogy hónap végéig nem tart ki. Így egy rendszeresség alakul ki, és anyagilag sem megterhelő annyira, mint hónap végén költeni a kutyára.

2009. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!