Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe jön ki egy kölyök...

Mennyibe jön ki egy kölyök nagytestű kutya ellátása az első évre?

Figyelt kérdés

német juhász, és a kötelező oltásokat is belekalkulálhatjátok, (röntgene csak 1,5 éves korában lesz,azt nem kell hozzászámolni), és Friskies vagy Pedigree szárazat kap és főzök neki hetente húst (125 ft)rizzses, ami 300 Ft, de 4-5 napig eleszi -majd-. Többi nap konzervet kap(300 Ft)

Valaki, aki tapasztalt, mondana egy kb árat így? Köszi :)


2009. máj. 7. 11:28
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
51%
Egy kutyát nem csak kölyökként kell minőségi táppal etetni, hanem felnőttként is nagyon fontos, idős kutya esetén még fontosabb. Fiatal korban (1-8évig) alapozza meg a kutya az időskori állapotát, mennyi ideig él stb. Egy veseterhelő, allergizáló, melléktermékekből összeállított táp éveket vehet el a kutya életéből, hiszen a megfelelő vitaminokhoz, ásványokhoz sem jut hozzá (látás, hallás, izületek, csontok, fogak stb). A kutya nem csak 1-1,5 éves koráig fejlődik, hanem utána is.
2009. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
51%

Hiába veszed meg a húst, az még önmagában nagyon karcsú!

azért kell a táp, mert abban minden benne van. és ha már minden benne van és fizetsz érte nem árt ha a hús aránya is minél magasabb!

2009. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Te hol látsz olyat, hogy csak a húst venném meg? XD ezek szerint az elejéről lemaradtál :) Mind2-t megveszem, csak kombinálom :D és ezért kértem ki a véleményt, hogy milyen vegyek,meddig jó, stb XD
2009. máj. 7. 14:08
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 13:46-os!


"Számoljunk Acana táppal" - ezt tőled idézem, és azzal is számoltam, használva az Acana Puppy adagolási útmutatóját amikor a németjuhásznak úgy uszkve kiszámoltam a napi tápigényét. Most meg már Royal Canin?


Gondoltam, hogy nem krumplifőzelékkel kevered a tápot. :-))) Csak tudod egy kezdő kutyás számára elég megtévesztően hathat - és hatott is, mert felkiáltott, hogy hű, akkor tényleg megéri prémiummal etetni - ez a 2 zsák/év emlegetése. Az is csak utólag derült ki, hogy jóval kisebb a kutyusod, mint a németjuhász. A kölyök etetésénél ELSŐSORBAN a felnőttkori méret a mérvadó az adagolásban, így 10 kiló különbség az etetésben jelentős különbséget ad ki abban, hogy meddig elég egy zsák.


A kérdező (kezdő kutyás!) arra volt kiváncsi, hogy mire számítson a költségeket illetően. Nyilván jót akartál, de tényleg kicsit félreértelmezhetőre sikerült. Ne legyél már ilyen morc! Legalább mi kutyások tartsunk össze... :)

2009. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó hozzászólónak :) Tényleg már nagyon régen volt kutyám, és elfelejtettem,milyen volt kölyöknek :)nagyon köszönöm a segítséget
2009. máj. 7. 14:10
 36/37 anonim ***** válasza:

14:00 hsz miért lett lehúzva? Milyen kivetnivalót találtok benne?

A hússal kiegészített tápon semmit nem lehet spórolni, hiszen az az adagon nem változtat. Mivel a hús nem tartalmaz elegendő, kielégítő mennyiségű hasznos anyagot a kutyának. Az, amit tartalmaz, laikusként nem behatárolható, így mi alapján lehet a táp mennyiségét csökkenteni?

A konzervek pedig 80% vizet tartalmaznak, ami azt jelenti, hogy nedvesíteni jók a tápot. De miért is rontsuk el a drága prémium tápokat. Még a tiszta víz is jobb, mint azok.

2009. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Én nem azokra vagyok morc akik megfelelő indokkal pontoznak le és cáfolnak meg. Az a baj hogy ezek az emberek vajmi kevesen vannak, többjük csak okoskodó hozzá nem értő idióta. Abban igazad van, hogy félreérthető voltam:) Azért számoltam Acanával mert mivel a kérdező Pedigreevel akar etetni, gondoltam spórolni akar és az Acana viszonylag olcsó. Meg azért is mert most az én kutyám is Acanát kap. Kiskölyök korában Royal Canint kapott így a második válaszommal próbáltam indokolni kihozni a lényeget, hogy jó, kicsit elszámoltam magam. Épp azt utálom, hogy ilyenért megköveznek. Egyszerűbb lett volna annyival eltudni, hogy sokra jön ki a költség és kész.... De minek is magyarázkodok? Hogy legyen megint valamibe belekötni..
2009. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!