Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy éljem túl ezt a mérhetetl...

Hogy éljem túl ezt a mérhetetlen lelkiismeretfurdalást?

Figyelt kérdés
Éjjel arra ébredek, hogy potyognak a könnyeim, nappal már hányok az idegtől, s szinte minden percben csakis a volt kisdiákomra gondolok, aki a múlt héten adta fel a harcot a leukémiával szemben 14 évesen.A lelkiismeretem meg azért kiabál, mert mi egy évvel ezelőtt levetettük a babám őssejtjeit, s amikor megtudtam, hogy milyen beteg ez a mosolygós angyali teremtmény, még meg is fordult a fejemben, hogy ha már nem lesz remény, esetleg felajánlanám neki. Mentségemre szóljon, hogy a nyáron már jobban volt, s nem hittem volna, hogy a halál diadalmaskodik felette
2010. okt. 18. 15:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Esetleg nem tudtok olyan oldalt, ahol vannak statisztikák erre, hogy egy idegen egyén szervezete milyen esélyben fogadna be idegen őssejtet? A dokinkat nem merem megkérdezni, meg nem is tudnám nagyon elmondani neki, mert most is csak bőgök, bőgök. Nagyon nehéz.
2010. okt. 18. 15:59
 2/17 anonim ***** válasza:

Ne edd magad emiatt! Gondolom a szülei mindent megtettek érte! Ha őssejtre lett volna szüksége a gyógyuláshoz, akkor gondolom kerestek kértem volna valakitől, de az sem biztos gyógyulás!

Nem tudtál volna segíteni ha az orvosok sem tudtak!

Nehèz a halàkt elfogadni, pláne ha egy gyerek hal meg, de hát ez van, rànk is ez vár egyszer!

Na meg hogy már nekünk is gyerekünk van, mèg jobban fèlűnk!

2010. okt. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

én úgy tudom, hogy te a babádéval nem tudtál volna segíteni, ha így lenne szerinted nem lett volna olyan ember aki éppen szült és megengedte volna hogy levegyék a babának...

vannak olyan élethelyzetek, amikor nem lehet mit tenni és a levett köldökvér sem mindenható, sajnos....

2010. okt. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De akkor is minden percben az van az eszemben, hogy ha mégis segitett volna rajta? És nem tettem semmit!!!
2010. okt. 18. 16:10
 5/17 anonim válasza:

Nézz körül a Krio honlapján, mi ott vetettük le, de szerintem lehet, hogy a végén Te magad nem tetted volna meg. Hisz azért vetettétek le, ha babádnak szüksége lenne rá, legyen. Első a babád, aztán a szülei, testvéreid...és így tovább..idegennek lehet nem is használhatod fel, hiába ajánlanád fel...

De ha gondolod átnézem a papírjainkat mi áll bennük...holnap ha alszik a babám.

2010. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az össejt kizárólag a saját tulajdonosának segít. Ezért nem is vizsgálják meg, kinek adható még. Gondold végig, ilyenkor ki kellene olvasztani minden lefagyasztott össejtet, és megnézni, kinek jó még? Ez őrültség lenne. Aki adta, annak fog segíteni.
2010. okt. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találom a papírokat, de egy évvel ezelőtt ahogy olvasgattam, 100 százalékra emlékszem, hogy a tesvérek , illetve idegenek kezelésének sikerességi aránya is fel volt tünteteve egyes betegségeknél. És lefagyasztás előtt vizsgálják a vért, feltüntetik az adatokat, s aztán fagyasztják le. Nem kell azért kiolvasztani.
2010. okt. 18. 21:31
 8/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy dokihoz kéne fordulnod, jogy fel tudd dolgozni ezt a dolgot.

Férjeddel beszéltél erről?!

2010. okt. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem a férjemmel erről, úgyis azt mondaná, hogy nem tudtunk volna segiteni. És ezt a vért a babánknak tetettük el, s ne adj Isten, ha szükség lenne rá egyszer, s nem lenne, abba már bele is halnánk. Nem kell, hogy kimondja, tudom, hogy ez a véleménye, s igaza is van. De én meg biztosan tudom, vagyis bizok benne, hogy sosem lesz rá szükségünk.
2010. okt. 19. 10:46
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves 18:17-es! Találtál valamit erre vonatkozóan? Én sajnos eltettem olyan jó helyre a papirjainkat, hogy nem lelem őket sehol. Ha esetleg lesz időd, irj légy szives.
2010. okt. 19. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!