Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton veszekszem apámmal a...

Folyton veszekszem apámmal a kutyaetetésen, szerintetek kinek van igaza? Néha komolyan lelkiismeretfurdalást kelt bennem.

Figyelt kérdés

Ő úgy eteti a kutyáját, hogy annyit eszik amennyit kér, és addig eszik, amíg akar. Szerintem kicsit el is van hízva a kutya, de szerinte úgy normális .Én mindig csak annyit adok neki, hogy még éhes legyen, és kicsit soványan tartom, mert nem túl jók az izületei. Mondjuk most valamiért tényleg vékonyabb a szokásosnál, kicsit látszanak a bordái. Tegnap zuzát főztem neki rizzsel, és kapott hozzá egy teljes mérőpohár active tápot. Pont itt volt apu etetésnél, és az egyik kutyám (aki most kicsit sovány) persze pillanatok alatt bezabált mindent, aztán ott állt sorban a másik táljánál, hátha az is hagy neki valamit. De ő olyan, hogy másfél kiló tápot teszek elé, akkor annyit eszik meg, neki mindegy mennyi, amíg van kaja ő eszik. És megint rákezdett este, hogy én éheztetem a kutyámat, és miért nem adok neki még enni, ha még éhes. Tök szarul éreztem magam, ahányszor találkozunk furdal a lelkiismeret, hogy nem etetem rendesen szegény kutyát, de egyszerűen elhízlalni nem szabad az izületei miatt sem, meg szerintem nem lehet egy kutyát úgy etetni, hogy ő dönti el mennyit egyen.


Kinek van igaza? Tényleg szemét vagyok?


2011. nov. 7. 11:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kutya gyomra képes a 10 x-ére nőni.Tehát, amíg nincs tele a gyomra, enne. Mivel minden nap kap ételt, nekünk kell beállítani, mennyit ehet.Ha jóllakásig kap enni, másnap már férne bele újabb adag,ha nem is annyi, mint először és a következő napokon is. És ekkor jön az elhízás.
2011. nov. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
5%
A mi kutyáink mindig kaptak maradékot rendesen és aztán volt tápjuk is rengeteg. Meg se ették a táp nagyrészét, mert nem voltak egyszerüen éhesek már, mivel rendesen kaptak enni.
2011. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha bent lakik veled a kutya és szép izmosan vékony, akkor az tökéletes.


De ha kinti akkor át kell gondolni. Nálam a kutyák télre mindig felszednek pár kilót, mert ez kell ahhoz, hogy biztosan ne fázzanak, de ez nem jelenti azt, hogy kövérek. Az egyik kutyám hajlamos arra, hogy túlegye magát, de a másik elássa, ha nem kell valami.


Egyébként tápnál könnyebb ezt belőni, mert ott van egy ajánlott mennyiség, amit érdemes betartani és kicsit változtatni rajta ha látod, hogy sovány vagy kövér. Főtt kajánál már kicsit neccesebb.

2011. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy nem kell elhizlalni, de azért állandóan "picit" éhesen tartani is szemétség szerintem. Mert te is állandóan fogyókúrázol?... Szerintem ne hagyd kint a kaját, kapjon naponta 1x, de attól akkor még lakjon jól, szóval ne kevesebbet adj neki, mint amitól jól lakik, hanem pont annyit, hogy jól lakjon.
2011. nov. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

neked van igazad... apum is mindig mondja, hogy éheztetem a kutyákat, annyit kapnak ami a tápra van írva (tényleg nem sok) szerintem mindig éhesek, teljesen egészségesek (jelenleg 12 kutyám van) '87 óta tenyésztek a kutyáim átlagban 12-14 évig éltek eddig ritka nálunk a B nél rosszabb csípő, erősek, egészségesek.

Igaz mi a kiállítások miatt nem engedhetjük meg magunknak, hogy soványak legyenek de az ízületi problémák legjobb szinten tartása az ha folyamatosan borda látható vékonyságban van a kutya e mellé adhatsz neki ízületvédőket (luposan stb)egy gramm felesleg se lehet egy ízületproblémás kutyán

2011. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen, kapja a Luposant, és természetesen csupa-csupa izom, csak hát nagyon szálkás.
2011. nov. 8. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!