Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jár annak, aki nem tetet...

Mi jár annak, aki nem tetet microchipet a kutyájába?

Figyelt kérdés
Én nem szeretnék. Akkor megbüntetnek?
2011. nov. 7. 12:23
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
76%
A hétvégén sikeresen visszajuttattunk egy kutyust a gazdájának a chip alapján. A kutyus a szomszéd településről vándorolt ide, ki tudja mi lett volna a sorsa, ha nincs azonosító.
2011. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Én igenis hiszek abban hogy a jó kutya, ha van egy felelős gazdája akkor nem szökik el, nem veszik el stb. Ettől függetlenül az enyémekben van chip.
2011. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 tekike99 ***** válasza:
50%

Egyelőre bűntudat jár érte, ha elveszik a kutyád...

Annyira nem mondanám kellemetlennek. Egy injekciós tűvel adják be, bőr alá. Most vittünk kiskutyákat és meg se nyikkantak... Persze attól még fájhat kicsit, de hát fülbevalót is hord szinte mindenki már babakorban...

2011. nov. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
33%

A beagle pl. alapból szökős fajta. Rendszeresen szoktam nézegetni a helyi menhelynek a honlapját, a fajtatiszta kutyák között a legtöbb a beagle!


Meg hát a másik a tüzelési időszak..

2011. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
32%

Hát a beagle-t nem is tartom jó kutyának. :)

Megfelelő választással, neveléssel, foglalkozással és óvintézkedésekkel igenis meg lehet előzni, hogy ilyenek történjenek.

2011. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom lehetetlennek, amit mondasz :)


Csak szerintem a legtöbb gazdi nem látja reálisan a kutyáját, ebből is fakad ez a probléma...

2011. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Akiteki ***** válasza:
100%

Tőlem sem szökött még el kutya, de az ördög nem alszik.

Azon kívül ha külföldre mennél a kutyáddal, nem kaphat útlevelet chip hiányában.

A nagy ellenzés egyetlen oka a sz...rrágás. Spórol a kutyán megint néhány ezrest.

Olyannnyira kellemetlen beavatkozás, hogy volt kiskutyám, aki simán elaludt a chipezés közben.

2011. nov. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

szóval akkor én, mint gazda eldönthetem, adatok-e be vagy sem. ez tiszta sor, mert a gazdáé a felelősség.


nekem elvi bajom van a dologgal.

2011. nov. 7. 13:42
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
És mi az az "elvi baj", ha nem vagyok indiszkrét?
2011. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy jól nevelt kutya nem veszik el, nem szökik el, mint ahogy tőles sem veszett még el soha kutya, pedig nem kevés kutya fordult már meg nálam (ideiglenesek). Ennek ellenére is azt gondolom, hogy kell a chip, és van is, kutyámban is, macskámban is.

Van pl. olyan is, hogy mondjuk engem elüt egy autó, a kutyám meg elrohan. Vagy mondjuk balesetet szenvedünk kocsival, a kutya kirepül (ismerek olyan kutyát, aki boxxal együtt repült ki a kocsiból. Ilyenkor nem nevelés kérdése a dolog, elkavarodhat a kutya.

Én sosem bocsájtanám meg magamnak, ha elkeveredne a kutyám és nem lenne benne chip.

Egyébként valóban törvény írja elő gazda csere esetén, továbbá chip nélkül nem viheted ki az országból.

Mi az az elvi ok? A chip nem nyomkövető, csak egy sorszámot tárol, semmi mást. Olyan, mint egy pendrive kb.

2011. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!