Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jár annak, aki nem tetet...

Mi jár annak, aki nem tetet microchipet a kutyájába?

Figyelt kérdés
Én nem szeretnék. Akkor megbüntetnek?
2011. nov. 7. 12:23
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
0%

"Meg aztán gondolom a te kutyád "csak" családi kutya. Az enyémek nem."


Ezzel eléggé melléfogtál, mivel erőteljesen sportkutyáim vannak - erre a célra is vettem őket. De hát kinek a pap, kinek a papné....

2011. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
És mi lesz, ha baleset ér,vagy ilyesmi? Én tudom,hogy a kutyáimat bármikor rá tudom bízni másra. Ha te mondjuk fekvőgipszet kapsz 6 hétre,vagy hónapokra kórházba kerülsz,akkor a kutyáid addig nem sétálnak,nem játszanak?
2011. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
41%
Ki tudnám fizetni a chip árát, nem sajnálnám az ebemtől, de nem látom semmi értelmét, hogy ez neki jó és szükséges lenne. Annál inkább úgy vélem, hogy ez is csak újabb pénzek legombolására szolgál az állampolgároktól. Már annyi mindenre kell fizetni, hogy sokaknak megterhelő lehet a chipbeültetés is. És ilyenkor nem lehet hivatkozni arra, hogy az állattartók ne sajnáljanak egy forintot se a kedvencükre. Nyilván vannak jószágok amiknek ez hasznos lépés lenne, de messze nem az összesre. Nem minden kutya elszökős.
2012. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Az én kutyám se "elszökős", de tudod az ördög sosem alszik. Elég ha megijed valamitől, amire én nem gondoltam és uccu neki...Egy ijedt kutyának mondhatod h "gyere ide", fut tovább....

Gondolom nem olvastad, nemrég egy terápiás kutya gazdijának volt balesete az autópályán. A kocsi összetört, a kutya világnak szaladt. Egész napi lázas, kitartó keresés után találták meg állatvédők, messze az eset helyszínétől. Pedig az a kutya még ki is volt képezve profi módon, mégis elrohant ijedtében.

2012. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:

Hú, kiráz a hideg, ha belegondolok, hányan küzdötök itt azért, hogy chip legyen a kutyákban! De a legfőbb gond az, hogy kötelező (2013-tól), de nem ingyenes. Tudjátok, az tart leginkább kutyát, akinek fáj ha meglopják a "kivételezettek", ezért jobb, ha kutya is vigyáz a házra. Na, ezeknek az embereknek fáj az a 4ezer forint is!!! Pláne, hogy nem érdeke, hogy chipet ültessenek a kutyájába. Fizesse az, akinek fontos (kormány).

Hiszitek, vagy sem, ez megint csak arra jó, hogy az állem belenyúljon a zsebünkbe!!!

2012. nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Ismét egy koncepció nélküli összeesküvés-elméletgyártó. Gart!!
2012. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Nekem nem azért van kutyám, mert meglophatnak a cigók. Azért van kutyám, mert azt akarom h legyen kutyám. Arra, h valakinek nincs 4000 Ft-ja a chipre, csak annyit mondok, h akkor az a kuty mit eszik? Ha maradékot, az sincs ingyen ám...A féreghajtás és a veszettség elleni oltás is kötelező, mégsincs ingyen. Ezeket ráadásul rendszeresen ki kell fizetni, a chipet csak egyszer.


De mondok egy másik példát is: TB. TB-t annak is fizetnie kell, aki sose jár orvoshoz és esetleg melóhelye sincs. akárki is légy, gazdag vagy szegény, havi 5200 Ft-ot perkálni KELL!

2012. nov. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!