Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jár annak, aki nem tetet...

Mi jár annak, aki nem tetet microchipet a kutyájába?

Figyelt kérdés
Én nem szeretnék. Akkor megbüntetnek?
2011. nov. 7. 12:23
1 2 3 4 5
 21/47 Csilla Julianna ***** válasza:
100%

A chipezéssel egyetértek. A baj az, hogy nem országos szintű. A mi kerületünk helyi rendelete szerint 2012-től kötelező. Na de pl. van egy kutyám, anyukámnál. 15 éves. Már szegénynek minden baja van. A gerince már másodszor robbant le. Megint gyógyszereztük. Kertben van. Ki onnan nem megy...., neki miért kell chip???? Ez szerintem mérlegelés kérdése kellene hogy legyen. Pl. mondjuk a törvénynek úgy kellene hangzania, (illetve jelen esetben helyi jogszabálynak) hogy a ..... év után született kutyákba a chip kötelező

Van olyan nénike, akinek öreg kis kutyája van , épp hogy megélnek,és csak ketten vannak egymásnak. Most akkor azt az 5-7 ezer forintot nem inkább kajára kellene költeni?

2011. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
96%

Én lakásban tartom a kutyát, tehát tulajdonképpen nekem is teljesen felesleges és még is van benne, sőt biléta is ott lóg a nyakán. Hogy miért?

Egy nagyon egyszerű, és nem is túl lehetetlen példával illusztrálnám. Gazdi elmegy dolgozni, kutya egyedül otthon. Betörnek. Több lehetőség is van: 1 ajtót/ kaput nyitva hagyják, kutya elmehet. 2 kutya megtetszik nekik, elviszik.

Na mindenkét esetben egy chippel ellátott kutya sokkal nagyobb eséllyel kerül vissza, hisz előbb utóbb, még ha el is adják a kutyát, előbb utóbb elkerül egy dokihoz és ott az adatbázis rögtön kidobja ha a kutya chipje kőrözött.

Na de persze ez is olyan esett ami csak "mással" történhet ugye? ... aha addig amíg egyszer te nem leszel az a "más"

2011. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
25%
Van akinek nem telik rá, hogy esetleg 1-2 kutyájába és 4 macskájába tetessen chipet... Ebböl a pénzböl egy hónapig lehet enni.
2011. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:08


Tökéletesen egyetértek veled :) Az én kutyám is panelkutya, chipezve van és a nyakában lóg a biléta.

2011. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
51%

14:08 hát nem tudom kinek milyen kutyája van, ha hozzánk betörnének akkor az én kutyáimat nem ellopnák, hanem megölnék ugyanis máshogy nem tudnának kiszabadulni a kertből. A kutyák megtámadnák őket, viszont nincsenek elég nagyok, hogy legyűrjék a betörőt... Ha meg ki is szabadulnak, nem mennek messzire a háztól. Ezért sem tartom a házban a kutyáim amikor nem vagyok otthon. Van nekik jó kis kenneljük messze a kerítéstől és a háztól. Betörő, tűz, víz, akármi jöhet. Hozzánk már törtek be többször is, szóval tudom miről beszélek.

Azt meg gondolod hogy aki képes kutyát lopni az majd orvoshoz fogja hordozgatni? Már csak ezért sem tartom túl hasznos a chipet mert az állatok nagy része ebben az országban nem látott még orvost soha. Ettől függetlenül mondom, az én állataimban is van chip, de bármiben le merem fogadni, hogy nem fogom elveszteni őket és kész. :)

2011. nov. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 Akiteki ***** válasza:
100%

Sajnos még az állatorvosokban sem lehet megbízni chip ügyben.

Két példát is tudok:

Saját állatorvosunk, aki pedig nem csak gyógyítja a környék négylábúit, de előadásokat tart a gyerekeknek a helyes állattartásról és elérte, hogy az ő falujában kötelező a chip mindenkinek, elfelejtette leolvasni egy talált bulldog chipjét. Jó, biztosan sok dolga volt, de jó lenne, ha minden orvos első dolga lenne, ahogy egy új páciens beteszi a lábát a rendelőbe, chipet keresni benne.

A másik: Egyik kiskutyámat kilopták a gazdiék kertjéből. Tuti lopás volt, másképp nem tudott kimenni.

Nem tudjuk, hogy történt, de két hónap múlva 3 városnyira találták meg az utcán. Bevitték a helyi sintértelepre és ott volt már egy hete, mikor egy fajtamentő szervezet aktivistája lefotózta és elküldte a képet a mi alapítványunknak. Járt ott állatorvos és nem keresett chipet. Ha a fényképet készítő lány nem ilyen lelkes, egy hét múlva elaltatták volna a kutyát.

Nem csak a gazdák, de az állatokkal foglalkozó emberek fejében is rögzülnie kéne, hogy a chip mire való.

2011. nov. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
78%

Akkor mondok neked egy olyat ami 1 hete történt meg velem. A kutyám barátnőmnél volt - akit jól ismert, a kutyáival hatalmas cimborák -, amíg mi családlátogatóban voltunk. Ők elmentek otthonról a kutyák a hátsó kertben maradtak. Majd délután kapok egy telefont egy ismeretlentől h találtak egy kutyát ezzel a telszámmal a nyakában, tanácstalaunl kódorgott a környéken. Mint kiderült csak néhány háznyira ment el. De valami megfogalmazódott a kis fejében és ki tudja hogyan kijött - pedig abból a kertrészből nem is volt közvetlen kapcsolat az utcára.

Szerencsénk volt mert olyan találta meg aki kutyás. Szerencsénk volt mert volt bilétája - és természetesen chipje is.


Akárhogy is, egy állatról beszélünk és nem gépekről. Megbízhatsz benne 100%-ig, de az ördög sosem alszik.


Elvi bajokat megfogalmazni a chippel kapcsolatban hülyeség, pláne h ez az egyetlen járható út, h hazánkban normális keretek közé tereljék az állattartás. De úgy nem fog menni, ha méga magukat normálisnak is valló állattartók is ágálnak ellene. Gondolkodjatok már!!

2011. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

Időpont ma 15:44

Sajnos, a legjobban az orvosokon bukik meg a chip. Kevés az, aki azonnal ellenőriz, amikor idegen, vagy új kutyával beállít hozzá egy ember .

Ismerősöm kutyája elrohant egy tüzelő szuka után Pesten, a Duna parton.// Az, hogy miként tudott elmenni, más dolog. // Volt chip benne . Regisztrálva is volt. A mai napig nincs meg. 2 éve.

2011. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

Na látod, én sosem hagynám és hagyom másokra a kutyáim. Nekik én vagyok a világ közepe, még jó hogy nem maradnak ott, akármilyen jó barátok, el is várnám hogy ne maradjon nyugodtan másokkal! Nem azért vettem őket hogy bárkivel ugyanolyan boldogan ellegyenek. Tökéletesen megvannak otthon a saját kis helyükön ha én nem érek rá. A kutyázás lemondásokról is jár.

És egyáltalán nem bízok bennük 100%-ig mert senki sem tökéletes (és nem azért mert állat!! az emberek sem), csak a maradék helyet kitöltöm az én óvintézkedéseimmel. Biztonságos kerítés, néhány program lemondása, veszélyes helyek kikerülése meg ilyenek. Így együtt csak megyünk valamire és nem most kezdtem kutyázni, átéltünk egykét dolgot, de soha nem fogom elveszteni őket.

2011. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
74%

14:09-es! Akinek a chip árán kell gondolkoznia, az ne tartson állatot, mert akkor etetni se tudja, és ah esetleg orvosi beavatkozásra van szükség, akkor is csak a kezét tudja tördelni.


Nekem egy keverékem van, lakásban tartott kutya, szófogadó, okos, nem távolodik el tőlem 10 méternél messzebre, de az ördög sosem alszik! Nálunk ha oltással együtt rakatod a chipet, akkor olcsóbb. Az első veszettség elleni oltásnál be is adattuk neki. Most meg már útlevele is van, nyáron jött velünk nyaralni.

2011. nov. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!