Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jár annak, aki nem tetet...

Mi jár annak, aki nem tetet microchipet a kutyájába?

Figyelt kérdés
Én nem szeretnék. Akkor megbüntetnek?
2011. nov. 7. 12:23
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
69%

"Na látod, én sosem hagynám és hagyom másokra a kutyáim. Nekik én vagyok a világ közepe, még jó hogy nem maradnak ott, akármilyen jó barátok, el is várnám hogy ne maradjon nyugodtan másokkal!"


Vannak élethelyzetek amikor meg KELL, muszáj megoldani a kutya ideiglenes elhelyezését. Ha te még nem találkoztál ilyennel, akkor örülj neki.

Abban viszont nem osztom a nézetedet h a kutyám ne maradjon meg mással. Sőt pont ellenkezőleg, én elvárom tőle h mással, akiben én megbízok, ellegyen ugyanúgy, ugyanazon szabályok mentén ahogy velem él. És ettől a "világközepe státuszom" nem változik.

2011. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Én is beszélgettem erről az állatorvossal. Mondta, hogy a chip csak adás-vételkor kötelező, de tervezik már teljes körben bevezetni. Szerinte ez most egyáltalán nem működik, mert örül neki, ha a kutyát falun egyáltalán elhozzák beoltani, a chip beültetésről hallani sem akar sok 'gazdi'. Elvi kérdést lehet belőle csinálni, de ha jobban belegondolsz minden nyilván van tartva. Te is, az autód is, még a gép is amiről netezel. Bizonyos szinten megkönnyíti az életünket, ugyan úgy ahogy a kutyatartást is.

Mert az lenne az igazi, ha a chippel együtt lehetne tudni a kutyáról, hogy mikor és milyen oltást kapott, milyen kezelése/betegsége volt, és így pl. az oltási könyv is értelmetlen lenni. De ez csak az én fantáziálásom...

2011. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
52%

Little Red: Érdekes módon a kutyát etetni nem kerül annyiba mint egy chip. Abból a maradékból boldogan megvan meg a macskák is amit mi meghagyunk. Egy kis tápot esetleg veszünk néha, hogy rágcsálhassanak ha unatkoznak, mert éhesek nem szoktak lenni.


Szóval ez marha nagy hülyeség, hogy akinek nem telik a chipre az ne tartson állatot. Boldogan meglehet élni chip nélkül is.

2011. nov. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
26%
Nem mondtam, hogy nem voltam ilyen élethelyzetben, de ha nagyon muszáj, akkor hozzám jön aki a kutyára vigyáz és nem a kutyát viszem el. Ezen kívül semmit sem csinálhat vele a létfontosságú dolgokon kívül. Semmi simogatás, nevelés, séta, kedveskedés, gyakorlás vagy a kertből kivétel. Én nem akarom, nem várom, és nem is tudom megoldani hogy másokra ugyanúgy tekintsen a kutya. Amúgy pedig a véleményem nem a kisujjamból szoptam ki, ez valahol egy tréner módszere. Mindenki a saját ízlésének megfelelő példát választ. Meg aztán... érdekes módon a saját kutyád sem értett veled egyet. :)
2011. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
45%
6,5 éves a kutya és az életben nem csinált ilyet, pedig nem az első eset volt, h ott vagy máshol volt. Engedtessék meg h ismerem annyira a kutyámat h mit tehetek meg vele és mit nem. Valamint számomra a te és a trénered módszere irrális és túlzás.
2011. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Nem az én trénerem. Külföldi a pasas, évek óta tenyészt munkakutyákat és könyvei, videói vannak a módszeréről na meg persze a boldog alanyok. Nem hinném hogy bármennyivel is rosszabb lenne mint akármelyik másik akit istenítenek. És ha akarnám se tudnám másra bízni a kutyákat mert nincs más. Meg aztán gondolom a te kutyád "csak" családi kutya. Az enyémek nem.
2011. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 Akiteki ***** válasza:
Kutyája válogatja. Egyik kutyusom remekül elvolt 3 hétig egy barátunknál. Máskor meg hoztam haza vigyázni egy nálunk született lányzót, aki egyébként is sokszor szokott jönni hozzánk vendégségbe. Amint a gazdi nem volt vele, próbált lelépni. Pedig itt született a kis nyavalyás! :)
2011. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
27%
És az mit számít hogy hol született? A gazda az első, nem egy macskáról beszélünk...
2011. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
48%

Tényleg kutyája válogatja, sőt fajtája is. Van egy pásztor kutyám, bárkinek engedelmeskedik, mert így lett tenyésztve, hogy a munkát előrébb helyezi a gazdinál. Van aki ezt rossznak tartja, de e nélkül a tulajdonsága nélkül nem lenne jó terápiás kutya.


Ha a ÖV-s kutyádat így idomítod akkor sok sikert, belőlük könnyebb egygazdás kutyát nevelni.


Már csak azt nem értem miért kell ezen vitatkozni?

2011. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a megfelelő fajták így születnek. Persze lehetnek különbségek az egyedeknél. Amikor az első kutyát vettem, azt se tudtam mi micsoda, tehát biztos nem én neveltem bele, egyszerűen ilyen a fajtája, aztán megtetszett. Én semmit nem erőszakoltam rájuk. A pásztorkutyák közül is a legtöbb egygazdás. Nekem is pásztorkutyáim vannak az őrző-védők mellett.

A "veszekedés" meg onnan jött, hogy szerintem egy jól nevelt, jó kutya nem veszik el, ettől függetlenül a chipet támogatom.

2011. nov. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!