Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jár annak, aki nem tetet...

Mi jár annak, aki nem tetet microchipet a kutyájába?

Figyelt kérdés
Én nem szeretnék. Akkor megbüntetnek?
2011. nov. 7. 12:23
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
41%

Remélem.

- A mikrochip kötelező.

- Egyetlen útja annak h Magyarországon normalizálódjon a kutyatartás.

- Ha elveszik be tudják azonosítani.

Te most tényleg pár ezer forinton szívózol?

2011. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
46%
nem kötelező tehát nem büntetnek meg
2011. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 Akiteki ***** válasza:

Az jár, hogy ha elkóborolna a kutyád, sokkal kisebb az esélyed, hogy megtaláld.

Egyelőre csak a gazdaváltáskor kötelező, remélem hamarosan mindenkinek az lesz.

A jogszabály hiányossága, hogy nem írja a szankciókat. Gondolom ilyen esetben automatikusan a ptk. szerint büntetnek.

2011. nov. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
27%
A múlt héten voltunk dokinál. Szerinte még nem köelező! Akkor miről beszélünk?Mégcsak tervben van, nem?
2011. nov. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
81%
Aki nem akar chipet a kutyájába tetetni, mivel indokolja elhatározását?
2011. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
42%
Szükségtelen, és feleslegesen kellemetlen beavatkozás az állatnak! Miért kóborolna el a kutyám? Úgy neveltem, hogy ne tegye. Az udvarrról nem tud meglépni, de még akkor sem megy el, ha nyitva a kapu. Megtanulta, hogy nem ér annyit!Max. abban az esetben mennék bele, hogy chipet kapjon ha külföldre vinném nyaralni!
2011. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 Akiteki ***** válasza:
84%

Olvasás!!!

2010. 07. 01-től minden tulajdonosváltáskor kötelező kutyába, macskába, vadászgörénybe.

2011. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ez engem is érdekel, hogy néhányan miért ellenzik ennyire a chipet. Hisz csak haszna van. Azt az egyszeri pár ezer forintot meg ki lehet fizetni.
2011. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
60%
Én is egyetértek abban hogy egy igazán jó kutya nem veszik el, de az is biztos, hogy észre sem veszi a beavatkozást tehát ne azzal jöjjünk már, hogy szegénynek kellemetlen. És ha az is? Istenem az életben nem csak kellemes dolgok vannak!
2011. nov. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
59%

"Szükségtelen, és feleslegesen kellemetlen beavatkozás az állatnak! Miért kóborolna el a kutyám? Úgy neveltem, hogy ne tegye. Az udvarrról nem tud meglépni, de még akkor sem megy el, ha nyitva a kapu. Megtanulta, hogy nem ér annyit!Max. abban az esetben mennék bele, hogy chipet kapjon ha külföldre vinném nyaralni!"


Az ilyen hozzáállás miatt van - részben - a sok befogott kutya menhelyen, mert úgy gondolják, hogy "óó az én kutyám nem szökik el".

2011. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!