Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok kezdeni a kutyámmal...

Mit tudok kezdeni a kutyámmal ha hiperaktív?

Figyelt kérdés

Ez mind jellemző rá:

A hiperaktív kutya izgatott, nyugtalan, sokat futkos fel és alá, mintha nem találná a helyét. Minden neszre idegesen reagál, állandóan fülel, szimatol, üdvözlő viselkedése is felfokozott: gazdája felugrál, kezét, arcát nyalogatja, csahol, ugat, szinte félelmi reakciója is szélsőséges és eltúlzott. csúszik, mászik, fülét, Gyakran viszont túl agresszív, nehezen fékezhető, engedetlen, mindennek és mindenkinek nekirontana.


A túl mozgékony eb mozdulatai is túl gyorsak, ennélfogva meglehetősen pontatlanok, az állat szófogadatlan, nehezen kezelhető és figyelmetlen. Rosszul tűri a pórázt, a szájkosarat.


Akkor csinálja ezt ha átjön vmelyik barátom v.ha hazajövök,megyek el.


2009. máj. 7. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Tipikus neveletlen, feladatokkal nem lefárasztott kutya.

Menjetek el kutyaiskolába ott megtanulod, hogy "Mit is kell kezdeni" egy kutyával. Mer az nem abból áll, hogy enni adsz neki.

Milyen fajta egyébként? Lehte, hogy vettél egy terriert vagy juhászkutyát anélkül, hogy figyelembe vetted volna a fajta adottságait.

2009. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Keverék középtermetű kutya.Snaucher is van benne.Játszok is vele sokat meg sétáltatom és kert is van de nemsokat ér.
2009. máj. 7. 19:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Kutyaiskola meg nagyon drága,nincs rá keret.
2009. máj. 7. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Akkor vegyél legalább egy kutyanevelésről szóló könyvet, hogy megtanulj vele bánni.
2009. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Igen, létezik ilyen,h hiperaktív kutya. Egyáltalán nem biztos,h a gazdi rossz kutyát választott, vagy nem foglalkozik vele eleget.

Léteznek különféle készítmények a hiperaktivitásra. Pl. Bach virágterápia. Itt megnézheted részletesebben is: www.4tappancs.hu. Az oldalon megtalálod Stefan Siman (okleveles állatterapeuta) elérhetőségét is, keresd fel, biztos tud adni néhány hasznos tanácsot is.

2009. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy olvass utána neten! [link] [link]
2009. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem van egy ma már 9 éves németjuhász keverék kutyám, aki szintén kolerikus idegrendszerű és a fent leírtakat produkálja. Bár, így 9 éves korára kezdett visszavenni, de még mindig nagyon más, mint az átlag kutyák.

Egyáltalán nem a gazda hibája, ez egy idegrendszeri típus.

3 hónaposan került hozzám, és már elég fiatalon kezdtem észrevenni nála, hogy vmi nem stimmel.

Séta közben agresszív kitörései voltak a közúti munkásokra, a tűzcsapoktól, vödörtől viszont félt. Mindig szorosan kellett fognom a pórázt a városban.

Kutyákkal szerencsére nem volt agresszív, de elég domináns volt velük. Kan létére mindig be akarta fedezni a kanokat. Jól visszahívható volt, így mezőn, parkban el tudtam engedni.

1 éves kora után már nem tudtunk az utcán sétálni, mert végig üvöltözött iszonyatos hangon. A szájkosarat egy percig sem viselte, sőt beleakasztotta a körmét és úgy üvöltött. Az emberek a kocsiból és a lakásokból néztek, hogy mit művelek a kutyával. Egy darabig tudtunk úgy sétálni, hogy előtte labdával, mert nagyon apportos lefárasztottam, de utána ez sem ment.

A séták úgy lettek megoldva, hogy beraktam a kocsiba és kivittem vmi erdőbe stb. helyre és ott szabadon rohant. A kocsiban végig hangosan szólt a zene, mert nem hagyta abba a vinnyogást, üvöltést.

Megcsináltuk a BH vizsgát, persze lövés nélkül, mert nagyon fél a hangos zajtól.

A báró nagyon megdicsért minket, azt mondta még sosem látott ilyen szépen dolgozni ilyen kutyát. Ők általában nem tudnak koncentrálni, olyanok, mint a hiperaktív gyerekek.

De egy iszonyatosan gazdás, bújós, szeretetigényes kutya.

5 évesen ki lett ivartalanítva, de nem igazán lett jobb, igaz ez már nagyon késői időpont volt.

Nem tudtuk tartani a belvárosban, mert féltünk, hogy megmérgezik, mindenre ugatott, sok energia kellett hozzá.

Egy ismerős tanyájára került, ott tombolhatott kedvére.

2 évig élt ott, persze jártunk látogatni.

Tavaly Anyukám egy faluba költözött a városból, így visszakerülhetett a kutyus a családba.

Nagyon nehéz egy ilyen kutyus, de imádom! :*

Ha a kutyád tényleg hiperaktív, nem nagyon tudsz vele mit csinálni, de próbáld nevelni, az enyém szeret tanulni.

2009. máj. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám egy 3,5 éves fekete törpe schnauzer. Igazi örökmozgó, nagyon eleven, okos kutya, de egy igazi energiabomba van benne. Eleinte, míg nem szoktunk össze, nehezen tudtuk kezelni, bár tudtam, mire számítsak, mikor ezt a fajtát választottam.

Mostmár jól kezelhető: reggel hosszú séta, este is nagy séta, de előtte és utána lefekvésig játék. Labdázás, kergetőzés, játék húzgálása stb. Addig játszunk, míg ő meg nem unja, gyakran még este 10-kor is. Nem kötelességből tesszük, hanem azért, mert az a két csillogó szempár minden egyes játékot, és vele töltött percet megérdemel és többszörösen visszaadja. Imádjuk. :-) Szóval szerintem játék és séta, amivel lefáraszthatod és persze nevelni és fegyelmezni is kell.

Mi a játékkal és a kedvenc falataival tanítottuk meg mindenre, amit tud és azt is élvezte. :-) Mikor vendégeink vannak, és végre lenyugszik a nagy örömködés után, bemutatja minden tudását és mindenkit belevon a játékba. A legtöbb ismerősünk nem bánja és mi sem, hiszen ilyenkor korábbi a lefekvés időpontja nekünk is. :-)

Remélem, találtál hasznos infot az írásomban.

2009. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!