Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szófogadatlan a bolognes...

Miért szófogadatlan a bolognese kutyám? Mit tehetek hogy megváltozzon?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves bolognese kutyám, de nem akar szótfogadni. Az tuti hogy érti pl hogy gyere ide, de nem tudom miert nem akar odajonni. csak néz es ennyi. probalom jutifalattal csalogotni, ugy meg oda-oda jon, de valamikor még úgy se. az üléssel meg úgy állunk, hogy ha látja a falatot a kezembe, 1 szóra gyönyörűen leül, de ha nem látja akkor konyoroghetek neki ameddig csak akarok... mi leht a gond?

2011. nov. 7. 18:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha te lennél a falkavzér, működne a kutya. Ha nem működik, akkor elcseszted a tanítást, és/vagy nem te vagy a falkavezér. Hiába mondod, hogy de, ha egyszer nem. A falkavezérre minden körülmények között hallgat a kutya.

Ha szólsz neki, hogy gyere ide, és nem jön, fogd meg és vidd oda. Kösd pórázra, rántsd meg. Ha mondod neki hogy ül, nyomd le a fenekét. Vagy ha türelmes vagy, klikkerezhetsz is vele, az erőszakmentes módszer. Olvass szépen utána a kutyanevelésnek, ezt is meg kell ám tanulni, mint a vezetést.

2011. nov. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
sokat olvastam róla. eloszor azt akartam,hog n legyen a tanitasba ill. nevelésbe erőszak. de mivel nem sikerult, pont azt a modszert probaltam amit irtal. ezek utan se megy. sztem a suli lesz a vége...
2011. nov. 8. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!