Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei kutyus kétéves...

Shar pei kutyus kétéves gyerek mellé?

Figyelt kérdés

Kicsi shar peit szeretnénk venni, de egy kicsit bizalmatlan vagyok velük szemben, mert nálam a spánielnél nagyobb magasságú kutya már félelmet kelt, hacsak nem golden retr

i vagy labrador. Lakásban tartanánk, így sajnos ezek szóba sem jöhetnek. A páromnak más kutya nem kell. Nagyon határozott. Pedig én belementem volna egy spánielbe (tudom, hogy szeleburdi) vagy egy francia bulldogba is akár. Mitévő legyek? Írnátok tapasztalatokat shar pei és kisgyermek kapcsolatáról, ha hallottatok ilyenről? Igazából én lennék vele itthon, tehát nekem lenne nagyobb választási jogom, mivel nekem kell több időt a gyerekkel és a kutyussal is együtt tölteni.


2011. nov. 7. 22:05
1 2
 11/18 Akiteki ***** válasza:

Ezt meg aztán tényleg felejtsd el!

A shar pei különösen az a fajta, amire inged-gatyád ráfizeted, ha nem jó helyről való.

A ráncok miatt mindenféle bőrbetegségei lehetnek, nem ritka az entrópia, ami csak műtéttel javítható.

Jó tenyészet figyel az ilyenekre, de az nem 30 ezer.

2011. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük ..belement a szobacirkálóba :)) Westi vagy elődei ? Cairn terrier? Mit szóltok? A kisfiúnak és nekünk? Kétéves és 15 éves nagylány mellé?
2011. nov. 8. 12:11
 13/18 anonim ***** válasza:

Én nem biztos, hogy terriert vennék gyerek mellé, talán juhászkutyát vagy spánielt... Kistestű juhászkutya pl a sheltie, corgie, schipperke

Vagy cavalier king charles spániel, uszkár, angol springer vagy cocker spániel

Ha terrierben gondolkodunk akkor szerintem a skót vagy cairn

Pici gyerek mellé soha nem jó a túl kicsi, vékony csontú vagy izgága kutya illetve fokozottan olyan tenyésztőt kell keresni aki egészséges és jól szocializált kiskutyákat ad el, vigyázzatok a szaporított kutyákkal mert ezek kiszámíthatatlanok. Szerintem pici gyerek mellé a 7-8 kg nál nagyobb társasági kutyák teljesen jók vagy olyan fajták amik elég nyugisak illetve kedvesek. Én pl azért mondtam a sheltiet mert nagyon nagyon sokat használják terápiás kutyának, meglehetősen kiegyensúlyozott fajta igaz nagy a mozgásigénye.

2011. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél, kedves utolsó a skót terrier és a corgie és nagyon édes, jó jellemekkel rendelkezik, megbeszéljük és keresünk kennelt. A mi kisgyerekünk, fiúnk egyébként tündéri, pörgős ugyan, de nagyon szépen bánik az állatokkal, kutyával, macskával egyaránt szeretgeti, simogatja, puszilgatni nem engedi magát, inkább elszalad :) kedves gyerek. Így bátran hoznánk ugyanilyen kedves kutyát haza. A westi is édes és tömzsi testű, akárcsak a skót terrier és a corgie. Valamelyiket csak találunk, jó helyről. :)
2011. nov. 8. 13:59
 15/18 anonim válasza:
nekem 6 éves a shar-peim a lakásban él velünk mint a család tagja.
2011. nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi, már megvan a kis beagleink, 4 hónapos kis cukika :)
2011. nov. 29. 23:04
 17/18 anonim ***** válasza:

szia

nekem 2 gyermekem van 4-7 évesek .soha nem bántotta őket.Szerintem nem kell ennyire negatívan hozzáállni ehhez a fajtához, az sem mindegy honnét való, milyen tenyésztőtől.

2012. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nekünk 2 szuka van és van 2,5 éves lányom.Teljesen jól kijönnek.Az egyikkel nagyon jól el tud játszani,a másik meg nem foglalkozik vele.Soha nem morgott rá,nem kapta be a kezét.Én megbízható kutyának tartom.
2013. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!