Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a kétéves...

Mit tegyek, ha a kétéves gyerek, levágja magát a földre az utcán, és hisztizik?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetben vagyok!

Van egy kétéves kisfiam,és amikor elmegyünk sétálni,ha nem engedek meg neki valamit levágja magát a földre,és óriási hisztit csap!!):

Én ilyenkor azt mondom neki,ha nem hadja abba hazamegyünk.Nem érdekli!!Szokot ilyenkor rugdosodni,és simán kezet is emel rám,vagy akárkire aki vele van,Egyedülálló anyuka vagyok,de a mamával élünk együtt.Szeptemberben kezdte a bölcsit.Szeretnék tenni valamit,de akármit probálok,nem sikerül!

Kérem,akinek van tapasztalata,ossza meg velem!!!

Köszönöm!


2009. ápr. 5. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Meg kéne verni, hogy tiszteletet tanuljon.
2009. ápr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg azt, hogy szépen lassan elindulsz nélküle, nem mer egyedül maradni, utánad fog menni.
2009. ápr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit elöttem írtak az is jó.Mond meg Neki,hogy Te ilyenkor nagyon szomorú vagy mikor ezt csinálja.Ha ez sem érdekli akkor csak állj és ne is nézzrá.Ez is egy módszer mivel nem éri el azt amit akar(felidegesitsen,rá figyelj)Esetleg még mondhatod,hogy ez buta dolog és hogy más a bölcsiben biztos nem csinálja és ha látnák lehet kinevetnék.

Még egy:Nálunk nagyon bejöttek a Mikulás,Jézuska,Húsvéti nyuszi.Ünneptől függően természetesen!:)) Mindjárt itt a húsvét,ilyenkor ha nagyon rossz megmondom Neki,hogy mindent lám a nyuszi és aki rossz nem kap csokit.Ilyenkor egyből jó kisfiú lesz.Ha nem hat akkor még ,,fel hívom" a nyuszit,hogy mit tanácsol,hogy kéne viselkednie.

Ez nálunk a siker.

Remélem valamelyik válasz hasznos lesz számodra!

Sok sikert a lurkóhoz:)

2009. ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Az előttem szólók megadták a választ.:)
2009. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy: hagyjad hogy hisztizzen. Ha latja, hogy nem er el a hisztivel semmit akkor nem fogj csinalni. Alljal es nezzed, hogy hisztizik, esetleg fordits neki hatat (igy mutatva meg, hogy tenyleg nem erdekel), szerintem nagyon hatasos.

De jo az is, hogy megbeszeled vele, hogy miert kell eppen most indulnotok, vagy miert nem engeded meg neki, hogy eppen azt csinalja, amit. De ne azt mond: Azert mert en azt mondtam, vagy "azert mert sietek" stb, probalj meg okosan ervelni:)

sok sikert

2009. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Minél inkább figyelsz a hisztijére, annál inkább csinálja. Előadás csak akkor van, ha van hozzá néző. És az utcán bőven vannak emberek. :) A lassan elindulás is jó megoldás, csak nyílt utcán óvatosan vele, nehogy baj legyen. De ha tényleg lassan távolodsz, akkor nem lesz gond.


Ha otthon csinálja, akkor az is jó módszer, hogy a szemébe nézel, és felszólítod, hogy menjen a szobájába (ágyába stb.) hisztizni, és csak akkor jöjjön ki, ha megnyugodott. Ha rugdosódik, üt, karmol, akkor azt nagyon szigorúan tiltsd. Határozottan mondjad (a szemébe nézve), hogy "NEM, ezt nem szabad". Megütni nem érdemes, azzal csak azt tanulja meg, hogy így kezelje a konfliktusokat.

2009. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
70%
Hagyd ott. Majd befejezi ha rájön, hogy nincs értelme
2009. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Gugolj le hozzá, és fújj az arcára vagy egy kis vizet fröcskölj az arcára.Ilyen,hogy a nyuszi nem hoz semmit,lehet,hogy beválik,de olyan rossz:S,meg,hogy most mami nagyon szomorú,mindig anyám jut erről eszembe és az érzelmi zarolásai...brrr...még a hideg is kirázott:S

Én továbbra is a ráfújok vagy fröcskölök módszer javaslom

2009. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott, vagy ha nagy a tömeg, akkor állj meg mellette és mondd meg neki, hogy rengeteg időd van, hisztizzen tovább és érdekesebb lenne ha pörögne is a hátán. Ha megúnta szóljon és indulhattok. Ne félj, nem fognak az emberek furcsán nézni, akinek kisgyereke van mind átment ezen.
2009. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Mi is voltunk hasonló helyzetben, csak Ő kis ravasz volt, mert nem vágta magát földhöz, hanem belémcsimpaszkodott, és lépni sem tudtam tőle, így átlépni sem. kaptam én is sok tanácsot, hogy nevessem ki, hagyjam majd abbahagyja, stb.

Igazából egyik sem jött be. Egyszer otthon jött rá így a hiszti, ekkor utolsó elkeseredettségembe fogtam és ruhástól, úgy ahogy volt beleraktam a kádba, és ráengedtem zuhanyból a vizet.

Utána abbahagyta. Ezt csak kétszer kellett megcsinálnom vele, és azóta csak nagyon ritkán hisztizik, akkor is hamarabb abbahagyja.

Nem mondom, hogy ez egy tuti megoldás, de nálunk bejött.

Ami meg másnál jött be az nálunk nem működött. Neked is meg kell találnod a "rá illő" megoldást.

Sok sikert és türelmet hozzá!!!!

2009. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!