Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet lehet a doggal csinálni?

Ilyet lehet a doggal csinálni?

Figyelt kérdés
Már régóta dogot szeretnék csak olyan sok rosszat hallotam róla. Én alapvetően szeretem a hosszú sétákat és ugye most azt hallotam nem mozoghat sokat mert nam bírják a csontja meg gyomor csavarodást kapnak.
2011. nov. 8. 02:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A sétával nincs baj, sőt, kell valami amivel karbantartod a kondicióját, mert a gyenge izomzat sem tesz jót a vázrendszernek. A gyomorcsavarodást meg úgy lehet elkerülni, hogy jó minőségű táppal eteted, ami egyrészt nem puffaszt, másrészt sokkal kevesebb kell belőle mint házikosztból vagy rossz minőségű tápból. És még ezt az adagot is kétfelé osztod reggel és este. Evés után pedig nem mozgatod, hanem hagyod gyugodtan pihenni. Ezen kívül ha adsz is neki néha más kaját, akkor is kerülöd a puffasztó ételeket, például a tésztát.
2011. nov. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Anetalia ***** válasza:
Ez hülyeség.Minden kutyát kell sétáltatni.
2011. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kell sétáltatni, és bírni is fogja, ha a saját tempójában mehet. Azt nem bírják, ha pl. bicikli mellett futtatod őket, na attól kipurcannak. De egy kamasz óriástestű kutyát, amire pedig mindig azt szokták mondani, hogy ne terheljük, is kell mozgatni a helyes fejlődése érdekében, de csak MÉRTÉKKEL. Laza, ballagós séták, hadd fusson, hadd lassítson, ha akar. Elég jól be tudják lőni maguknak, hogy mennyit bírnak.


Persze egy dogtól ne várd, hogy 50 kilométert letalpaljon egy nap, mint egy kuvasz vagy hasonló, nem erre vannak tervezve. De ha fokozatosan szoktatod hozzá a terheléshez, ha jó kondiban van, szerintem nem lesz gond.


A gyomorcsavarodás sajna nagy rizikó, de az egyik legjobb praktika, amit hallottam ellene, hogy 1) felnőtt korában is naponta 2x eteted, vagyis elosztva az adagját kétfelé 2) beáztatod neki a száraz tápot, hogy ne a hasában dagadjon meg és ne igyon meg rá egy szuszra egy liter vizet. És persze evés után tilos mozgatni 1-2 óráig.


Mellesleg műtétileg is lehet olyat csinálni, hogy odavarrják a gyomrot a hasfalhoz, amitől többé nem tud megcsavarodni. Elég nagy műtét csak úgy luxusból, viszont tuti nem viszi el a kutyádat a gyomorcsavarodás.

2011. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És kb. mennyi mozgás kell egy kölyöknek?
2011. nov. 8. 21:36
 5/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Nem a csontjai nem bírják, hanem az izületei. És nam a sétát, hanem a növekedést és a súlygyarapodást.

A gyomor átfordulása... ez van. Ez genetikailag rögzítve lett, ugyan úgy, mint a különböző szív és szívizom elváltozások.

Tehát, ha kölyökkutyával kezded, akkor jó sokat kell ráköltened, a fajhoz igazított tápon kívül a porc és csonterősítő szerekre, bár az utóbbival óvatosan, mert többet árt, mint használ túladagolás eletén, plusz a vitaminok.

Figyelni kell, mikor akar kialakulni a franciás állás, mindig nyújtóztatva kell etetni(a tál nagyjából mindig olyan magasan legyen, mint az alsó álkapoccsont legalacsonyabb pontja). Figyelni kell az esetleges csípő és vállizületi eltérés súlyosbodására is, a szemeknél lévő bőr állapotára és, hogy a harder mírigy ne legyen látható.


Nagyjából ennyi. Sok sikert!

2011. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!