Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Polybé tablettát lehet és...

Polybé tablettát lehet és érdemes kutyáknak adni kullancs ellen?

Figyelt kérdés
Van rajtuk spot-on (Prac-tic), de hamarosan utazunk el, és szeretnék majd adni nekik Polybé-t előtte és nyaralás alatt, mert eléggé kullancsos helyre megyünk.
2009. máj. 7. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosom véleménye:

Ezek a praktikák lehet, hogy 0,5 %-ban hatásosak, de inkább magadat nyugtatod vele.

Amit tehetsz: spot-on/kiltix, ahová utazol ott előre kikeresni olyan állatorvos/ügyelet számát, akit éjjel-nappal lehet hívni, meggyőződni róla, hogy valóban működik (felhívni őket előre, rákérdezni)

És nagyon figyelni a kutyát. Ahogy változik az evési szokása, bizonytalanabb a mozgása, levertebb, lázas, akkor azonnal rohanás az orvoshoz.

2009. máj. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mégegy, Lyme-kór ellen oltva van?
2009. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Gondoltam hogy nem hatásos, azért vettünk, egyik ismerősünk állatorvosa azt mondta hogy hat a Polybé.

Igen, mind a hárman oltva vannak Lyme kór ellen.

2009. máj. 8. 09:00
 4/7 anonim válasza:
100%
Polybé semmit nem használ. Egyszer szedtem még iskolás koromban egy tábor előtt/alatt, hát nem akkor egyetlenegyszer ment belém kullancs?
2009. máj. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ha nem szedted volna, 6-ot szednek ki belőled:D

De viccet félretéve én úgy vagyok a dologgal, hogy igazságalapja lehet, régen volt is, a gyermek háziorvosom a legeszesebb doki akivel életemben találkoztam, pedig megjártam már párat és mivel ő azt mondta használ mi hittünk is neki. Ez eddig szép és jó de a kullancsok is épp úgy alkalmazkodnak és változnak, mint a vírus és baktériumtörzsek, ezért mivel elég lejárt praktika nem biztos, hogy nagy hasznát veszed. Én a biztonság kedvéért megpróbálnám, a modern kullancsriasztókkal kombinálva!

2009. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet adni neki csak kullancs ellen nem használ!
2009. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Viszont szegény kutya büdös lesz és a többi kutya nem tud mit kezdeni vele.
2009. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!