Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan veszem észre hogy...

Honnan veszem észre hogy vemhes a kutyám?

Figyelt kérdés

Van két gyönyörű szép tk-s Kaukázusi Juhász kutyám!

Nem rég pároztattuk őket..a szuka a pároztatást követően most van a 29. napjába! Az lenne kérdésem, hogy a 30. naptól kezdve mik a legészrevehetőbb jelek a vemhességre ha összejött a dolog? Felszeretnék készülni,hogy minden simán mennyen !! :)


2011. nov. 8. 11:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
17%

Én írtam, hogy mit fogsz ezért kapni.

De egyébként én is úgy gondolom, hogy a szaporító az aki csak pénzért odafigyelés nélkül "gyártja" a kutyákat.

Csak azért írtam, hogy mit fogsz ezért kapni, mert találkoztam itt már hasonló kérdéssel, és ott szegény kérdezőt elhordták mindennek.

2011. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szaporító nem csak az aki pénzt akar...az is az aki akár ingyen is adja a kicsiket de koncepció, egészségügyi szűrések, a fajta és a fajtán belüli vonalak ismerete nélkül csak azért hoz le almot mert "Fifikének egyszer szülnie kell" Ez pont ugyanannyira káros az állomány egészére véve mint a nagybetűs szaporítás. Az ilyen helyen születő kiskutyák (akár törzskönyves szülők kölkei is lehetnek) nagyon bizonytalanok egészségileg, mentálisan egyaránt.
2011. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Persze értem én !:)

Nah épp azért írtam,hogy attól mert valaki pl Aranykoszorús tenyésztő nem jelenti azt,hogy ott lehet a tuti kutyát megvenni! Csak azért egy tenyésztőnél több rá az esély..de itt Magyarországon van pár olyan ember aki tenyésztő,pedig sorra jönnek tőle az olyan egyedek amik meg se felelnek a fajta leírásának! De ezt már csak azok értik akik ismerik a fajtát és kitartanak az eredeti kaukázusi juhász méreténél,külleménél,és a jó vérmérsékleténél!

2011. nov. 8. 13:13
 14/21 A kérdező kommentje:
Ilyen is van természetesen! Ő is hibás ebben,és a tenyésztő is akitől ilyen egyedeket vásárolt!!
2011. nov. 8. 13:15
 15/21 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az állatorvost, hogy meg tudja-e csinálni. A legtöbb rendelőben van ultrahang, de sose lehet tudni.
2011. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Akiteki ***** válasza:

A szuka viselkedéséből már néhány nap múlva lehet következtetni.

Első jel, hogy a párzást követően 1-2 nap múlva hirtelen abbamarad a tüzelés. Nem úgy fokozatosan, mint normál esetben, hogy fokozatosan múlik el, hanem hirtelen. Persze ezt egy ilyen szőrös kutynál nem mindig lehet észrevenni.

Utána a szuka nyugodtabb, lassúbb lesz. Előfordul, hogy az étvágya is csökken az első félidőben. (Talán ők is émelyegnek, mint az emberek)

Félidőben ultrahanggal már lehet látni a gerincüket meg a szívdobogásukat. Félidő után egy héttel kb. erősen nőni kezd a hasa és hamarosan kézzel is érezni lehet, ahogy rugdosnak a kicsik.

Csak egy tanács: ne ismerősök között osztogasd el, mert mikor még nem konkrét, akkor mindenki nagy lelkesen jelentkezik gazdának, aztán ha ott állnak, hogy vihető a kutya, az egyik fele lazán visszamondja, a másik fele meg pár hónap múlva bánja meg. Inkább hirdesd meg, hogy tényleg olyan gazdikhoz kerüljenek a kicsik, akik ilyen fajtát szeretnének.

2011. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Akkor úgy írom,hogy bizalmas barátok! :)

De mivel eddig 4 van ,biztos,hogy hirdetve is meglesz,mert ha minden jól megy 4nél jóval több kölykökre lehet számítani! :)

2011. nov. 8. 13:43
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügyi szűréseknek semmi közük a törzskönyvhöz. Azt elmondod kérdező, hogy milyenek a dp szűrés eredményei a szülőknél?
2011. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Dp mentes a kannak a szukának nem lett megcsináltatva
2011. nov. 9. 12:03
 20/21 Vera25 ***** válasza:
A gonoszok ti vagytok,mért kellene már bántani?semmi kozotok nem a ti kutyatok
2013. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!