Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rhodesian Ridgeback?

Rhodesian Ridgeback?

Figyelt kérdés

Házőrző: Igen, magától, képzés nélkül is védi a területét. Általában a megjelenésük is elég határorzott ahhoz, hogy elrettentőek legyenek, de nem jár jól a hívatlan látogató. Nem őrjöng feleslegesen. Őrző-védő kiképzés nagyon nem ajánlott nekik, felesleges agrassziót hoz elő. Lassan érő kutyák, de maguktól védik a területet, általában a gazdit is.


Ezt olvastam. Ez mennyire igaz? Tényleg jó házőrző a fajta?

Lehetőleg Rhodesian Ridgeback gazdig válaszoljanak.


A válaszokat köszönöm!


2011. nov. 11. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát ez nevelés kérdése is. De ez amúgy Afrikai oroszlánkutya.

[link]

2011. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Őrző-védő kiképzés nagyon nem ajánlott nekik, felesleges agrassziót hoz elő."

Ez marhaság. Régi tévhit, és sokan nem képesek szabadulni ettől, hogy az ŐV képzés agressziót okoz, pedig épp az ellenkezője igaz. A kutya kontrollált körülmények között kiélheti az ösztöneit, engedelmesebb lesz, "helyzetben" is kezelhetőbbé válik. A levezetetlen ösztönök több problémát okoznak, mint bármilyen kiképzés vagy sport.

2011. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Akiteki ***** válasza:
100%

Nincs ricsim, de egy ismerősömét hordtam iskolába meg kiállításra.

Minden kutyával jól kijött, az enyémekkel is meg az iskolában is. Nem láttam, hogy bármikor is őrizte volna a házat, de engem ugye ismert és örült ha mentem.

A gazdája mesélte, hogy egy rájuk támadó németjuhászt egy pillanat alatt lerendezett. A gyerekek szinte észre sem vették, olyan hamar a földre nyomta. Hogy ez miként történt, azt nem láttam.

Tény, hogy a látványa elég elriasztó annak, aki rossz szándékkal közlekedik. Kérdés, ki mit ért a házőrzés alatt. A szomszédom pl. azt, hogy a pulijai éjjel-nappal ugatnak.

2011. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egyébként nehéz általánosan nyilatkozni a fajtáról, főleg hogy ez is divatkutya lett az utóbbi időben, már menhelyeken is találkozni többé-kevésbé fajtatiszta ridgebackekkel, megjelentek a szaporítók, akik egyáltalán nem figyelnek oda a kutya jellemére, illetve a népszerűséggel párhuzamosan igény jelentkezett "családiasabb" verzióra, és ezek mind-mind a keménység rovására mennek.

Ha igazán jó házőrzőt szeretnél, akkor olyan kennelből vegyél kutyát, ahol a tenyészállomány sem farkcsóválva fogad téged, mint idegent, hanem minimum gyanakvással.

2011. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Vadászkutya, ebből adódóan nem nevezhető hárzőrzőnek. Lehet hogy vannak egyedei, amelyek esetleg őrzik a házat, de nem jellemző, kb. annyira mint a vizslánál vagy labradornál.

Hogy lenyomott egy németjuhászt egy rodi? Nem mérvadó, ez oda-vissza megtörténhet, kb. hasonló méretű és súlyú kutyákról van szó.

A kinézete szerintem egyáltalán nem riasztó, olyan vizslás.

2011. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21.38-nak.Te láttál Rhodéziait portát őrizni?Vagy ŐV-ni?Vagy csak agresszív,mérges rodit?Szerintem nem,mert nem hasonlítanád a vizslára,labradorra...S kinézetre a Dobermann sem tűnik ijesztőnek(vágatlan farokkal,füllel).Én azért azt ajánlom neked,hogy ha "csíkos hátút" látsz,s főleg a ha a gazdi nincs jelen,ne nagyon bátorkodj a portára.S a gazdit se nagyon lökdössed,nem játéknak fogja venni,mint a vizsla vagy labi...S akkor meglátod,hogy ijesztő vagy nem a kinézete :)
2011. nov. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ok, majd ha látok kemény rodit, szólok. Kettőt ismerek, egyik se túlzottan kemény emberrel és nem őrzik a házat. Kutyákkal szoktak keménykedni, addig, amíg egy erősebbel össze nem akadnak, akkor futás van.
2011. nov. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Akiteki ***** válasza:

Eszembe jutott, hogy egyszer egy kiállításon rátámadott a kutyára egy briard. Csóri ricsi úgy megijedt, hogy kitépte a kezemből a pórázt (ok, én voltam a hülye, nem számítottam rá és nem fogtam elég erősen), berohant egy árus sátra alá és 10 percig tartott kipecázni.

Biztosan nem lehet egyetlen kutyából messzemenő következtetéseket levonni. Az is felmerült bennem, hogy a gazdája csak kamuzott a bunyóval kapcsolatban. A többi, akikkel találkoztam, azok sem voltak agresszivek más kutyákkal. Egy kannal rendszeresen szánhúzó versenyekre jártak, ő teljesen odavolt a husky lányomért, állandóan vele akart játszani és nem szállt le róla. Régebben sok ridgeback-kel jártak coursing versenyre, ott sem volt semmi konfliktus köztük.

Kinézetre nekem is inkább az jön le, hogy kemény kutya, de a gazdáktól hallottam, hogy vizsla természete van.

2011. nov. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Hát a kiállítási ebekről megvan a véleményem. Nagy részük ideggyenge példány, mert a "tenyésztőnek" csak a szögellés, a fogazat és a DP számít, no meg hogy hány díjat nyert. A kutya fejében lévő dolgok harmadlagosak. Meglehet nézni, miket csináltak anno remek munkakutya fajtákból, és ahol van, ott mi a különbség a munka és a küllem vonal között.

Én még nem láttam agresszív rodit (bár csak kettőt ismerek). Viszont tény, hogy nem is gyávák. Teljesen normális, emberrel barátságos, kutyával kissé kötözködős ebek. De pl. egy rotinál nem kötözködősebb. Aztán lehet csak az én kutyám nem tetszett nekik, talán oroszlánnak nézték. :-D

Kinézetre is csak kb. annyira kemény, mint egy németjuhász. Nálam valahogy a durva/kemény kinézet a dog/bull/masztiff típusoknál van.

2011. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Akiteki ***** válasza:
Ez szegénykém még csak kiállítási példány sem volt, mint utóbb kiderült, egy szaporító sózta rájuk. A különbségekbe most ne menjünk bele, sosem fogunk egyetérteni:))
2011. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!