Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MEG FOG VÁLTOZNI? SEGÍTSETEEK!

Pavandava kérdése:

MEG FOG VÁLTOZNI? SEGÍTSETEEK!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy kb. 6 hónapos beagle-m, csak az a bökkenő, hogy ugat, harapdál, ugrál, pedig kiskorától kezdve koppintottunk az orrára(nem erősen), de nem hat rá! :/ Meg fog változni, vagy ilyen lesz nagy korában is? Nagyon várom a válaszokat. Előre is köszi. =)
2011. nov. 11. 23:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem fog magától megváltozni. Neveljétek meg. Ha az orra koppintás nem használ, akkor csináljatok olyat, ami viszont igen! Olvassatok utána a kutyanevelésnek könyvekben, interneten, különösen ajánlom a falkavezérséggel kapcsolatos irományokat.
2011. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az orra koppintással nem mentek semmire de ha határozottan rászoltok akkor fog javulni ha meg nem akkor meg kutya suli
2011. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%

Ne aggódj meg fog változni! :)

Azért ugrál össze-vissza mert még kicsi és nagyon sokat kell neki játszani,szaladgálni! :D A miénk is ugyan így volt...de most már olyan mint egy angyal *-*

2011. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: jajj és azt kihagytam,hogy ahoz,hogy teljesen megváltozzon nevelni kell!! Rászólni pl :D
2011. nov. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Atyavilág, hova keveredtünk... Csak azért, mert néhányaknak elég értelmes és érzékeny a kutyája ahhoz, hogy a kiabálás használjon, attól még nem kell azt mondogatni, hogy az egyetemesen működik. Néhány kutyánál használ, néhánynál meg nem. Azért szép dolog a kutyakiképzés, mert mindig a kutyához kell igazítani a módszert, ugyanis nincs általánosan az összes kutyára alkalmazható recept semmire.
2011. nov. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Csak az orrára koppintottatok?

Vagy olyankor elviszed, és elzárod egy időre.

Vagy megfogod a nyakánál és lenyomod a földre, közben mondod, NEM!


Vagy rászorítasz madárfogással a pofájára és szintén a nem szóval együtt leveszed magadról. Ezt mindenkinek egyformán kell csinálnia a családban.

2011. nov. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Akiteki ***** válasza:
Az orra koppintás jó játék, jelzi hogy te is benne vagy a buliban, nosza harapj még kiskutyám, játsszunk együtt! Nem fog leszokni. Kutyaiskola, mert igen sokat kell tanulnotok Nektek is és a kutyának is.
2011. nov. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6-os, elzárni nem zárjuk el, de az összes többit kipróbáltuk, de nem nagyon használt. És amúgy milyen az a madárfogás?


2-es és 7-es, hol van Hajdú-Bihar megyében Kutyasuli? És van ingyenes, vagy csak fizetős?


Amúgy mindenkinek nagyonszépenköszönööm.:)

2011. nov. 12. 13:26
 9/19 anonim ***** válasza:

Google a barátod, keress kutyaiskolát a környéken. Ingyenes kutyaiskola viszont nincs, ne is álmodj róla a kiképzők is dolgoznak, drága az idejük. Ha valaki mégis ilyet ígér, attól ne számíts sok jóra.

Ha az elzárást nem próbáltátok, és semmi más nem használ, akkor talán próbáljátok ki...

2011. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Én nagyon nem vagyok az erőszaknak híve, én is a pofaszorítást ajánlanám maximum egy ekkora kutyánál, a nyakcibálást és földre nyomást már túlzásnak érzem ebben a helyzetben, DE lehet, hogy a te kutyád bírja a strapát...:)

Minden esetre én abból indulok ki, hogy

1. Ahogy Akiteki is mondja, az orra koppintás valószínűleg olaj a tűzre, neki az játék.

2. aki mindig kiabál, sokszor agresszív, arra egy idő után nem fog odafigyelni a kutya. és amikor igazán fontos lenne, hogy hasson a szava, a kutya nem fog különbséget tenni aközött, hogy egy másik kutyát tép szét, vagy egy papírzsepit vesz fel a földről...a bünti ugyanaz...

(remélem, érthetően fogalmaztam.)


Szóval én a saját kutyáimnál (most 4 van, ebből az egyik egy közép-ázsiai tündérbogár) csak legvégső esetben alkalmazok fizikai erőszakot vagy akár kiabálást.

Van egy tiltószó, a NEM, akkor bármit, amit épp csinálnak, abba kell hagyniuk. (Na most ehhez az kell, hogy megfelelő legyen a kommunikáció a kutyád és közted.)

A másik - és szerintem esetedben működő - verzió a falkából való kizárás.


Amikor túlságosan agresszív lesz játék közben, vagy csak túl heves, és a NEM szóra sem reagál, akkor SZÓ NÉLKÜL otthagyod. (lehetőleg az egész család hagyja magára.)

Fél óráig senki ne kommunikáljon vele.

Utána fontos, hogy te kezdeményezd a játékot!

Ha megint bedurvul, megint otthagyjátok...


Ez egy türelemjáték.

Általában elég gyorsan összerakják a kölykök a fejükben, hogy mikor van játék, és mikor nincs...

2011. nov. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!