Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MEG FOG VÁLTOZNI? SEGÍTSETEEK!

Pavandava kérdése:

MEG FOG VÁLTOZNI? SEGÍTSETEEK!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy kb. 6 hónapos beagle-m, csak az a bökkenő, hogy ugat, harapdál, ugrál, pedig kiskorától kezdve koppintottunk az orrára(nem erősen), de nem hat rá! :/ Meg fog változni, vagy ilyen lesz nagy korában is? Nagyon várom a válaszokat. Előre is köszi. =)
2011. nov. 11. 23:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

ja, és még hozzátenném, hogy van egy ultraagresszív keverék kutyám.

szuka, válogatás nélkül ment volna neki kölyköknek, óriásoknak, ha hagyom.

katasztrófa volt.

elvittem egy kb. középkori kutyasuliba, ahol a fojtót javasolták megoldásként.

Ha agresszív volt a kutya az órán, 3 mp-ig a levegőben kellett lógatnom a fojtón és üvöltözni vele...

még nekem is fájt, nem hogy neki...

a helyzet persze kicsit sem javult, inkább csak jobban befeszült a kutyám.

Gyanús lett a dolog, otthagytam a kutyasulit.

Elkezdtem úgy viszonyulni ehhez a kutyához, mint egy "rossz" kisgyerekhez.


(Nameg beszereztem egy klikkert...)


EZT ÉRDEMES KIPRÓBÁLNOD!


Az első 3 nap azzal telt, hogy véletlenszerűen klikkeltem, és rögtön utána adtam körömnyi párizsifalatokat.

A 4. napra már stabilan a klikkre is figyelt, tudta, hogy finom jön.

Akkor már csak arra klikkeltem, amikor jót csinált, nekem tetszőt...

(Pl. leült az ÜL-jre, lefeküdt a FEKSZIK-re.

Rájöttem, hogy a kutyám imád dolgozni, agilityzni is elkezdtünk. Egyre kevésbé volt agresszív másokkal. És itt jött a nagy varázslat, amikor találkozott más kutyákkal, és egy feszült helyzetből kifordult, azonnal ment a klikk-jutalom. Ha békésen szaglászta a másikat: klikk-jutalom...


Ha egy másik kutyámra morgott, ahelyett, hogy ordítozni kezdtem volna (amivel csak még több feszültséget tettem a helyzetbe) kedvesen gügyörésztem neki: Pocikaaa tudod, hoyg nem szeretem, amikor ezt csinálod, most miért kell ezt?...

Ilyenkor nagy bociszemekkel rám nézett, nyüszögött, és kijött a morgós hangulatából...


Ma már teljesen problémamentes, imádnivaló kutya.:)


Ajánlom, a klikkert próbáld úgy alkalmazni, hogy amikor úgy játszik, ahogy neked az tetszik, akkor jutalmazd!

Mert nem csak azt kell megmondani a kutyának, mit nem akarunk, hanem azt is, hogy mit akarunk! Különben nagyon össze fog zavarodni szegény...

2011. nov. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
27%
Nevelés kérdése, kifogja nőni ezeket az én kutyám is kinőtte és ugyan ezeket csinálta.
2011. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm.(:

10-11-es: "Amikor túlságosan agresszív lesz játék közben, vagy csak túl heves, és a NEM szóra sem reagál, akkor SZÓ NÉLKÜL otthagyod. (lehetőleg az egész család hagyja magára.)Fél óráig senki ne kommunikáljon vele.

Utána fontos, hogy te kezdeményezd a játékot!

Ha megint bedurvul, megint otthagyjátok..." - ezt alkalmaztuk... volna, de ha ott hagyjuk egyből jön utánunk és a lábunkba harap. Mit csináljunk? Be menjünk vagy kint legyünk és úgy ne törődjünk vele? LÉGYSZI MÉG VÁLASZOLJ!

2011. nov. 18. 20:01
 14/19 anonim ***** válasza:

Menjetek másik szobába, vagy hagyjátok kint! (ahol épp vagytok) :)


Ha van még, vagy lesz kérdésed, nyugodtan írj!:)

2011. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Tegyétek be egy zárt szobába egyedül 10 percre. Szó nélkül.
2011. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltatok, csak az a baj, hogy nem tudjuk hova elzárni(kint lakik és nem jöhet be)!

Amikor ilyen "ideges", harap(van úgy, hogy akkorát, hogy nagyon fáj!), ugrál, közelíteni se lehet hozzá! Már tényleg nem tudunk vele mit kezdeni. :'(

2011. dec. 2. 18:33
 17/19 Akiteki ***** válasza:
Keress neki egy jó gazdit. Nem akarásnak nyögés a vége, mondta nagypapám. Biztosan akad majd valaki, aki tud vele megfelelően foglalkozni.
2011. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Akkor menjetek be és hagyjátok kint, vagy kössétek meg öt percre. Ha meg akarjátok találni a megoldást, meg fogjátok, de ennek a szenvedésnek, meg hogy gondolkodás helyett mindig inkább jössz valami kifogással, hogy miért nem tudjátok megnevelni, nem lesz jó vége.
2011. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést már elég régen tettem fel, azóta változott a helyzet. Én lettem a számára a falkavezér. ^_^ De azért tényleg KÖSZI MINDENKINEK! :DD
2012. jan. 15. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!