Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta legyen?

Melyik fajta legyen?

Figyelt kérdés

Nekem egy olyan kutya kell ami kicsit egygazdás, de szeresse és védje a család többi tagját (nincs gyerek), jól megférjen más kutyákkal is mert nekem már van két vizslám az egyik egy csipetnyit dominánsabb típus, de hamar bele törődik hogy nem ő a fönök. Lehessen vinni kutyás társaságba de ez nagyrészben csak a nevelésen múlik kuty ovi, iskola természetesen lessz. Legyen közepesen nagy a mozgás igény mert én is szeretek túrázni néha meg a másik kettő kutyám is eléggé játékos. A szőre mindegy mekkora szeretem ápolni a kutyám szőrét. Legyen benne természetes gyanakvás idegenek felé de lehessen emberek közé vinni. Méretét illetően legyen legalább 60 cm-s a marmagassága szeretem a nagy kutyákat. Ne legyen annyira tucat kutya. Legyen határozott, de engedelmes, jó társa az embernek. Külsejét illetően inkább legyen kecsesen robosztus és izmos . És legyen viszonylag egészséges fajta.


Tudom hogy szinte nincs ilyen kutya de azért hátha ti tudtok ilyet esetleg van is ilyen fajtátok. Nem harmadik kutya lenne volt már egy-két fajtával dolgom (leonberger,dobermann, németjuhász, malamut ez mind egygszerre) szeretem sok kutyávak körbe venni magam de nálam mindennél fontosabb a szocializáció mert kölyökből mindig csak egy lehet és ez most is így van mert nem most szeretném megvenni csak megszeretném ismerni a fajtát. Falka vezérségnél nem volt sosem gond sokszor tartottam külömböző temperametumú kutyát és szinte sosem volt baj ( és kivétel nélkül mindegyyik kutyám kan volt-lessz). Sosem veszek úgy kutyát hogy nem fejeződött be az előző tanítása, szocializálása.És a hellyel sem lessz gond nagyon nagy az udva és sétálni is viszem őket minden nap. A válaszokat előre is köszönöm.


2011. nov. 11. 23:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
pit bull , dobi, amerikai bulldog, roti , cane corso , argentin dog, német dog
2011. nov. 22. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A válasz:

Amstaff

2011. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!