Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek manapság milyen...

Szerintetek manapság milyen fajta tenyésztésébe érdemes belefogni?

Figyelt kérdés
Törzskönyvvel hirdetem a csau kiskutyáimat és semmi.nem csúnyák,egészségesek.már volt ettöl a szukától alom,mindig vitték,mint a cukrot.ennyire nincs pénze az embereknek vagy valamit nem jól csinálok?
2011. nov. 11. 23:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
szembetegségek. Hordozó kutyákat soha nem vonunk ki a tenyésztésből kizárólag beteg kutyákat, ha az összes genetikailag hordozó kutyát kivonnánk a tenyésztésből alaposan leszűkülne a kutyák genetikai állománya. Ezért is fontosak a genetikai szűrések, hogy hordozó kutyát tudjunk mentessel fedeztetni vagy fordítva és nem azért kellenek, hogy ész nélkül kiszelektáljuk az összes betegségeket hordozó kutyát, hisz ezek a kutyák nem betegek és klinikai vizsgálatok esetén mentes eredményt kapnánk (pl réslámpás vizsgálaton az én szukámnak is teljesen szép, tiszta szeme van)
2011. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Akiteki ***** válasza:

Értem, köszi.

Sajnos még nem minden fajtára és nem minden betegségre van genetikai teszt. Ami nálunk a leggyakoribb, arra például nincs. Viszont a katarakta már egy évesen nyomokat hagy, jól látható. És nem árt évente ismételni a szűrést.

Épp ma beszélgettem az egyik kiskutyám gazdijával erről, miközben rohangáltak az ebek a mezőn. Egy nyaraláshoz hasonlítottam a tenyésztést: megtervezem hova megyek, lefoglalom a szállást, átnézetem a szerelővel az autót, összecsomagolok, megtankolok. És a végén még teszek ablakmosó vizet a tartályba. Na ez utóbbi a szűrési eredmények. Fontos, nem kihagyható, mert veszélyes, ha nem fogok kilátni a szélvédőn át, de nem ez a tenyésztés lényege.

2011. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A kataraktát mi genetikailag szűrjük.

Igazad van, a szűrések nagyon fontosak de ésszel és belátással kell őket kezelni a maguk helyén. Vannak dolgok amik felett nem szabad elsiklani és vannak olyanok amiket jó tudni de túlélem azt is ha nem (pl ivermectin érzékenység)

Mi szűrjük a CEA-t a PRA-t és a kataraktát is genetikailag. Mint mondtam a hordozó kutyákat tenyésztésben tartjuk a betegeket vonjuk csak ki.

2011. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Akiteki ***** válasza:
Persze, ha van hozzá adatbázis. Nem minden fajtának van sajnos.
2011. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Miért gond az, hogy a kutyám utál kiállításokra járni, és utálja a hatalmas tömeget? Egy városi környezetben jól érzi magát, de ahol 1500 másik kutya is, azt nem kedveli... És én sem kedvelem! Nem félős, nem agresszív, egyszerűen feszült abban a környezetben. Ja és... Nem agyon nyeretett divatkannal fedeztettem, KÜLFÖLDRE vittem ki befedeztetni egy olyan kanhoz, ami típusában őhozzá a legmegfelelőbb volt, mert belföldön nincs normális kutya!

De sajnos az én fajtámban már csak a szín produkál. Igazán remek tenyésztő 2 van, szaporító, aki csak is színre megy, több tíz...

2011. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!