Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Hogyan kérjem meg...

Segítség! Hogyan kérjem meg anyát, hogy vegyen nekem egy kutyát?

Figyelt kérdés
Az van,hogy már régóta szeretnék egy kiskutyát.Nem nagytestűt inkább kisebbet,menhelyre gondoltam.És sokat olvasok róluk,szinte már mindent tudok a kutyákról.(lassa már 3 éve ezzel foglalkozom) a lényeg hogy imádom őket.De sajnos emeletes házban lakunk és anya nem engedi.Pedig én gondoznám,még a zsebpénzemet is összegyűjtöttem,hogy majd én veszek neki kaját....stb...hogy mondjam el anyának?Nem akarom rosszul csinálni,több hónapnyi gyüjtögetés után..:)
2011. nov. 12. 09:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Menj oda anyudhoz és mond neki h: Karácsonyra kérek egy kiskutyát, egy menhelyit, és kistestű lenne.:D Sok sikert!:)
2011. nov. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Akiteki ***** válasza:

- Anyuuuuuuuu! Szeretnék egy kutyát!

- Nem lehet lányom!

- De méééééééér?

- Mert az emeleten nem tűröm meg.

- Hát, jó. Akkor majd lesz kutyám, ha saját lakásom lesz.

2011. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!Köszi megpróbálom...:)


Második...:))))

2011. nov. 12. 09:30
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Sehogy.

Ha nem akar kutyát, akkor nem lesz kutyátok.


Kezdem azzal, hogy kistestű se való tömblakásba, ugyanúgy vinni kell pisilni esőben-hóban-fagyban, nem lehet menni tőle nyaralni, vagy addig valakihez el kell passzolni. Egy vagyon, ha beteg lesz, de rendszeresen kell oltani, féregteleníteni. Nem elég etetni!


A zsebpénzed is anyád adja, tehát akárhogy csavarod, akkor is ő(k) eteti(k) a kutyát, ami általában 15 évig él. Ki ne találd, hogy a következő 15 évre elegendő zsebpénzt gyűjtöttél össze!


Annak utánajártál már, hogy a társasház házirendjében engedélyezik-e egyáltalán a kutyatartást?! Ha nem, akkor éppen csak költöznötök kéne olyan tömbbe, ahol ez lehetséges.

Ismerősöm nagy kutyabolond, és költözéskor bajban is volt, mire talált olyan tömböt, ahová a kutyát is vihette.


Ettől függetlenül naponta lehet belőle konfliktus a szomszédokkal, akiket zavar, ha ugat, vonyít, éjjel rohangál felettük, vagy randalírozik, amíg nem vagytok otthon.


Ki figyel majd a kiskutyára, amíg senki sincs otthon? Mi lesz, ha addig vezetéket rág, bekakil, vagy lebontja az ágyneműt? Hamar odalesz a kiskutya varázsa, amikor naponta háromszor kell zacskóval a kutyaxarban kotorászni, porszívózni a szőrt, eltakarítani a károkat.


Sok dolog csak utólag derül ki a kutyáról, amikor már a te felelősséged, pl. hogy imád az ablakban állva vonyítani a madarakra, vagy az utcán sétáltatva megtámadja a bicikliseket, netán éjjelente vonyít a ház előtti közvilágításra.


Reggel mennek a szomszédok dolgozni, ő meg ugat, este jönnek haza a fiatalok, és ugat, és titeket fognak cseszegetni, hogy "hallgattasd el azt a dögöt, vagy feljelentelek/kinyírom!".

Elmérgesedő helyzeteket nem egyszer meg is oldanak úgy a szomszédok, hogy adnak neki egy kis kolbászt, patkányméreggel, aztán szevasz, kutyakérdés megoldva.


Panelházba nem való kutya. Még abban az esetben sem, ha van egy olyan családtag, aki mindig otthon van (pl. nyugdíjas), de ha sokat van egyedül, akkor több lesz vele a gond, mint az öröm.


Sokan utólag jönnek rá, hogy a kutyasétáltató is messze van. Ahhoz pl. elég messze, hogy amint kiszabadul a kutya az ajtón, már guggol le piszkítani, és ilyenkor mindenkinek megértőnek kell lenni, mert messze van a sétáltató, öt perc, tíz perc, és annyit nem bír ki. Tessenek belelépni mosolyogva, hát olyan aranyos még a kakija is a kutyának! Tisztelet a kivételnek, de 90% a kutyagumit se szedi össze, a pisi meg ugye ott marad, és irgalmatlan büdös.


Ennek hála szokott lenni, hogy a panelos kutyát reggel-este leviszik vécézni, felrángatják, megetetik, és többet nem foglalkoznak vele, mivel a nagy "jajjdeszeretemakiskutyám" álarc mögött sokan már utálják a kutyát, csak nyűg lesz, és alig várják, hogy végre dögöljön már meg.


Most lehet ezt tagadni, de te is mennél majd bulizni, moziba, nyári táborba, amit ki kell hagyni, mivel a kutya a tied... vagy rátestálod anyádra. Aki eleve nem is akarta.

Azt természetesen már most könyveld el, hogy úgy tanulsz tovább, hogy ne kelljen koleszba menni, valamit a környéken, mivel a koleszba se vihetsz kutyát.



Ha lesz saját lakásod, saját kereseted, nem kell engedélyt kérni, annyi kutyát tarthatsz, amennyit akarsz. De most nyugodj bele, hogy anyád nem akar kutyát, és ha mégis lesz, évekig fogják a fejedhez vágni, hogy te akartad az a "dögöt", hát akkor oldd meg, és csinálj valamit.


De elsőként kérd el a házirend egy példányát, hogy egyáltalán lehet-e kutyát tartani.

2011. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik!Igen,lehet kutyát tartani,megkérdeztem a szomszédoktól és benne van a házirendben.És ez igaz,nincs 15 évre elegendő zsebpénzem,de arra elég,hogy az elején megvegyek neki pár dolgot.Ja és hány olyan ember van aki huskyt tart lakásban???És ez nem lenne nagy kutya sem,úgyhogy....DE MEG SEM ÉRI NEKED ELMEGYARÁZNI...
2011. nov. 12. 09:39
 6/18 anonim ***** válasza:
Én 6 évet vártam a kutyáimra és most vagyok 14 azóta kutyákkal foglalakozom mióta az eszemet tudom csak nekünk azért nem lehetett mert nem tellett rá de mostmár egy menhelynyi kutyát el tudnánk látni. Két vizslám van panelban és jól elvannak de természetesen megyünk kertes házba és jön a harmadik kutya. Amúgy úgy lehet a leg egyszerűbben rávenni egy szülőt legalábbis nekem így sikerült hogy elkezdesz kutatni a menhelyeken lehetőleg fajta tiszta után és nézzen ki siralmasan de ne legyen csont sovány aztán jó alaposan tanulmányozd a fajtát hogy minden alapvetőt tudj róla lehetőleg ne legyen macerás a tartása mert ez a legtöbb szülő elriasztja aztán elkezdheted kérni mond meg neki hogy gyűjtöttél rá pénzt. Amúgy mennyit gyűtöttél ha szabad kérdeznem? Mert egy menhelyi 5-8000 Ft-be kerül és legalább a vételár felét neked kell állnod meg a cuccok egy részét. Aztán mond meg hogy ezt a fajtát csak lakásba lehet tartani mert pici esetleg ha van menhely a közelben mehetsz önkéntesnek meg ilyenek és az a lényeg hogy ne siesd el a dolgot. Sok szerencsét.
2011. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Anya, kérek egy kutyát!"

Figyelj, te ismered anyádat, te tudod, hogy mi hatja meg, és mi nem. Amit itt kaphatsz tanácsokat, az más szülőjén lehet hogy működik, te meg jól elbaltázod vele. Csináld úgy, ahogy te jónak látod.

2011. nov. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
kedves 10:24-es...én összesen 10.000 FT ot gyűjtöttem és köszi a tanácsokat,megfogadom mindenképpen!!!
2011. nov. 12. 10:55
 9/18 Akiteki ***** válasza:
Én 6 éves koromtól kezdve fűztem a szüleimet. Anyám hajthatatlan volt. Kaptam helyette hörcsögöket, meg vittem sétálni a szomszédok kutyáit. 32 évesen megengedhettem magamnak, hogy kutyám legyen. Most pótolom a gyerekkori elmaradást. Túléltem.:))
2011. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
én 7 évet vártam az első saját kutyámra aki keverék volt..sajnos megmérgezték..meghalt..de most rá 3 évre rá lesz egy fajtatiszta whippetem :)) végül is egy fajtatisztára 10 évet várok/vártam..most vagyok 14 amikor meg lesz a whippetem leszek 15 :) Várj egy kicsit..nem halsz bele ha pár év múlva lesz csak kutyád..:)
2011. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!