Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Hogyan kérjem meg...

Segítség! Hogyan kérjem meg anyát, hogy vegyen nekem egy kutyát?

Figyelt kérdés
Az van,hogy már régóta szeretnék egy kiskutyát.Nem nagytestűt inkább kisebbet,menhelyre gondoltam.És sokat olvasok róluk,szinte már mindent tudok a kutyákról.(lassa már 3 éve ezzel foglalkozom) a lényeg hogy imádom őket.De sajnos emeletes házban lakunk és anya nem engedi.Pedig én gondoznám,még a zsebpénzemet is összegyűjtöttem,hogy majd én veszek neki kaját....stb...hogy mondjam el anyának?Nem akarom rosszul csinálni,több hónapnyi gyüjtögetés után..:)
2011. nov. 12. 09:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Te: -Apu szeretnék egy kutyát!

Apu:- Nem! Te fogod, szedni a szarát, minden nap sétáltani és etetni a tanulás mellet ez belefér? Te fogod el vinni állatorvoshoz, és megnevelni hogy ne vigye el a papucsom minden reggel?

Te:- Hát, igen!

Apu:- Akkor oké! Szedd elő a zsebpénzed!!

Nálunk így ment. A zsebpénzemből tartom el a kutyát és fizetem a több ezres állatorvosi díjat!! xD Persze lehet nálad nem ez lesz de nálunk ez így ment!

2011. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

ezt mindenképp olvasd el nálunk így ment :

na először is 10 éves voltam szeretem volna kutyát.Anyám megendete de csak palota pincsit én meg nem szeretem a padló cirkálókat .A tesómnak a keresztanyukája hozott neki egy NÉMETJUHÁSZT amint meg láttam bele szeretem ő volt mindenem , de anyám nem engedte mert félt a nagy testű kutyától.Vártam 6 évet az egyik barátom vett egy stáffit feljött vele nálunk meg mutattam anyámnak mivel a kutya 6 hetes volt anyám bele szeretett ezért vettem magamnak egyet és így kaptam meg az első kutyát amit ÉN szeretem volna

2011. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én kérlelhettem anyukàmat hosszù éveken àt, de nem lehetett kutyám, szintén panelba lett volna. 2,5 hònapja van egy bullmacim. Anyukàm próbàlt lebeszélni, inkàbb titokban hoztuk el(persze màr nem otthon lakom). Megmutattuk neki, meglepi volt, imàdja. 1 hònapja eldöntötte, hogy tavasszal ő is "bekutyàsodik". :)

Pedig ő mindig ellenezte mindig is panelba a kutyàt...

2011. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Amúgy mennyi idős vagy?
2011. nov. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Most 13 éves vagyok,a jövőhéten leszek 14:)
2011. nov. 12. 17:35
 16/18 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszerű volt. A bátyám 14 évesen beültetett az autóba és mondta, hogy most megyünk valahova. Elvitt az egyik tenyésztő ismerőéhez, megnéztük az anyát-apát aztán az alom azon részét, ami még gazdára várt és elhangzott a mondat: Választhatsz egyet :)


Így lettem kutyatulajdonos. Azóta folyamatosan kutyáim vannak, és egyre többet tudok róluk. Véleményem szerint nem kell saját ház/autó/stb ahhoz, hogy kutyád lehessen. Lemondással jár, de megéri:)


Jah és hogy a kérdésre is válaszoljak: mond el az anyukádnak az előnyöket: nem leszel egyedül, többet fogsz te is mozogni a kutyasétáltatás miatt, felelősséget tanulsz, megtanulod beosztani a pénzed, adott esetben meg is menthet (pl gázszivárgás), megmentesz egy kutyát az elaltatástól. Ha ügyesen választasz, vagy már eleve segítséget kérsz a választásnál, akkor a kutyád másokon is segíthet. Pl: terápiás kutya is lehet belőle ami hihetetlenül hasznos.


Ajánlhatsz érte valamit: pl jobban fogsz tanulni vagy hasonló.


Ha nem vagy biztos magadba, kérd meg az egyik felnőtt ismerősödet, hogy segítsen meggyőzni.


Sok sikert :D

2011. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is 6 évig vártam a saját kutyusomra. Tavaly nyáron megkaptam végre . (: Mi is panelben élünk ( földszint)

Anyukám beadta a derekát és apum is . 6 év után ...

2011. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy 10.000 Ft a kezdő oltásokra sem elég. Sok mindent kell még előtte is venni, később ivartalanítani. Túl sok kajára sem elég igazán. Meg a kutyát is meg kell venni valamiből, hacsak nem menhelyről hozod el.

(ismerősöm lánya is ugyanígy volt mint te, már az elejétől kezdve az anyja takarította a kakit, pisit, etette, reggel séta, mert hát ugye nagyon korán van reggel 6, meg hideg, meg hát este is kell vinni, stb...) nem azt mondtom, hogy te is ilyen lennél, csak túl sokszor hallok ilyeneket.

2011. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!