Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajtákra jellemző, hogy...

A fajtákra jellemző, hogy bennük van valami, ami ösztönös?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy "benne van a vérében", erre tenyésztették évekig, hogy pl vizsla vadásszon, husky kilométereket menjen, border nyájat tereljen, puli őrizzen...stöbbi.


Ez most mennyire igaz?

Nekem hihetetlen, hogy megszületik egy kölyök vizsla, és akkor benne van, hogy vadásszon, holott senki sem mondta neki el a fajta történetét...


Embereknél van ilyen?

Hogy egy eszkimó ösztönösen tud kunyhót csinálni a hóból, vagy egy afrikai ösztönösen talál vizet a pusztaságban?


2011. nov. 13. 15:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat meg bordán szúrta egy racka a próbáján... Ezek után a kutyám vérszemet kapott és lerendezte. Ha egy kutya ennyitől megijed akkor hogy lesz belőle jó terelőkutya? Legalábbis logikus lenne. Persze lehet hozzászoktatni hogy ne féljen, de az nem az igazi. Mintha egy őrző-védőt akarnál hozzászoktatni, hogy ne féljen a csibésztől. Lehet csiszolgatni de olyan profi nem lesz mint aki sosem félt.

Azon kívül utána lehet nézni elég sok helyen a neten is és a te kutyád még bőven túl fiatal volt ehhez. 9-8 hónapos kor előtt nem ajánlott.

2011. nov. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Meg az is baj ha nem elég kitartó a kutya. Hisz azért az hogy szembefordult vele még nem is olyan nagy szám. Ennél sokkal fájdalmasabbat is tud tenni... Szóval én megértem hogy nem adták meg neki elsőre.
2011. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
"A birkák iránt érdektelen, esetleg azoktól félő, felvezetője háta mögé bújó, vagy túlzottan agresszív, a birkákat erőteljesen megharapó, azokat megfogó kutya "nem felelt meg" minősítést kap."
2011. nov. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Azok után, hogy öcsém kiskorában egy 20 centis medencében állva majdnem megfulladt, mert előrehajolt, beledugta a fejét a vízbe, és nem húzta ki, csak kapálózott, szerintem nem sok ösztön maradt az emberiségben :D
2011. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Azok után, hogy öcsém kiskorában egy 20 centis medencében állva majdnem megfulladt, mert előrehajolt, beledugta a fejét a vízbe, és nem húzta ki, csak kapálózott, szerintem nem sok ösztön maradt az emberiségben :D

"


XDDDDDDDDD Sírok a röhögéstől!

2011. nov. 13. 17:02
 16/22 Akiteki ***** válasza:

Most már tudom, hogy túl fiatal volt. Nem félt ő egyáltalán, csak látta, hogy nem boldogul egyedül. De végülis mindegy, birkánk egy darab sincs itthon, viszont ahányszor alom van, mindig ő vigyáz a kertben, hogy ne széledjenek szanaszét a kölykök és szépen egy kupacba tereli a kiskutyákat.:))

A kérdésre visszatérve, van másik példám is:

Totál kiállítási magyar agaramra vigyázott valaki, amíg a csajok tüzeltek. Elvitte vadászni. Elsőre fogott nyulat. Onnan kezdve vége volt a jólétnek, a kellemes családi kutyából igazi vadász lett, aki mozgott azt elkapta. Szegény macskánk sem volt biztonságban tőle, akivel eddig együtt aludtak. Sétálni sem tudtunk menni, mert csak azt nézte, merre lehet valami zsákmány. Amíg nem látta a többi vadásztól, mit kell csinálni, eszébe sem jutott.

2011. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Természetesen benne van a vérében, egy jó gazda és egy jó kiképző is csak számára megfelelően hagyja az ösztönöket érvényesülni...a vadászkutyát nem kell vadászni tanítani és a terelőt sem kell erre képezni külön"csak" meghatározni azt hogy mikor milyen jelre induljon meg, mikor álljon le, és éppen melyik ösztön,milyen formában nyílvánulhat meg...
2011. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Akiteki ***** válasza:
56%

Igen, ezeket meg kell tanítani.

Közben eszembe jutott, hogy nem egyszer láttam az agárpályán, hogy a kezdő agaraknak mindenféle trükköket kell bevetni, hogy elfussanak a műnyúl után. Még a teljesen versenyvonalú angol agarakból is sokat láttam, aki csak a gazdit leste és nem ment sehova. Őket is meg kell tanítani rá.

2011. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A MEOE kiképzőképző tanfolyamán vadászkutyaképzésről is volt szó, nem egyszerű feladat. A kutya ösztöneit a helyes irányba kell terelni, meg kell fékezni, hogy ne vadulja túl a feladatot, gyakorolni kell vele sokat, hogy rutinos legyen... Ha pisztolyt fognának a fejemhez, akkor se vállalnám, pedig azért nem vagyok hülye a kutyákhoz :D
2011. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Akiteki ***** válasza:
Utolsó: Kíváncsi volnék, hányan tartják is be ezeket? Legfeljebb ha vizsgára készítik fel a kutyát, de aki tényleg ilyenre használja, annál kötve hiszem.
2011. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!