Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lyme-kór elleni oltásból...

Lyme-kór elleni oltásból hányat kell kapnia a kutyának először?

Figyelt kérdés
Néhány ismerősöm állatorvosa csak egyet adott a kutyának először, egy pár másik doki meg kettőt. Akkor hogy is van ez? Amelyik egyet adott az tudatlan vagy amelyik kettőt adott az túlozza el a dolgokat? Vagy már 1 is véd? Mi is csak egyet kaptunk.
2009. máj. 9. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem első alkalomnál csak egyet és egy bizonyos időt ki kell várni,majd az adott idő uán ildomos megismételni a vakcina beadását.Sajnos pontosan nem tudom.Eddig nem hallottam róla,hogy kettőt adnának.
2009. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy elvileg ha először kap a kutya akkor 1 hónap különbséggel meg kell ismételni.
2009. máj. 9. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal az első oltás után 2 héttel vagy egy hónappal van egy ismétlő oltás, utána pedig évente kell vinni oltatni a kutyát.
2009. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez ok, de akkor miért van az hogy 3-4 doki is akiről tudok csak egyet ad a legelső évben is?
2009. máj. 9. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha csak egyet ad, akkor annak nem sok értelme van.

Nem értem, egy doki hogy mondhat ilyet.

Kell egy első oltás és egy hónap múlva egy ismétlő. (mint a parvonál, kombináltnál is)


Ha a kutya nem kapja meg az ismétlőt és eltelt több mint 1 hónap akkor újra 2-t kell adni neki.

Utána elég évente 1.


Azaz igazság, hogy tényleg érdemes olyan orvost választani aki naprakész mindenből, ért a kutyákhoz és nem szarvasmarhára specializálódott. És van egy jól felszerelt rendelője.

2009. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tom, azért talán ennyi doki nem hülye...
2009. máj. 9. 19:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a mi orvosunk nagyon jó, sokan dícsérik, ajánlják másoknak is, teljesen felszerelt a rendelő, minden van. Csaknem hülye...
2009. máj. 9. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Kölyök korban kell ismételni a lyme-elleni oltást 5-6hét múlva. Ha felnőtt korban kapja meg, akkor elég egy év múlva beadni a következőt. Nálunk így kapták a kutyák legalábbis. A doki ezt javasolta.
2009. máj. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálunk az egyik 1 éves, a másik kettő pedig 5 hónapos volt mikor megkapta, tehát még kölykök:(
2009. máj. 10. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!