Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a túró az a "kutyagyár"?

Mi a túró az a "kutyagyár"?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet gyártani a kutyákat? Inkább tenyészteni lehet, nem?
2011. nov. 14. 18:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Pontosabban 12 év alatt milliókat, évente százezreket.
2011. nov. 14. 19:29
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Munkából éllek és amit ott keresek költöm a kutyáimra. A tenyésztők 99% a rendes munkából él és a kutya csak egy hobby. Én a kemény tanári fizetésemből gazdálkodom...átlagosan több a kiadásom mint a bevételem.


Alapból nem rossz maga az elnevezés a "gyár" szó ebben az esetben a futószalagra utal amikor is pl egy szukától minden tüzelésnél hoznak le almot sorozatosan (nem egyszer ugyanattól a kantól ezzel is csökkentve a genetikai variációk számát)

2011. nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nekem akkor is fura ezt a szót erre használni.


Irigyellek, hogy ennyi időd, anyagi lehetőséged van a kutyákkal foglalkozni. Boldog lehetsz, hogy van lehetőséged a munka, család, stb mellett még azzal az idő és energiaigényes dologgal foglalkozni, amit szeretsz.

Én nem tenyésztek semmit, mégis a nap 24 órája nem elég semmire.

2011. nov. 14. 19:32
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Neked azért nem elég a 24 óra, mert ilyen dolgokon gondolkozol túl sokat:) A kutyagyár csak egy kifejezés, mert tényleg szinte özönlenek a kölykök.


"sok a beteg és életképtelen. Azt nem tudják eladni"

A csudákat nem. Akinek az a legfőbb szempont, hogy minél olcsóbban tudjon kutyát venni, az bele sem gondol, hogy a kölyök, akit megvett 20-30 ezerért, akár komoly betegségeket is hordozhat. Egy kollégám 2 éve vett ocsóért egy yorkshire-t. 1 éves korában a kutya lebénult, és el kellett altatni.

Év elején ismét vettek egy yorkit, akinek olyan borzalmas patellája van, hogy alig bír járni.

2011. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A "kutyagyár" szerintem jó kifejezés arra, hogy nagy mennyiségben, érzelmek nélkül előállítanak valamit, jelen esetben kiskutyákat.


Aki tenyésztő annak ez a hobbija, és sok pénzt és időt áldoz fel emiatt. Ennek ellenére egy-egy alom nem 'mínuszos' mert kiváló párosítás esetén külföldi tenyésztők kisebb vagyonért is megveszik a kölyköket, ha nem, akkor kárpótolhatja a tudat, hogy tökéletesítette a fajtát :)


Anyukám mindig azt mondja, mikor túl sokat vállalva próbálok beleférni 24 órába, hogy mindenkinek arra van ideje amire akarja. Szerintem a kutyatartás túl van misztifikálva. Nem kell a világnak a kutyák körül forognia, ha az ember tart belőle egy párat, csak bele kell valahogy illesztenie az életébe. Mondjuk idáig csak elmentünk valamerre, ha unatkoztunk, most már a kutyákat is bedobjuk az autóba és velük sétálunk. Nem sok plusz energia.

2011. nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!