Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy vizsla mennyire családbarát?

Egy vizsla mennyire családbarát?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy vizsla kutyust (szukát).

Nagyon szeretném, ha családbarát lenne (még nincsenek gyerekeink, de 2-5 éven belül lesznek) de mellette őrizné is a házat.


Ez a fajta jó házőrző? Mennyire családbarát? (olvasgattam már róla neten, de személyes tapasztalatokat várok) Kutyaiskolába is szeretnék vele járni.. :)



2011. nov. 14. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs vizslám, ismerősünknek van, hát nem tudom, hogy mind olyan-e de az övéké naaaaagyon édes :) nekik is szukájuk van, családbarát volt, imádott mindenkit, sokat fütött, hihetetlen okos volt, suli nélkül mindent csinált szóra és kézjelre is, viszont nagyon ugri-bugri, főleg ha meglátta a labdáját, mint egy kisnyuszi olyan volt, házőrzőnek nem hinném, hogy alkalmas, minket még sose láttot mégis nekem már a kezembe rakta a labdát, mikor még az ajtóban álltam. Gyerek mellé nem tudom mennyire alkalmasak, egy biztos, hogy le kell fárasztani. Remélem segítettem.
2011. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

*sokat futott

sokat fütött helyett, elírtam.

2011. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amennyire csak kutya családbarát lehet. A vizsla imádja az embereket, túláradó szeretettel.

Biztos megugatja azt, aki közelít a kerítéshez, ha amúgy tőletek elég szeretetet és törődést kap, de vérmes hűzőrző sosem lesz. A kutyaiskola pedig pont neki való elfoglaltság, könnyen tanul, és szeret dolgozni :)

2011. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

házőrzésre nem jó

elég élénk vérmérsékletű, szal nem biztos hogy jó kisgyerekek mellé

2011. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, elég hebrencs fajta, de azért megfelelő neveléssel és alapos foglalkozással ez visszafogható, meg hát legrosszabb esetben is max. feldönti néha a gyereket, nagyobb bajt nem csinál :)
2011. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha jó idegzetű kutyát választasz (nem hiperaktív, idegbajos vérvonalból) akkor szerintem simán ellesz a gyerekekkel, főleg, ha addigra lehiggadnak kicsit a kamaszkori hülyeségei. :) Az én beagle-mnél ez 3 évig tartott, 3 éves korában feküdt le először nappal, addig folyamatosan rótta a kertet és döglött gilisztákat keresett a drága. Amikor elfeküdt, azt hittük először, elpusztult, olyan szokatlan látvány volt... :)

Őrzést ne várj tőle, nem arra van kitalálva. Max ugat, esetleg kutyaiskolában ráfog a csibészkarra, de az nem mondható éles helyzetnek.

2011. nov. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

:) Persze, nem arra gondoltam a házőrzés alatt, hogy egy vadállat váljon belőle! Már annyi bőven elég lehhe, ha ugatna!! Arra felfigyelnénk akár mi is, de a szomszédok is..


Tenyésztőtől vásárolnánk (nem szaporítótól).. Nem tudjátok, hogy mennyibe kerül egy ilyen viszla kutyus?

Ti mennyiért vettétek? :)

2011. nov. 15. 12:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem van 1 kilenc hónapos német vizsla szukám és 1 két éves húgom imádják egymást! Ha a kutyust elviszed oviba és suliba még a gyerkőc(ök) megérkezése előtt akkor nem lehet baj max annyi hogy ha érkezik a baba akkor féltékeny lesz rá de ha a babát is a kutya felé helyezitek a ranglétrán akkor tuti biztos jól kijönnek majd. Sok szerencsét!!! :)
2012. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyar fajta lévén olcsóbban is hozzájuthatsz, mint bármelyik másik vizslához. Itt szoktak mondogatni 60-70-80 ezreket, de nem tudom, mennyire megbízható a forrás :)
2012. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!