Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát választanátok?

Lizaa kérdése:

Melyik kutyafajtát választanátok?

Figyelt kérdés

német (dán dog)- ír farkas kutya

dobermann-rotweiler

svájci fehér juhászkutya-malinois

mudi-pumi


/az lenne a kérdésem hogy a "párok" közül melyiket választanátok? (pl dán dog- ír farkas kutya én az ír választanám mert... és így tovább az összes párral) érthető?:)/

köszönöm előre is


2011. nov. 15. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

német dog- ír ffarkas: csak a dog miatt:D

dobermann rotweiler: a dobik jó kutyák, értelmesek, a rotikat nem szeretem, mert hamar bekattannak.

S. F. J - Malinois: nem volt még dolgom egyik fajtával sem, de mutatósak, jó párosítás, bevállalnám:D

mudi -pumi: hiába magyar, hiába miénk, nekem csak kis futkározó megnyetszett rongycsomók:)

2011. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első 2 párból én a dán dogot, és a dobermannt választanám, mert ez a 2 fajta a kedvencem:) A dán dog sokaknak nem tetszik a mérete miatt, mert ugye akkora mint egy póni:D De nagyon hűséges kutya. A dobermann pedig tiszta izom, és mégsem vad mint ahogy kinéz:)

A többihez sajna nem tudok annyira hozzászólni, nem nagyon ismerem őket:)

2011. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

dog, dobermann, mindkettő :), mudi...

Ezeket választanám.

Remélem, így gondoltad.

2011. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

német (dán dog)- ír farkas kutya : egyiket sem mert nem tetszenek sem külsőre sem belsőre. Túl nagyok én pedig nem szeretem az extrémitások. Nem tetszik a szőrük, stb. Meg aztán az sem túl vonzó, hogy keveset élnek. Kedvesek, nyugodtak, én pedig sportolni akarok és mindenképpen kifinomult őrző ösztönnel.

dobermann-rotweiler : dobermann! Második kedvenc fajtám. Igazából nagyjából csak érzésben különbözik a rotitól. Tudod amikor mindkettőben megvan ami kell neked, de az egyikben ott van aza plusz amit nem tudsz megmagyarázni, amitől ő kell neked. Talán egy kicsit a vaskossága sem tetszik a rotinak.

svájci fehér juhászkutya-malinois : malinois. Nem szeretem a világos kutyákat, ezen felül tudtommal a még németjuhásznál sokkal barátságosabb és kedvesebb, szerintem nem lenne olyan jó sportkutya sem, legalábbis nem olyan sokoldalú mint a mali. De amúgy ha nem lenne muszáj választani, akkor egyiket sem, a mali is olyan tökéletes kutya számomra, de nem fog meg érzelmileg, divatos is.

mudi-pumi: mudi!! Első kedvenc kutyám. Számomra tökéletes, szép, okos, egygazdás, megvéd, sportolni is lehet vele, sokszínű (szellemileg és kinézetre is). Imádom. A pumi nem tetszik külsőleg, szeretem ha egy kutya pofáján rövid a szőr és áll a füle. A terrierhez hasonló viselkedés sem a kedvencem, de ettől függetlenül jó kutya ő is.

2011. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első! ^^ Láttál már pl szürkemarhát? Mert ezek azt is terelik és szerintem ahhoz elég keménynek kell már lenni. Az én "megnyetszett rongycsomóimat" például még egy roti sem tudta elpusztítani. Nem a méret a lényeg csak, ezen felül ezek közepes kutyák, sőt versenyeken inkább a nagy méretkategória alját súrolják! Jó hogy nem már leszobakutyázod őket. A nem tetszés és a lenézés (ráadásul téves infókkal) nem ugyanaz!
2011. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ír farkas - jellemre jobban passzol, és amennyire tudom, egészségesebb fajta is

dobermann - jobban tetszik, jellemre végülis mindkettő jó lenne

svájci - nem őrültem meg, hogy malit akarjak... :D

mudi - ilyen típusú kutyával agilityznék, arra meg akkor már inkább mudi

2011. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!