Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » EBADÓ? Nézd meg lent, hogy...

EBADÓ? Nézd meg lent, hogy igazam van e?

Figyelt kérdés
3500ftot és 6000ft ot hallottam, hogy ennyi lesz az éves adó! Aki siránkozik ilyen jelentéktelen összegért (6000ftot nézve havi 500ft) az szerintem semennyit nem költ a kutyusára!
2011. nov. 16. 14:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igazad van,de az ebadóról sok kérdést irtak ki.
2011. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
pont ezt írtam pár perce...egy másik kérdésre...teljesen igazad van szerintem is!!!
2011. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
nem az összeg a felháborító, hanem az, hogy lassan azért is adózni fogsz, hogy van hajad!
2011. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Igen ez így van. Nevetséges, hogy mennyi adóról hallani mostanában. Etetem a kutyát a kutya kaján nincs elég hasznuk ? Már lassan ebadó... És nem csak ennyit adózol... van még mellé egy rakás adó is. Nem sok adót és megszorítást bír már el egy család.
2011. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
de régen is volt......
2011. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem vetődött fel benend,hogy ép nem a SAJÁT KUTYÁNKTÓL sajnáljuk ezt az összeget akár havi akár évi lebontásban hanem a kibaccot kormánytól?
2011. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az évi 6000 Ft bánt, hanem az, hogy ne turkáljon senki a zsebemben. Jelentéktelen összeg? Majd azt eldöntöm én. Persze, hogy elköltöm ennek a többszörösét a kutyámra. De maga az háborít fel, hogy akkor ezek után még mire találhatnak ki adót? A fehér kenyérre? Mert a barna meg a teljes kiőrlésű egészségesebb? Lehet, hogy csak 50 Ft-tal drágább, de had döntsem már el én, hogy mégis mire költöm a pénzemet! Úgyhogy igen havi 500 Ft, de majd azt én eldöntöm, hogy a jelentéktelen 500 Ft-omat mások zsebébe akarom dugdosni (mert szép, hogy majd támogatják a menhelyeket, csak hogy ez parasztvakítás a javából. Egy lukas fillért nem lát belőle egy menhelyi kutyus sem!), vagy veszek egy rágókát a kutyámnak, vagy viszek 2 kg tápot a menhelyre.

Aki meg eddig is "tudatos kutyatartó" volt, ezután is az lesz, aki meg nem volt az, az évi 6000 Ft-tól sem lesz "tudatosabb".

Na ezért sír az én szám.

2011. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 12 tenyészkutyám van plusz idősebb már ivartalanított kutyák akik kivannak vonva a tenyésztésből. A kutyáimat oltom, chipezem, minőségi táppal etetem, szűröm örökletes betegségekre, ha kell orvoshoz viszem őket (szerintem a dokim belőlem él konkrétan) alom ritkán van nálam mert csak kiemelkedő párosításokat szoktam megcsinálni így évente 1 vagy 2 évente 1 alom születik nálam.

A tevékenységemet bejelentettem a kiskutyákról adok számlát és fizetek utánuk adót a költségeimet leírom a bevételeimet is mind szépen feljegyzem leadózom.


Most a 12 ivaros kutya után fejenként fizethetek mondjuk 6000 forintot ( a törvényben az van meghatározva maximumként) az 72 ezer forint egy évben... így már nem is olyan kevés nem igaz? Emellett a veszettség elleni oltásból is levonják az adót, plusz mivel be vagyok jelentve rendesen fizetem így is a szép nagy kerek összegetek (a könyvelő béréről nem is beszélve) Összesen csak a kutyák után 3 alkalommal fizetem meg az adót... és ez bőven nem 6000 forint kutyánként ebben az esetben..

2011. nov. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Komolyan vannak még ilyen tenyésztők, mint az utolsó? Le a kalappal! :)
2011. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Két kutyám van --> 12 000 forint.

Ebből fél évig kutyasuliba hordom őket.

De megfelel egyhavi családi pótléknak, vagy egy havi ösztöndíjamnak.

Igenis rengeteg.


Az meg a másik, hogy rám vonatkozik az ebadó, annak ellenére, hogy mindkét kutyám utcáról befogadott játszótéri mix, csak nem menhelyről vannak...

2011. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!