Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » EBADÓ? Nézd meg lent, hogy...

EBADÓ? Nézd meg lent, hogy igazam van e?

Figyelt kérdés
3500ftot és 6000ft ot hallottam, hogy ennyi lesz az éves adó! Aki siránkozik ilyen jelentéktelen összegért (6000ftot nézve havi 500ft) az szerintem semennyit nem költ a kutyusára!
2011. nov. 16. 14:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem igazán érint az ebadó, mert az egyik kutyám ivartalanított, chipezett, a másikkal meg idén terápiás kutya vizsgát fogok tenni.

Szerintem baromság ez az egész, azok, akik megérdemelnék, vagyis rosszul tartják a kutyáikat, nagyüzemben szaporítanak, azok úgyis fognak találni kibúvót. Az egyetlen jó oldala, hogy remélhetőleg egyre többen fogják ivartalaníttatni és chipezni a kutyájukat, amit hobbi kutyák esetén én elengedhetetlennek tartok. Eleinte lehet, hogy meg fog nőni a kidobott, menhelyi kutyák száma, de lehet hosszabb távon csökkenne a számuk, ha egyre többen ivartalanítanának, chipeznének, menhelyről fogadnának örökbe vagy csak alaposabban átgondolnák a kutyavásárlást.

2011. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem amellett hogy már mindenért adózni kell az zavar,hogy ha ki is fizetem persze a kutyám érdekében,de felmerül a kérdés,MIT KAPOK CSERÉBE EZÉRT? Mitől lesz jobb a kutyámnak?Aki idáig sem költött a kutyájára és ha keverék kutyái születtek akkor kirakja az utcára az ezután sem fog fizetni mert kiskapuk mindenhol vannak.Ez egy felelsleges indek h még egy réteg bőrt lenyuzzanak az emberekről.Nem az évi 6000 ftrol van szó,hanem arrol hogy ez a 6e ft pl egy nyugdijasnál akinek megvan a kis házikoszton nevelet kutyusa aki évek ota a társa és nem költ másra de emellett lehet tiszta szivből szeretni egy kutyust szerintem,ennek az embernek pl minden ft.nak megvaN A helye,és ehhez nem kell idősnek lenni.Évi 6e ft is sok ha semmi értelme a kiadásának,megvan annak a helye sztem minden családban.Ellenben ha kapnék vmi juttatást vagy több kutyasétáltatos placcot vagy kihelyezett szarszedő zacskot meg kukát egy parkba akkor azt mondom ok.De ezeknek az adoknak a bevételéből se te se az én kutyám nem fog profitálni.És olyan emebrek hízlalását pénzeljük akik már igy is elég "dagadtak"
2011. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Gusztustalannak tartom ezt az egészet!A drága miniszterelnök urunk lassan olyan már mint egy diktátor!

Be fogom fizetni ,nem tehetek mást,de felháborító!

Semmivel sem lesz különb a helyzet.Egy fillért sem fog ebből a pénzből senki látni.Ugyanúgy használhatatlanok lesznek a futtatók..ugyanúgy lesz sz*r az utcán..Mit akar még megadóztatni?

Semmi bajom pl a magyar vizslával,de mi az ,hogy rá nem kell fizetni?Az is kutya nem?Tök mindegy milyen fajta,de ugyanúgy sz*rik,ha kiviszik sétálni sőt 2x akkorát is csinálhat mint az én kutyám,és bizony csak felteszem ha nem szedik fel,akkor az nem baj mert azt egy magyar fajta csinálta?

Igenis nagyon sok ez az összeg.A másik dolog,az,hogy én nem akartam eddig ivartalaníttatni a kutyámat..!!(lehet hurrogni)

NEM akartam kiskutyákat,de erre is kötelez Orbán,mert ha nem ivartalaníttatom akkor fizetek mint a katonatiszt.Nevetséges ez az egész...Én úgy gondolom,hogy eleget költök a kutyámra,sőt nagyon sokat,de valaki bizony ezt meg fogja érezni,pl a nyugdíjasok,azoknak a 6000 Ft igen is sok pénz.Ha lesz kutyaadó akkor legyen minden kutyára,de nem, ezt is Orbi akarja eldönteni ,hogy neked milyen legyen!Ami ebben az országban történik ....!!!Nem tudom mi lesz velünk így,az összes pénz kihúzzák a zsebünkből,és megvezetnek minket!

2011. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, minden válaszoló, beton rengetegben/ városban /él. De gondoltatok, arra a rengeteg tanyasi kutyára? A tanyákon, legtöbb esetben,nem hobbi a kutya, hanem igen is, tartozéka a tanyának. Munkakutyák! Védik a tanya lakóját, állatokat. Így a tanya terület függvényében, 4,-5, kutyának is kell lenni, egy porta körül!Nagyon sokat nem is szabad ivartalanítani, mert egy jól dolgozó kutyusnak, tovább kell örökíteni a génjeit. Szerintem, egy buta, összecsapott törvény! Tökéletes tükre, kapkodó kormányunk, újabb ámokfutásának! Az égvilágon semmi köze a kutyához, csak a következő pénzbehajtás!
2011. nov. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az elsőnek! Óriási tévedésben vagy! Nem olvastad el pontosan a rendeletet. Nem a munka vizsga számít, hanem, hogy a gyakorlatban használják-e, például, vakvezetők, egy vak mellett! Persze, ha látássérült vagy, bocsi!
2011. nov. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Lehet h nem tanyán él mindenki,de örörkiteni a keverék kutákatámokfutás-kinzás.Fogadj örörkbe egy menhelyi kutyust aki még pici és olyanná tudod nevelni amilyenné akarod,pl a szüleim tanyán élnek,sok ugynevezett tanya örző kutya van arrafele,de ott is fennál a helyzet,hogy örörkitik a géneket,ellik egy kutya 8at abbol 1-2 kell nekik a többi ha nem kell snekinek agyonütik,hát gratulálok.Nemtudom hogy te h értetted ezt az örökitős dolgot,de én kevés fajtatiszta kutyát láttam tanyát őrizni vidéken.Én lehet h városban élek,viszont annak a 6 e ft-nak meglenne a helye máshol itthon. És a legjobban a kutyánkat szeretjük. De abba gondolj bele h a kutyaadó miatt hány kutyát fognak kidpbni az utcára.
2011. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
38%
A primitívség magasiskolája, amit írtál, a tanyai kutyákról! Jószágokat tartó "parasztnál" igen is, nem a te buta városi gondolkodásod szerint nevelnek kutyát! Igazán nagy kincs, egy olyan ősökkel rendelkező szülőktől származó kutya, aki jól tud dolgozni jószágok között. Ha te véletlen tudnál valamit a genetikáról, ekkora ÖKÖRSÉGET nem irkálnál! Ahogy a félőséget, agresszivitást, úgy a munkára való hajlamot is örökítik a kutyák. Meg az a felfogás, hogy csak a fajtatiszta kutya a jó kutya, hát erre már ne is mondjak jelzőt!Ne is alkossak a gondolkodásod szegénységéről véleményt!/Menhelyről kutya, amit kiképezni terelőkutyává? Kis butuska! Csak az a baj, hogy ezt a véleményed terjeszted is!/
2011. nov. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó! Nem írt az előttem lévő olyan nagy butaságokat!

Mielőtt engem is lehordasz, mindig is falun laktam, jelentleg lakom városban, de hamarosan ismét megyek vissza, mégnagyobb kertbe, a mégnagyobb önellátás miatt.


Mit látok mindehol? Két véglet van: a kutya vagy egy másfél-két méteres láncon éli le az életét, vagy egyes szukák minden tüzelésnél fialnak. Azok, amelyeknek örökíteni akarják a génjeit, mert esetleg valamilyen munkára nagyon beáltak, hát azokat is. Szerencsétlen szuka épphogy eléri a megfelelő kort már fial, és azt teszi szinte haláláig.

Kutyasétáltatás? Ugyanmár? Oltások? Hehe...Jó vicc. Esetleg féregtelenítés? Egyre jobb vicceket mondok...


Nem az a baj, h egy-egy kutya génejit örökítik, hanem hogy lassan mindegyikét, mert milyen jó kutya, a kölykök meg "jó esetben" eljutnak egy menhelyig, rosszabbik esetben agyonverik őket, mert a francnak se kell. Aki eddig akart kutyát, az már rég beszerezte. Picit nagy a túlkínálat. Keres egy ember 1 darab kutyát, és van neki legalább 1500 ajánlat.

2011. nov. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nagyonszépen kérelke hogy te ne butázzál le jo?:) Rendben!

Szval ahogy az előttem lévő is elmondta,se oltás ,se féreghajtó-ugynaisds minneeek az??Hiszen ugy vagytok vele,hogy régen sem kellett!

Továbbá...kiváncsi lennék h mit csinálsz ha neked 2 kölyök kell és 10 születik?ELajándékozozd őket kivétel nélkül?-jo nagy faluban lakhatsz ha ez igy van.

Továbbá-gondolom ivartalanitásrol sincs tul sok szo...akkor vérfertőzés veszélye áll fenn...ugye még mindig nem beszélünk állatkinázsrol?Csodás képességeket örörkithetnek a kutyáid.

Továbbá...énn nem mondtam h csak fajtatiszta kutyák a jo kutyák!Ezekszerint olvasni sem tudsz tul jol.

Ahelyett h máskat huznál le akik elmondják a véleményüket inkább menj ki a tanyádra és simogasd eg a kuytáidat,nehogy azt feltételezzék,hogy csak a munka miatt maradtak életbe,nem pedig az önzetlen szereteted miatt az állatok iránt;)

2011. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!