Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám előbb (10 perce)...

A kutyám előbb (10 perce) megevett egy 3/4 tábla csokit amit az asztalon hagytam. Lehet tőle valami baja?

Figyelt kérdés
Hallottam csokoládé mérgezésről, de nem tudom milyen jelei vannak.
2009. máj. 10. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Igen lehet baja.

Tulajdonképp olyan mintha cukros rohamot kapna, rengeteget pisil (akár maga alá), rengeteget iszik, súlyos esetben kómába esik.

Mekkora a kutya? Ha közepes testű, akkor valószínű nem lesz gond, ha kicsi akkor sok lehet neki!

Azért szerintem hívd fel a dokidat és kérdezz rá hogy hová viheted ha kell, vagy szólj neki, hogy lehet, hogy éjszaka ki kell hívnod. (Az enyém örül, ha előre szólok neki, hogy lehet, hogy nem fogja végigaludni az éjszakát)

2009. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kistestű, bichon havanese. Felugrott a széken keresztül az asztalra, még sosem csinált ilyet:( Vajon mennyi idő után jelentkeznek a tünetek? Kicsit félek zavarni már ilyenkor a dokimat.
2009. máj. 10. 22:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod az éjjel-nappali ügyeleteket. Hívd fel őket, nem akarok butaságot mondani, az én kutyám nagytestű, és mire én hazajöttem már rosszul volt, tehát nem tudom mennyi idő alatt lett rosszul.


[link]

2009. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2009. máj. 10. 22:55
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
A kutyáknak - bár ők nagyon szeretnék - azért nem szabad édességet adni, mert alkohollá alakul a szervezetükbe. Ezért okoz súlyos károkat. Máskor jobban vigyázz!
2009. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha tejcsokit evett, annak minimális a kakaótartalma, nagyrészt tej és cukor. Az én kutyám imádta, sosem volt tőle baja, és 18 évet élt.
2009. máj. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát necces, elvileg egy jobb minőségű csokiból (főleg étcsoki, de tejcsoki is lehet) 100g, azaz egy tábla már megölhet egy kistestű kutyát, 3/4 táblánál szinte biztos, hogy lesz hatása, a kérdés, hogy mennyire súlyos...

A fő gondot amúgy a csokiban található teobromin okozza, amit a kutya szervezete csak igen lassan képes lebontani (felezési ideje kb 17,5 óra).

Tünetei hasmenés, hányás, (és mivel a teobromin élinkítőszerként hat az állatra) izgatottság, remegés, szapora szívverés/légzés, nyáladzás, élénkség, szomjúság.

A tünetek általában pár óra után jelentkeznek, és úgy 1 napig tartanak, ezután már nem valószínű, hogy meghal a kutya.

Mindenképpen meg kéne hánytatni, hogy a még fel nem szívódott csoki távozzon a szervezetéből (10 perc után ez valszeg az összes anyag lesz). Illetve nézd a pulzusát, légézését, ha túl szapora, akkor orvost kell hívni.


OFF:

Az édesség nem alakul alkohollá a kutya szervezetében, ez baromság. Tele lennénk részeg kutyákkal, ha így volna. Nem csak a csokiban van szénhidrát (édesség) ugyanis:P

2009. máj. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Teobromin az anyag amitől lebetegedhet, ami a kakaóban van. Én tejcsokit se ajánlanék, mert ha hajlama van rá akkor könnyen hályogos lehet a csokitól a szeme.

Kutyám is megevett egyszer egy tábla csokit, és olyan bepörgéssel rohant fel és le 2 emeletet, hogy csak néztünk mi van, mert akkor nem hallottunk még a teobromin-mérgezésről.

2009. máj. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt. Szerencsére nem történt gond. Epres-joghurtos Milka volt, szerintem ez volt a szerencse, mert abban elég kevés a csoki. Még egyszer köszi!
2009. máj. 11. 08:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen abban tényleg kevés a csoki, az is tejcsoki! Az én kutyám is imádja, bár sima táblásból nem nagyon kap de töltöttből kijár neki is egy kicsi:) A te helyedben viszont egyáltalán nem adnék mivel kis testű kutyáról beszélünk.
2009. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!