Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Megevett egy egész tábla...

SOS! Megevett egy egész tábla csokit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Éjjel az íróasztalomon hagytam egy kibontott tábla csokit, nem tudom hogy tudta levenni a kutyusom, föl se éri sehogyan, mégis reggel mikor kimentem a papírját nyalogatta a csoki meg eltűnt, szerintem megette. Mit csináljak? Úgy hallottam a sok csokitól meg is halhatnak. Tudom hogy én is hibás vagyok, de álmomba se gondoltam volna hogy azt onnan le tudja venni. Nagyon félek :( Az állatorvos pedig szerdán-csütörtökön szabadságom van. Akkor vigyem el egy másik városba? Nagyon félek hogy valami baja lesz!


(kistestű)


2010. júl. 7. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Vidd el bátran egy másikhoz vagy próbáld meg felhívni.

Közben ne feledkezz el imádkozni. Drukkok neked !!!

2010. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Figyeld a kutyusod nagyon. Ha nem hányt, nincs hasmenése, és jó kedvű, mint mindig, akkor nincs mitől félned.


Ha bármi furcsát észlelsz, akkor meg vidd dokihoz.


De nem hinném, hogy komoly baja lehet tőle.

2010. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem hiszem, hogy komoly baja lehetne. Szerintem csak felpörög tőle kicsit. Igen akkor halhatnak meg, ha ÁLLANDÓAN ilyeneket etetnek velük akkor elhíznak majd cukrosak lesznek és elpusztulnak.

Van ilyen. Szerintem, ha annak a jelét látnád, h fáj valamije vagy rosszul van, na akkor doki. De szerintem nem lesz. Vagy legalábbis nem fog tudni kakilni napokig a csokitól vagy akár enni se fog a nagy mennyiségű édességtől.

Figyelgesd!!!! És mozgasd meg egy kicsit. (és máskor jobban figyelj oda)

:) :D Remélem segítettem , és minden rendben lesz!!! :)

14/l

2010. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom tejcsoki volt...én nem hiszem hogy nagyobb baja lesz tőle,maximum szorulása lesz.De az sem biztos.Ha megnyugtatna,akkor hivj fel egy állatorvost,aki nem olyan messze lakik a városotoktól és kérdezd meg tőle(habá szerintem úgy is azt fogja mondani hogy vidd el)

Itass vele sok vizet és egy kis tejet,hogy hígabb legyen majd a széklete,akkor sztem nem elsz semmi gond-

2010. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Semmi baja nem lesz tőle. Biztos ízlett neki:)
2010. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Juj megnyugtattatok. Amúgy ugyanúgy viselkedik, mondjuk tényleg pörög, ma vagy 5x játszottam vele :D de amúgy nincs semmi baj. eddig. remélem nem is lesz. köszi a válaszokat.
2010. júl. 7. 16:08
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Itas vele tejet. Állatorvos javasolta.

Nekem a Beagle (17kg) kutyám 3 tábla csokit evett meg. (tejcsoki)

Szerencsére nem lett semmi baja.

Ha hányni kezd orvos!

Egyébként milyen csoki volt? A kakaótartalmat nézd meg a csomagoláson ha még megvan. Van olyan amiben éppen csak pár százalék.

Egyébként itt egy cikk amit olvass el sztem.

[link]


Egyébként csokit csak elzárva szabad tartani. Már én is úgy tartom.

Remélem nem lessz baja.

2010. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:
77%

Nem kell mindent túllihegni.

Nem tömény kakaót eszik a kutya, hanem tejcsokit, aminek a kakaótartalma jó ha 10 %.

És nem rendszeresen eszi.

Ahhoz, hogy komoly egészségkárosodása legyen, meg kéne enni egy kis termetű kutyának is legalább fél kiló tömény (nem az üzletben kapható feldolgozott) csokit.

Ezek az okoskodó cikkek arra jók, hogy a félinformált emberek terjesszék és pánikot keltsenek.

Az évek alatt ne tudd meg hány tábla csokit loptak már el a kutyáim. Volt, hogy a macska segítségével egy egész doboz Milka szaloncukrot ettek meg. Nekem volt csak bajom, mert nagyon pipa lettem.

2010. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Azért vigyázni kell , nem egészséges a kutyának, de egy kicsi csoki nem árt meg. Persze egy egész tábla veszélyes lehet, mi anno, fél kocka csokit adtunk maximum. Az egy fél falat.
2010. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém egyszer /törpeuszkár/ egyik éven le legelt egy nagy halom szalon cukrot a karácsonyfáról meg csoki díszt!Semmi baja nem lett tőle csak nem volt az nap már éhes!:)
2010. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!