Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon túl élte a kutyám?

Vajon túl élte a kutyám?

Figyelt kérdés

Ma van egy hete, hogy a kutyám mérget evett, a szomszéd egy hét után közölte hogy mérget tett ki az egerek ellen.


A kutyusom Westie keverék 3 éves, annyit tapasztaltunk, hogy nem evett vagy is épp hogy, de ilyet máskor is csinált tehát ez nem volt annyira gyanús. Nagyon ragaszkodó lett, mindig mellém bújt a takaró alá is, nyalogatott és a fejemen aludt hozzám bújva. Külsőleg nem vérzett semmije, viszont éreztünk a kutyuson vérszagot azt hittük tüzelésre utal vagy ilyesmi. Vért nem lehetett látni sehol se az itatóján, nyálán, székletén.

Egyedül tejet ivott és májkrémet evett.

Természetesen orvoshoz vittük de ő sem jött rá, mivel mi sem tudtuk mitől lehet.

Ennek már egy hete és a kutyusom végre normálisan eszik. Viszont azt olvastam, hogy kb. egy hét múlva hat egy ilyen méreg VÉGLEGESEN, mármint hogy elpusztul az állat és ilyenkor már az injekció sem segít.

Túléli vajon, ha most már rendesen eszik vagy elpusztulhat??


2011. nov. 19. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Káliumot neki!!!!!!

Véralvadást kéne nézetni majd az orvossal!

2011. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát a legtutibb mindig az, amit a doki mond.


Ha patkánymérget rakott ki a szomszéd, akkor a biztonság kedvéért a kutya igyon rengeteg tehén tejet!


Abban ugyanis nagyon sok a K vitamin, ami a patkányméreg ellenszere.


Ha már eszik, és láthatóan élénkebb, akkor az nagyon jó jel, szerintem megússza szegénykém...


A tehéntejtől lehet hasmenése, de inkább az legyen, mint hogy mégis kimúljon...

2011. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon sok tejet iszik.

Remélem semmi baj nem lesz.

2011. nov. 19. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Megmarad ne aggodj. Nekem is mérgezték meg kutyámat darab hussal. Belefegykendeztek valamit. Németjuhász volt. Szerencse volt, hogy 3 liter tej volt itthon, és mindet legyürte. ez volt a szerencséje, hogy megmaradt. Ugye a tej közömbösiti a mérget. sajnos már volt vagy 15 éve ez, szegény kutyus is meghalt már :(
2011. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szegényke. Sajnálom.

Köszönöm a válaszod!

2011. nov. 19. 20:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ha egy hete ette, és még nincs semmi gyanús jel, akkor valószínű nincs gáz, ez gyorsabban szokott hatni. De azért legalább telefonálj rá a dokira, hogy ilyenkor mi van, biztos ami biztos.
2011. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szegényke! Hát mindenesetre doki a válaszom az én kutyusom is evett mérgezett egeret és már a pusztulás árnyéka követte,de szerencsére sok-sok vitaminnal és a doktor oltásaival/naponta oltotta 5 szurival,sikerült megmenteni az életét és azóta él és virul! :) Sok sokert nektek! Nagyon szurkolok,hogy ti is megússzátok ezt az esetet!Majd írj,hogy van a kutyusod,mert tudom milyen érzés ez! :(

Minden jót!

2011. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, mindenképp írok, hogy mi van a kutyussal. :) Köszönöm
2011. nov. 20. 16:58
 9/12 A kérdező kommentje:

ÁÁ, véletlenül kijelöltem. :(

Azért ha tudtok ilyen mérgezéssel kapcsolatban hasznos információt vagy s.o.s segítséget akkor szerintem írjátok le, hátha másnak is segít ez a kérdés akivel ilyen történik ha már így kijelöltem véletlenül.


Nekem rendbe jött a kutyusom, már eszik és játszik is, kutya baja. :D

Én köszönöm szépen a válaszokat és a segítségeket!

Üdv.

2011. nov. 21. 19:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Na aggódj! Megmarad, az én kutyum kb. 1 hónappal ezelőtt fogott meg egy egeret (ami mérget evett és le volt lassúlva az egér) játszott vele meg minden féle.. :/ de végülis nem ette meg/rágta szét, és nem lett semmi baja.

Nem lehet hogy a kutyád nem evett mérget? (Nálunk is van kirakva egér méreg(kint)de nem engedjük be abba a helységbe ahol van.)

2011. nov. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!