Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon túl élte a kutyám?

Vajon túl élte a kutyám?

Figyelt kérdés

Ma van egy hete, hogy a kutyám mérget evett, a szomszéd egy hét után közölte hogy mérget tett ki az egerek ellen.


A kutyusom Westie keverék 3 éves, annyit tapasztaltunk, hogy nem evett vagy is épp hogy, de ilyet máskor is csinált tehát ez nem volt annyira gyanús. Nagyon ragaszkodó lett, mindig mellém bújt a takaró alá is, nyalogatott és a fejemen aludt hozzám bújva. Külsőleg nem vérzett semmije, viszont éreztünk a kutyuson vérszagot azt hittük tüzelésre utal vagy ilyesmi. Vért nem lehetett látni sehol se az itatóján, nyálán, székletén.

Egyedül tejet ivott és májkrémet evett.

Természetesen orvoshoz vittük de ő sem jött rá, mivel mi sem tudtuk mitől lehet.

Ennek már egy hete és a kutyusom végre normálisan eszik. Viszont azt olvastam, hogy kb. egy hét múlva hat egy ilyen méreg VÉGLEGESEN, mármint hogy elpusztul az állat és ilyenkor már az injekció sem segít.

Túléli vajon, ha most már rendesen eszik vagy elpusztulhat??


2011. nov. 19. 19:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

21:13 Szia! Az én kutyusom valószínű, hogy "evett" a méregből vagyis megnyalta, mert nagyon beteg volt, bágyadt lett és több mint egy héten keresztül nem evett nem ivott nem jött sétálni sem. Akkor nem tudtuk mitől lehet, az orvos sem jött rá, majd egy hét után mondta a szomszéd, hogy kitett mérget az egerek ellen, mi nem tudtunk róla, villámcsapásként ért mikor megtudtuk mi a baja a kutyunak, de egy hét után az orvos már nem nagyon tud segíteni, mivel felszívódik a méreg a szervezetében. Szerencsére túl élte, már eszik-iszik, játszik és visszajött az életkedve is. :)Nagyon megijedtem, hogy elveszítem, de erős volt. Az orvos azt mondta mikor megtudtuk, hogy mérgezés és elvittük hozzá, hogy a tej és a májkrém tartotta őt életben ugyanis csak ezt a kettőt volt hajlandó enni és inni egy héten keresztül, nagy mennyiségben.

Köszönöm a válaszod!

2011. nov. 21. 21:35
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia! Örülök,hogy rendbe jött a kutyusod! :)) További jó kutyázást :D
2011. nov. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!