Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya miért csinál akkora...

A kutya miért csinál akkora faksznit a pisilésből?

Figyelt kérdés
Van 6 macskám és egy kutyám. Kertes házban élünk, az állatok kedvükre vannak kint vagy bent, mostanában az idő miatt inkább bent. Ha valamelyik cicának pisilnie kell, nyávog, odavezet az ajtóhoz, kinyitom, odarohan a homokhoz, pisil, és már jön is vissza. A kutya viszont ki sem hajlandó menni nélkülünk, és odakint is legalább 5 percet mászkálni kell vele fel-alá, hogy elkezdjen valahol pisilni. Idebent sem jelez egyértelműen, csak látszik rajta, hogy nyugtalanul mászkál ide-oda a lakásban, ha nem megyünk ki vele, lazán bepisil. Sétálni rendszeresen visszük, naponta kétszer egy-másfél órára. Három hónapja van nálunk, az előző gazdájánál kinti kutya volt, ezért sem értem, miért kell a társaság a pisiléshez.
2011. nov. 21. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, miért csinálja, lehet hogy nem akar titeket egyedül hagyni, vigyáz rátok. Falkavezérségnek nézzetek utána, és ha zavar titeket ez a szokása (így hidegben biztos nem buli), akkor egész egyszerűen ne menjetek ki vele. Kiengeditek, szó nélkül rácsukjátok az ajtót, majd rájön, hogy önállóan kell intézkednie, ha akar valamit.
2011. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ki sem hajlandó menni az ajtón, ha mi nem megyünk előre. Egyébként az ilyen falkavezérségről szóló cikkek mind azt írják, hogy mindig a gazdi menjen előre, utána a kutya, hát ő ezt ilyenkor betartja. De csakis ilyenkor, mert ha sétálni megyünk, akkor meg alig bírjuk visszatartani addig, amíg rátesszük a pórázt. Foxi a drágám.
2011. nov. 21. 23:29
 3/7 A kérdező kommentje:
A nagy büdös igazság az, hogy sajnos magától eszébe sem jut, hogy a dolgát odakint kellene elvégeznie, tehát pusztán ez nem ösztönzi arra, hogy kimenjen.
2011. nov. 21. 23:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, tényleg szokatlan. Felnőtt kutyának illik "magától" szobatisztának lennie, akkor is, ha kinti kutya.

Talán nagy trauma lehetett neki, hogy az előző gazdi elhagyta/eladta/kitette/meghalt...


Viszont nagyon tetszik a stílusod, jól szórakoztam azon, ahogy leírod a helyzetet!


:)

2011. nov. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Túl sokat vársz tőle. Csak 3 hónapja van nálatok. Ha pedig továbbra is megerősítítek azt ami nem tetszik akkor ne csodálkozzatok ha nem múlik el. Tudom sok idő az elején és türelem, de csak ez a megoldás.
2011. nov. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kutyának kell tudnia, hogy ki akar menni ;) Ha látjátok, hogy kell neki, rakjátok ki, ott majd előbb-utóbb kénytelen lesz elengedni magát. Ha kísérgetitek, sosem lesz önálló.
2011. nov. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azért mert nagyon kell neki!!!
2011. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!