Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tolvaj, betörő a házőrző...

Tolvaj, betörő a házőrző fogai közt találja magát. Tábla, zárt kapu kerítés van. Vajon ki a felelős?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 12:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Másodiknak egy kis kiegészítés:


Ha megkötöd a kutyát mi értelme? Olyan mintha kikapcsolnád a riasztót és várnád a csodát, hogy jelezzen. Érdekes módon ha megkötöd a kutyát és megharap valakit akkor fizet a biztosító, ha kikapcsolod a riasztót akkor nem. Szóval, hogy is van ez??


Egyébként osztom a második észrevételét.

2011. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Egész pontosan egy megdögöle, egy meg a kórházi ágyon vigyorogva közölte, hogy lopni mentünk, mert úgy szoktuk. Az öreget /házi gazda/ meghurcolták, és több év után, végül egy figyelmeztetést kapott.
2011. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12-es! Felelősségbiztosítást? Most hallok ilyet először.
2011. nov. 22. 13:06
 14/22 Akiteki ***** válasza:
100%
Megköti a felelősségbiztosítást, aztán ezentúl az egész kolompár familia ott fog tobzódni és követelik a biztosítótól a kártérítést.
2011. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
98%
Volt olyan eset nálam, hogy a részeg emberke felállt a kerítés alapkövére és onnan verte a kutyáim fejét a kívülről kitépett bokorral. Pechje volt, mert az egyik eb elkapta a kezét és kicsípett egy darabot a bőréből. Én hívtam hozzá mentőt, azok a rendőröket. Rendőr megállapította, a kutya csak a dolgát végezte. Ennyi. Nyilván más a megítélés, ha valakit halálosan megsebesít a kutya. Nem mindegy, hogy szétmarcangolja, vagy csak egy-két harapást ejt az emberen.
2011. nov. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Szétmarcangolja. Ha valaki elmegy kábelt lopni, és úgy gondolja őt nem csapja agyon, attól még megdögölhet. Nem hinném, hogy az áramszolgáltatót vonná felelősségre valaki, mert nem tette lehetetlenné minden egyes oszlopon a feljutást, illetve nem tett mindenhová megszakítót, nehogy a tolvajt agyoncsapja az áram. Aki kiáll a vonat elé, annak tisztában kell lennie azzal, hogy elb...hatja. Nem a vasút lesz a hibás. Ha valaki bemegy más portájára lopni, annak tisztában kell lennie azzal, hogy széttépheti egy kutya, főleg, ha erre tábla is figyelmezteti. Az már más kérdés, hogyha nem zárom a kaput és véletlenül belép valaki. Mondjuk egy gyerek, vagy egy beteg ember és akkor tépi meg az eb. Akkor már nyílván az eb tulajdonosa lesz a felelős, mert nem zárta be a kaput.
2011. nov. 22. 17:04
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"12-es! Felelősségbiztosítást? Most hallok ilyet először."

Ugyan nem én írtam a felelősségbiztosítást, de nekem is volt mindegyik kutyámra kötve. A lakásbiztosítás egyik mellékbiztosítása volt, de úgy, hogy utcára is vonatkozott.

2011. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
qkker! Elnéztem a számozást, bocsi. Olyat már hallottam, hogy ha a gyerek befocizza a szomszéd ablakát, arra van lehetőség felelősség biztosítást kötni.Köszi az info-t!
2011. nov. 23. 14:04
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

10. vagyok:

roszzul fogalmaztam, félreérthető:

"Köss rá felelősség biztosítást a lakással együtt kb. 3-500Ft/év."

A megkötött lakásbiztosításhoz 3-500Ft/év köthetsz felelősségbiztosítást.

A netriscen már ezt is meglehet nézni akinek érdekes.

2011. nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
93%

Te vagy a felelős.Emlékezz csak vissza a bácsira aki áramot vezetett a keritésébe cigány betörörk miatt,pedig belül volt a az áram vezetve. Én egyszerűen megoldanám,elkapja a kutyám ezekután elásnám a kertbe a pi**ába.Nem nagyon érdkelene,várnám a tanukat h idejött lopni a cimborájuk és megöltem!....Szánalom ez az ország,legyen házrözö kutyád,de ha betörnek nyilván te vagy a hibás,hisz miattad törtek be:)Nevettséges. Egyébkétn az indoklás következő: 2 külön ügyként van kezelve 1-betörtek hozzád az a betörö sara.

2- a kutyád rátámadt egy emberre és a sérülés sulyosságától függöen cselekednek(feljegyzik vagy legrosszabb esetbe elaltatják)

2011. nov. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!