Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lebénulhat a tacskóm? (bővebbe...

Lebénulhat a tacskóm? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Fél éves tacskóm van, aki imád rohangálni és sajnos lépcsőzni is. Naponta meg sem tudom mondani hányszor szalad fel-le a lépcsőkön. Emeletes házban lakunk szóval elkerülhetetlen. Már gondoltunk rá, hogy a hálószobákhoz vezető lépcsőt elzárjuk egy kis kapuval, olyannal amit a kis gyerekek miatt szoktak felszerelni. Az udvarra vezető lépcsővel már más a helyzet. Én így is próbálom ölben vinni a lépcsőkön. Mit lehet tenni, hogy ne bénuljon le? Egy ismerősöm tacskója 2 éves korára teljesen lebénult. Féltem.. :( 17/ L
2011. nov. 22. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
ha nem hízik el, hanem kordában tartod a testtömegét ill. edzed (pl úszás, túra), akkor nem lesz porckorong sérve és nem bénul le...pár udvarra vezető lépcső nem fog neki ártani
2011. nov. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A mienk is. Télen megcsúszott a fagyos lépcsőn odakint, és ott maradt. Még évekig ápoltuk, stb. Az orvos azt mondja, nem feltétlen, hogy maradandó bénulást kap, vannak eseteket amikor sikeresen felépülnek belőle. Ez sajnos tipikus tacsi-betegség.
2011. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első, a tacskóbénulást nem a túlsúly okozza, hanem az, hogy a lábaik rövidek, a gerincük pedig hosszú.

Nem törvényszerű, hogy minden tacsi lebénul a lépcsőzés miatt, de a legjobb mégis az lenne, ha minél kevesebbet rohangálna fel-le.

2011. nov. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kriszti, első vagyok, tacskóbénulásos kutyám is volt és nem egy tacskóm, tudom, mit beszélek ;) - a túlsúly összefüggésben van a tacskóbénulással, kockázati tényező
2011. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De sokkal nagyobb tényező a genetika. Ha jó helyről van akkor kisebb az esélye ...

Ismerös szaporitott tacskója 6 éves, de már kétszer kellett a tacsibénulás miatt müteni.

2011. nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!