Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki 2,5 éves ivartalanítássa...

Yorki 2,5 éves ivartalanítással kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem nagyon találtam választ a magamban feltett kérdésekre.

Szóval van egy yorkim elég nagy, stramp kutyus, élénk játékos.

Elszeretném vinni ivartalanítani, de persze ilyenkor a negatív dolgoktól amiket hallott, nehezen szabadul az ember.

Félek hogy nem ébred fel, persze jó helyre viszem megbízható doki, de akkor is..

Meg azt szeretném megkérdezni hogy megváltozik-e a kutyus?

(élénksége, elhízás...)ilyenekre gondolok.

Leírnátok mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban?

Nagyon szépen köszönöm!:)


2011. nov. 23. 19:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jaaaj buta vagyok kihagytam, hogy egy kan kutyusról van szó.
2011. nov. 23. 19:22
 2/13 anonim ***** válasza:

Én s most szeretném ivartalaníttatni 6 éves kan Tacskóm. Elhízás fent állhat de mozgással megelőzhető. Műtét után egy pár napig lehangoltabb lesz a kutya mint szokott de 2-3 nap múlva ugyan olyan lesz mint azelőtt volt.

Nekem eddig kutyám volt ivartalanítva egy rövis szőrű Magyar vizsla kan.

2011. nov. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. nov. 23. 19:32
 4/13 anonim ***** válasza:
Minél fiatalabb korban ivartalanítod, annál kisebb a valószínűsége, hogy elhízik. Természetre szerintem nem feltétlenül fog megváltozni. Én sokkal fiatalabb korban ivartalaníttattam a kutyáimat és most 5,5 évesen is pont ugyanolyan bohócok, mint akkor. Ha a doki tényleg megbízható, akkor biztosan nagyon oda fog figyelni az altatásra. Nyugodj meg, nem lesz semmi baj!
2011. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kb. 3 hónapja ivartalanították a kutyim! 2 éves kan yorkim van. Jól tűrte az altatást, nem volt semmi komplikáció! Műtét után nagyon elesett volt kb. 2 napig. Kapott gallért, de én nem raktam rá, csak éjszakára. Nem változott semmit, nem hízott el. Azt mondták, hogy nyugodtabb lesz a műtét után, hogy kevesebbet fog ugatni. Hát, szerintem többet ugat, és játékosabb is lett! Állatkórházban műtötték, gázzal altatták! Az állítólag biztonságosabb. Csináltak a műtét előtt vérvizsgálatot is, hogy kizárjanak bizonyos betegségeket, ami hatással lehet az altatásra. Szóval, nagyon lelkiismeretesek voltak. De én is nagyon féltettem a kutyust! Nyugi!

2011. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :) ment a zöld kész :)
2011. nov. 23. 19:57
 7/13 A kérdező kommentje:
-s :D
2011. nov. 23. 19:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kankutyámat is "felnőtt korban" ivartalanították. A műtét gyors volt, lassan ébredt de más nap már nem volt gond. Esetleg a műtét után többet figyelj rá, próbálj a kedvében járni, ez neki is jó, meg a te lelkedet is megnyugtatja :) A műtét miatt természetes, hogy aggódsz, de mára ez már rutin eljárás.
2011. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És nem változott meg a kutya, csak egy kicsit kevesebb kan kutyára jellemző dolgok művel (nem figyel annyira a szukákra). Nem hízott el!
2011. nov. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A személyisége nem fog változni, előfordulhat hogy kicsit nyugisabb lesz (nem véletlenül szokták domináns hiperaktív kutyáknál ajánlani a ivartalanítást) de még ez sem biztos.

Nem tudom alapban van-e gond a kutyával, sok minden a nevelésen múlik, de az ivartalanítás által eltűnik az ivari szag ezért általában csökken az agresszió más kanokkal, és tüzelő szuka iránti őrült szökési kényszer.

Ami a hízást illeti, előfordulhat hogy hízékonyabb lesz, de ha egészségesen van etetve és mozgatva akkor semmi nem fog látszódni. Ez leginkább azoknál probléma akik hajlamosak a nasisztatásra, és így valóban könnyebben hízik.


Egy ivartalanított kan yorki gazdija. :)

2011. nov. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!