Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyát...

Szerintetek milyen kutyát vegyek? Legyen viszonylag jó családi kutya, bírja a hideget és a sok mozgást.

Figyelt kérdés
Nah szóval itt a lényeg: Van egy 6 hónapos kis kutyám és annyira megtetszett ez a kutyatartás hogy a közeljövőben be akarok szerezni még egyet.És ebben a témában viszont elég tanácstalan vagyok.Igazándiból valami közepes / nagy termetűre gondoltam.A lényeg hogy legyen neki kiállása,bírja a hideget,és a sok mozgást.És lehetőleg jól kijöjjön a családdal.Én személy szerint a német juhászra vagy hovawart-ra gondoltam,de kíváncsi vagyok mások véleményére is.
2011. nov. 23. 21:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Oké.


Hát ha nem menhelyi (bár nem értem, mi ez a "mindennek adjuk meg az árát,... akkor adományozz 60.000 a menhelynek, ahonnan befogadod a kutyád...), akkor én is ajánlok egy fajtát, ami a fenti követelményeknek maradéktalanul megfelel, de garantálom, hogy pokollá tennétek egymás életét:


Közép-ázsiai juhász.:)

Esetleg Kangal, Akbash, Karabas.:)

Cuki kis kutyák, a mozgás lételemük, a család mindenekfelett, a hideget és a meleget is egy nyikkanás nélkül tűrik.


De a kuvaszok általában elég kezelhető kutyák hozzá képest...:)



Remélem, nem ezt a fajtát választod, hanem egy menhelyit.:)


Pláne, ha már van egy fajtatiszta kutyád, miért kellene még egy, ha azt sem tudod, melyik fajtát válaszd?... (Ergo nincs kifejezett célod a kutyával, amit más kutyával ne csinálhatnál...)


Akkor minek fajtatiszta? Csak mert abból van még 20 a kutyasuliban, ami ugyanolyan?...

2011. nov. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyának hullik a szőre :)) Pláne ha olyat akarsz, ami bírja a hideget. No meg mióta feltalálták a furminátort, én bármekkora szőrű kutyát haza mernék hozni :D

Amúgy a hosszú szőrű kutyákkal még egyszerűbb is a családi élet, mert pl. a vizsla kihullott szőrét nem hozza ki a porszívó, belemászik az anyagba és csak rengeteg szenvedés árán tudod kiszedni. A hosszú szőrökbe viszont "bele tud kapaszkodni" a masina, és összesöpri meg kiszippantja szépen. Szőval ha már szőr meg lakás, akkor én előbb szavazok a bernire, mint valami nagyon rövid szőrűre.

2011. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A golden retriever is jó lenne, de neki is hullik a szőre, ha hosszúra megnő, de a loblador retrievernek nem hullik, és az hasonlít a goldenekre
2011. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!