Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyobb testű kutya...

Egy nagyobb testű kutya viszonylag nagy területen tartva mindig egy helyre végzi a dolgát, vagy összevissza?

Figyelt kérdés

Kutyások segítsetek! Vagy komondor vagy németjuhász kutyánk lesz egyszer, és arra lennék kíváncsi, hogy elengedhetem-e majd az egész telken, vagy inkább érdemesebb lekeríteni neki egy kis részt a ház körül? 3 kisgyermekünk van, és azt nem szeretném, ha ők játék közben ilyen-olyan kutya-végtermékekbe botlanának.

Kikaparja a talajt is? (füvesítés miatt kérdezem) köszi


2009. nov. 1. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sarplaninaink volt, elég nagytestű. A saját tapasztalatomat tudom csak leírni.

A dolgát egy neghatározott területen belül végezte, sosem volt kutyakaki máshol. Néha ásott gödröket, de csak nyáron, ahol a leghűvösebb volt. Ha azt az 1-2 gödröt meghagyod neki, nem ásod vissza állandóan, akkor elég kicsi az esély, hogy az egész területet felássa. Valamint szabadon kell hagyni azt az útvonalat, amin általában közlekedik, és akkor nagy valószínűséggel a kert többi részét békén hagyja.

/3 kisgyerek mellé inkább a németjuhászt javaslom, a komondort csak akkor ha van aki következetesen tudja nevelni, és biztosítani tudja, hogy mindig ő - mármint a gazdi - maradjon a falkavezér. Bár ezt nem kérdezted, és bocs, hogy okoskodom :-)/

2009. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 nagytestű kutyám van ... mindig 1 helyre végzik a dolgukat , a kutya saját érdeke is hogy ne lépjen bele a saját ürülékjébe ... ! Ásni szoktak 2 kutya 2 gödör .. ! Tehár nem fogja felásni az egész udvart, bár míg kölyök , addig lehet hogy össze vissza fog wc-ni de azt is elhagyja majd!
2009. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém mindenhova kakil a kertben. Én minden nap összeszedem, hogy a többi családtagot ne zavarja, illetve ne lépjenek bele.

Van 3 gödre egy fa tövében, minden este "megágyazza" :), azokat időnként visszasöpröm, feltöltöm, mást nem bánt a kertben.

Szerintem kutyafüggő, de alapvetően egy helyre szoktak piszkítani (kivéve persze az enyém :)).

2009. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám csak a kert ház mögötti részébe kakil, de ott mindenhova.
2009. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi az eddigieket, remélem még írnak mások is tapasztalatokat!

az elsőnek: nem vettem okoskodásnak, inkább köszi, hogy leírtad, nekem nincs kutyás tapasztalatom, de egy kertbe kell házőrző majd, aki a gyerekekkel is megbízható. :) (apropó, azt sem tudom, hogy kan vagy szuka legyen-e, kölyköket nem szeretnénk, de ez egy másik kérdés lehetne)


akkor a wchelyet szoktatni kell azért nekik, úgy látom.

2009. nov. 1. 22:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyém csak a kerítés mellett végzi a dolgát, annak is csak egy bizonyos szakaszán. Beljebb sohasem. Azért a kutyagumit minden nap össze kell szedni.

Sőt, ha séta közben jön rá, mindig távolabb megy az úttól és nem az útra kakil.

2009. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!