Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szaporítanak az emberek...

Miért szaporítanak az emberek feleslegesen?

Figyelt kérdés

Már mindig fogom a fejem amikor meglátom az újságban, hogy ingyen elvihető spánielek, stb

Interneten a express oldalon csak a beagle-ből 10 oldalas hirdetések kb 7-8 kölyökkel , és ez csak egy oldal, a többit még nem is láttuk...

Ott vannak a németjuhászok, akikből egyre több idegbeteg kutya születik, és egyre rosszabb idegrendszerrel rendelkeznek, labradorok, akikre a fajtára nem jellemző tulajdonságok mutatkoznak, magyar vizslák, akik félénkek vagy agresszívek, több tucat Yorki, és westi, és sok menhelyen is látok beagle-t, akiket megunnak, és akkor a többi fajtáról nem is beszéltem még! Menhelyek , amik dugig vannak!!!!


Könyörgöm miért csinálják ezt az emberek. CSupán a pénz reményében szaporitják szegény állatokat, és több kiskutya születik mint kisgyerek, és nem értik meg az emberek hogy nincs ennyi kutyára szükség, mégis csinálják, és ész nélkül gyártják őket!


A tapasztalt, normális tenyésztőtől meg senki nem vesz kutyát, mert fotom pénzért megveszik a fajtatiszta kutyákkat, akik nincsenek betegségre kiszűrve, a szülők pedig genetikailag O-ák, idegroncsok, és a kölykeik sem lesznek olyanok, amilyet a fajtától elvárnánk,

A tenyésztők pedig hosszas, kemény munkával tették tökéletessé az adott fajtát, és ezt mind tönkreteszik a buta emberek!

Ez csak engem bosszant??


2011. nov. 26. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
engem is. az elsődleges motiváció a pénz, de nem törpül el mellette az sem, hogy az ember szeret istent játszani. "húúú, ezt én csináltam, nééézd! de szééép!". aztán a lóf.szt. szánalmas.
2011. nov. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

A csúnya rossz buta emberek.

Nem mindenkinek van pénze tenyésztős kutyára.

Másrészt miért venne drágán ha az ismerősétől ingyen szerezhet egy hétköznapi korcs, de tökéletesen megfelelő kutyát.

A csúnya rossz buta emberek meg nem befolyásolják azt h milyen kutya van egy tenyésztőnél, tehát nem teszik tönkre a fajtát.


A háztájnál véletlenül megszülető kutyáknak gyakran tényleg nehéz gazdát találni.

2011. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pénz, pénz, pénz. Ha valakinek már van egy fajtiszta kutyája, akkor abból igyekeznek a lehető legtöbbet kihozni.


Bővebben most nem mennék bele, ha nem haragszol.

2011. nov. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze a pénz is motivál, de sokan tesznek mellé valamilyen ideológiát, vagy csak simán nem érdekli őket.


Aki fajtatiszta kölyköt termel a kamionra az a pénzért. Van aki "egyszer fialnia kell" "sokan kérnének a kölykéből" "hagy legyen ő is anya"- nem pénz, mert ezek az ingyen kutyák. Ó és persze, ha bodri lefial majd agyonütjük- őket nem minősítem mert... =/%!+'"+! (sípolás)


De pl nálunk a juhásznak van két kutyája, amik még nem láttak kiállítást meg tenyészszemlét, de iszonyatosan jól dolgoznak. Ha vannak kölykök akkor megveszik őket, mert kiváló munkakutyák, ugyan ez a helyzet néhány vadászkutyával. Ez is szaporítás (a törzskönyv hiánya miatt), csak még is másként ítélem meg őket.


Valahogy úgy képzelem el az ideális tenyészet

2011. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze a pénz is motivál, de sokan tesznek mellé valamilyen ideológiát, vagy csak simán nem érdekli őket.


Aki fajtatiszta kölyköt termel a kamionra az a pénzért teszi :( Van aki "egyszer fialnia kell" "sokan kérnének a kölykéből" "legyen ő is anya"- nem pénz, mert ezek az ingyen kutyák. Ó és persze, ha bodri lefial majd agyonütjük- őket nem minősítem mert... =/%!+'"+! (sípolás)


De pl nálunk a juhásznak van két kutyája, amik még nem láttak kiállítást meg tenyészszemlét, de iszonyatosan jól dolgoznak. Ha vannak kölykök akkor megveszik őket, mert kiváló munkakutyák, ugyan ez a helyzet néhány vadászkutyával. Ez is szaporítás (a törzskönyv hiánya miatt), csak még is másként ítélem meg őket.


Valahogy úgy képzelem el az ideális tenyészetet, hogy nem csak a külcsín számít a fajtánál. Sajnos egyre kevesebb olyan törzskönyves állat van, ami pl jó apportos, lövésálló vadász kutya... stb. Mostanában a kutyát már csak dísznek és társnak tenyésztik, de hisz vannak erre tenyésztett ebek is. De nem azt választják, hanem a fajtát hozzáidomítják az elvárásokhoz aminek a vége az, hogy elnyomják benne az ösztönüket, és ideggyenge állatok lesznek. A panellakó border vajon miért kergeti az autókat, bicikliseket? Vagy a kertdísz husky miért kapja szét a kerítés? Tisztelem azokat a tenyésztőket, akik a párosítás során nem a hordozott színt és a címeket nézik, hanem a két kutyát :)

2011. nov. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Hidd el,nem mindegyik tenyésztő olyan szuper,mint ahogy te gondolod....Élő példa vagyok,aki megjárta a tenyésztőtől vett kutyával.Ugyanolyan lutri,hogy jó kutyát kapj.Sajnos ez van,a kutya nekik is eladó.Tudom,hogy válaszom soknak nem fog tetszeni,főleg úgymond tenyésztőknek,de akkor sem írhatok mást.Nagyon ritka az,aki tényleg a fajta nemesítését tűzte ki céljául és csakis a jó,standardnak megfelelő kölyköket adja tovább,a hibás egyedeket pedig ivartalanítási szerződéssel ELAJÁNDÉKOZZA.Még ha ez mínusz is lesz a kasszában....A lényeg,hogy a fajta jobb legyen.
2011. nov. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!