Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamuttal elbírnák...

Alaszkai malamuttal elbírnák 15 évesen?

Figyelt kérdés

sziasztok!

15 évesen elbírnák egy malamuttal,ha rendszeresen járnék vele kutyaiskolába?

hétköznap napi 5km,hétvégén napi 7-8 km-t tudnék vele sétálni,plusz kutyasuli egy héten egyszer.

mennyire őrzi a házat?

más kutyákkal jól jön ki?


2011. nov. 26. 17:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%

Jan Fennell összes könyve!:)


szerintem jobb, mint Cesar!

2011. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
értem
2011. nov. 26. 19:17
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"ha fiú vagy, szukát vegyél, ha lány, kant.

így szerencsésebb, mert nem fog benned (csak kisebb eséllyel) riválist látni." Ez szerintem egy oltári nagy baromság. Mégis miben rivalizálnának? Legfeljebb hogy ki a főnök, de azh nemtől független.

A miénk egyáltalán nem őrizte a házat. Akkoriban gyerek voltam, imádott és sosem bántott volna, de egyértelműen nem tartott főnöknek. Azonos nemű kutyákkal nem jött ki, vagyis egyszerűen csak le akarta gyilkolni őket. DE a mi kutyánk felnőtt korban befogadott volt és nem vitték kutyaiskolába.

2011. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

igen? baromság lenne?:)



és Te ezt mivel tudod alátámasztani?:)


mert én ezt nem a kisujjamból szoptam, hanem több kiképzőkönyvben is olvastam.


másrészt mindenki tudja, aki kicsit is jártas a témában, hogy egy kamasz gyerekben a kutya sokszor lát riválist.


egyébként a farkasoknál is van "király" meg "királynő".


és képzeld, még a királynő is kiosztja a kedves párját, ha az más csajra kacsingat.

és fordítva.


erre varrj gombot apukám.:D


olvass utána, ha nem hiszed;)

2011. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem két napja kutyázok ^^. Ha egy kutya rivalizál a falkavezérségért akkor teljesen mindegy neki, hogy milyen nemű a gazdája. Mi másért rivalizálna? Az egy dolog hogy a párját kiosztja a farkas, csakhogy mi nem a vadonban élünk már (legalábbis én meg a kutyáim nem...), az ember pedig nem farkas, bocsi. A gazda nem párja a kutyának, sem szaporodásban, sem másban nem lehet rivális! :) Nem tudom milyen köyveket olvastál, mert egy "párat" én is, és egyikben sem láttam ilyet, meg azátn leírni bármit le lehet!

A gyereket meg nem riválisnak látja a kutya hanem egyszerűen tudja róla, hogy gyerek! S mint ilyen, teljesen logikátlan lenne hogy felette álljon a sorban. Csakhogy egy 15 éves gyerek már nem csecsemő és kellő ügyességgel már gond nélkül kezelheti. A kutyának nem 18 éves korban lesz nagykorú az embergyerek. Rengeteg profi kutyás fiatalabban kezdi a kutyázást és semmi gondjuk. Én 10 éves korom óta kutyázom saját kutyával és sosem rivalizált velem egyik kutyám sem, pedig ráadásul mindegyik szuka volt/most is az, én meg lány vagyok! Na erre varrjál gombot.

2011. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

éééértem...:)


nos, örülök, hogy már ennyi ideje kutyázol.:)


nem én voltam, aki lehülyézte a másikat, úgyhogy jó lenne, ha visszavennél kicsit.:)


attól még, hogy Te valamiről nem tudsz, nem azt jelenti, hogy nem is létezik.


de nyugodtan sétálj - vagy telefonálj be az ELTE Etológia Tanszékére, és kérdezd meg.:)

Szerintem ők mindkettőnknél több könyvön vannak már túl kutya és farkas témában is.

Nekik már csak elhiszed!:)

2011. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%

Ja és azt tudod úgy hívják drágám, hogy alfahím és alfanőstény. Akik nem hinném, hogy "félrekacsintgatnának", hisz pont azért vannak együtt mert ők a legjobbak az összes közül így nekik van joguk szaporodni. Más falkatagok pározhatnak más nőstényekkel alkalmanként, de azokat nem hagyják megszületni, ennek viszont semmi köze a rivalizáláshoz, egyszerűen túlélés, mivel több kölykök nem tudnak felnevelni mint az alfapárét.

Kicsit el vagy szállva magadtól csak mert van egy bébi kájod aki még olyan mint egy tökéletes angyal és természetes módon a kutyaiskolában is mindenkinél jobb még a Munkakutyáknál is, hát mert miért is ne...

De te nyugodtan rivalizálj csak a kutyáddal, aztán remélem nem csal meg egy csinos kutyalánnyal! :)

2011. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
47%
Ohh, kár is hogy rendszeresen járunk etológia tesztekre, így ez nem jött össze. :)
2011. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

azt hiszem, összekeversz valakivel...

nekem nem bébi kájom van, hanem két keverékem.


és igen, ezek szerint feleslegesen jársz annyit a tanszékre.


én is járok, képzeld.:)

kicsit többet, mint hinnéd...


a királyt/királynőt azért írtam, mert az írásodból feltételezem, hogy nem vagy még 13.


áá mindegy, "drágám", puffogj csak nyugodtan, le is pontozhatsz, ha jól esik, lesz.rom.:)



én csak meg akartam könnyíteni a kérdező dolgát.

nem mondtam, hogy ha lány vagy, kant válasz, ha fiú, szukát.


csak azt, hogy szerencsésebb ez a párosítás.:)


a legközelebbi teszten nyugodtan kérdezz rá;)

2011. nov. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudsz helyesen írni, nem! :D Jó, vicc volt, igen, én is 15 vagyok, bár rottweilerem van, "elbírok vele". :)
2011. nov. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!